Jump to content
groldominika

Sprawdzenie "nowości" karty.

Recommended Posts

Czy da się jakoś sprawdzić czy karta wcześniej nie była używana? Zakupiłam kilka dni temu od osoby prywatnej ponoć nową evga GTX 1080 ftw. Na pudełku plomba była samo zaś pudełko jak nowe w środku wszystko gitara tylko zastanawia mnie to jak po tylu latach ktoś miał zachomikowaną kartę? Plombę można odkleić i przykleić. Kartę wyczyścić nie do poznania. To co wzbudziło moje podejrzenie to widocznie na ścieżkach PCIE wytarcie od włożenia karty do płyty głównej. Z drugiej zaś strony czy to nie efekt testowania karty w fabryce?

Edited by groldominika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli widzisz po złączu magistrali że jest wytarte to żadne bajki nie przejdą.Bo nie ma takiej opcji żeby karta tyle czasu była nowiutką fabrycznie zapakowaną kartą,nawet u kolekcjonera zauważysz ślady użytkowania.Są oczywiście ludzie którzy dbają o swój sprzęt i opakowanie ale w tej sytuacji radzę testować kartę programami obciążającymi gpu żeby się nie okazało,że karciocha podpicowana pod sprzedaż.

Edited by lws
  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wyżej... GTX1080 nie może być nowy, bo już go nie produkują, ale może to być leżak sklepowy co powinno być opisane w aukcji sprzedającego.

Tak czy siak kartę należy sprawdzić w GPU-Z i porównać z innymi tego producenta, oraz przetestować w programach obciążających zwracając uwagę na temperatury, jakość obrazu, RPM wentylatorów, itp.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...




×
×
  • Create New...