Skocz do zawartości
Wolfek

Upgrade kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Obecnie ulepszam swój komputer (głównie do gier). Chcę zmienić procesor (do 300-400zł) oraz karte graficzna (600-800zł). Jakie macie propozycje pod moją płytę główną?
Zastanawiam się nad i5-3570. Co o tym myślicie? Macie jakieś lepsze propozycje? 

Obecnie mam:
- płyta główna ASUSTeK Computer INC> Model P8H61-M LX (LGA 1155)
- procesor Intel Pentium G630
- karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
- RAM 8GB DDR3
- zasilacz Modecom FEEL 600w PRO
Nie chcę zmieniać płyty głównej, więc interesują mnie procesory pod LGA 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie inwestycja w np i5 -3570 (wybrał bym wersje z dopiskiem K) tobie da trochę mocy, ale widać ze CPU 4/4 w grach po prostu zaczynają się dławić , natomiast zakup i 7 3770K czyli 4/8 to cena jest taka jaka jest, czyli bardzo nie atrakcyjna, przy cenach nowych procesorów Intela gdzie za i3 10100 4/8 za około 620 PLN za nowy procesor a nie iluś letni, gdzie cena tej i7 często jest znacznie wyższa niż 600-700-800 PLN do tego nie każdy się interesuje ale taki kilku letni CPU to ma do wymiany pastę pod IHS (czyli pod odpromiennikiem) wypadało by oskalpować. Co do zakupu karty graficznej nowszej od twojej no to Panie co ci się uda kupić bo obecnie to nie jest dobry czas na zakup karty graficznej, we wrześniu to w cenie czyli poniżej 800 PLN można było kupić GTX 1650 Super ,a zobacz ile teraz trzeba za to zapłacić, pytać po znajomych czy ktoś czegoś nie sprzedaje, albo polować na okazje np na  alledrogo ale oferty nie po koparkach ani z gwarancją rozruchową ale chodź by z 2-3 miesiące gwarancji producenta bo to kupujesz w ciemno, ten zasilacz to fajnie ze jeszcze działa ale przy modernizacji to już raczej czas na wymianę.             

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał:

Witam obecnie inwestycja w np i5 -3570 (wybrał bym wersje z dopiskiem K) tobie da trochę mocy, ale widać ze CPU 4/4 w grach po prostu zaczynają się dławić , natomiast zakup i 7 3770K czyli 4/8 to cena jest taka jaka jest, czyli bardzo nie atrakcyjna, przy cenach nowych procesorów Intela gdzie za i3 10100 4/8 za około 620 PLN za nowy procesor a nie iluś letni, gdzie cena tej i7 często jest znacznie wyższa niż 600-700-800 PLN do tego nie każdy się interesuje ale taki kilku letni CPU to ma do wymiany pastę pod IHS (czyli pod odpromiennikiem) wypadało by oskalpować. Co do zakupu karty graficznej nowszej od twojej no to Panie co ci się uda kupić bo obecnie to nie jest dobry czas na zakup karty graficznej, we wrześniu to w cenie czyli poniżej 800 PLN można było kupić GTX 1650 Super ,a zobacz ile teraz trzeba za to zapłacić, pytać po znajomych czy ktoś czegoś nie sprzedaje, albo polować na okazje np na  alledrogo ale oferty nie po koparkach ani z gwarancją rozruchową ale chodź by z 2-3 miesiące gwarancji producenta bo to kupujesz w ciemno, ten zasilacz to fajnie ze jeszcze działa ale przy modernizacji to już raczej czas na wymianę.             

3770 były lutowane zdaje się, zresztą w CPU nawet z glutem czyli pasta nie ma potrzeby zmieniać tej pasty, ostatnio sprzedawałem i7-4770k i nie było żadnego problemu z temperaturami.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tyr83 napisał:

3770 były lutowane zdaje się, zresztą w CPU nawet z glutem czyli pasta nie ma potrzeby zmieniać tej pasty, ostatnio sprzedawałem i7-4770k i nie było żadnego problemu z temperaturami.

a to ja głupi nie potrzebnie kupowałem maszynkę "DER8AUER" do swojego i7 3770K i kolegi co ma i7 4790K i skalpowałem, a nie czekaj czekaj tam była pasta .... jak cos pisze to z własnego doświadczenia a nie ze gdzieś cos tam wyczytałem, w obydwy przypadkach temperatury spadły podczas obciążenia po miedzy -16 a -20 stopni, dal jednego nie warto, dla mnie różnica 75 stopni podczas grania a 55 stopni podczas grania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 22:07, topdog napisał:

i5 3470/3570 albo Xeon E3 1230 V2 z aliexpress(wymagana aktualizacja biosu), i-siódemki są za drogie.

Karta to jakiś używany polaris z allegro(pewnie pokoparkowy) typu RX 470/480/570/580

Zasilacz(ile on już działa u ciebie?) powinien być zmieniony na coś "markowego" minimum silentiumpc elementum

 

ojj tan zasilacz to juz jakieś 5/6 lat. Właśnie zastanawiam się nad tym silentiumpc elementum, nie jest drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 22:11, Mr.T... napisał:

Witam obecnie inwestycja w np i5 -3570 (wybrał bym wersje z dopiskiem K) tobie da trochę mocy, ale widać ze CPU 4/4 w grach po prostu zaczynają się dławić , natomiast zakup i 7 3770K czyli 4/8 to cena jest taka jaka jest, czyli bardzo nie atrakcyjna, przy cenach nowych procesorów Intela gdzie za i3 10100 4/8 za około 620 PLN za nowy procesor a nie iluś letni, gdzie cena tej i7 często jest znacznie wyższa niż 600-700-800 PLN do tego nie każdy się interesuje ale taki kilku letni CPU to ma do wymiany pastę pod IHS (czyli pod odpromiennikiem) wypadało by oskalpować. Co do zakupu karty graficznej nowszej od twojej no to Panie co ci się uda kupić bo obecnie to nie jest dobry czas na zakup karty graficznej, we wrześniu to w cenie czyli poniżej 800 PLN można było kupić GTX 1650 Super ,a zobacz ile teraz trzeba za to zapłacić, pytać po znajomych czy ktoś czegoś nie sprzedaje, albo polować na okazje np na  alledrogo ale oferty nie po koparkach ani z gwarancją rozruchową ale chodź by z 2-3 miesiące gwarancji producenta bo to kupujesz w ciemno, ten zasilacz to fajnie ze jeszcze działa ale przy modernizacji to już raczej czas na wymianę.             

Dzieki wielkie, właśnie kupiłem sobie tą i7 3770K ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...