Skocz do zawartości
groldominika

Sprawdzenie "nowości" karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się jakoś sprawdzić czy karta wcześniej nie była używana? Zakupiłam kilka dni temu od osoby prywatnej ponoć nową evga GTX 1080 ftw. Na pudełku plomba była samo zaś pudełko jak nowe w środku wszystko gitara tylko zastanawia mnie to jak po tylu latach ktoś miał zachomikowaną kartę? Plombę można odkleić i przykleić. Kartę wyczyścić nie do poznania. To co wzbudziło moje podejrzenie to widocznie na ścieżkach PCIE wytarcie od włożenia karty do płyty głównej. Z drugiej zaś strony czy to nie efekt testowania karty w fabryce?

Edytowane przez groldominika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widzisz po złączu magistrali że jest wytarte to żadne bajki nie przejdą.Bo nie ma takiej opcji żeby karta tyle czasu była nowiutką fabrycznie zapakowaną kartą,nawet u kolekcjonera zauważysz ślady użytkowania.Są oczywiście ludzie którzy dbają o swój sprzęt i opakowanie ale w tej sytuacji radzę testować kartę programami obciążającymi gpu żeby się nie okazało,że karciocha podpicowana pod sprzedaż.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej... GTX1080 nie może być nowy, bo już go nie produkują, ale może to być leżak sklepowy co powinno być opisane w aukcji sprzedającego.

Tak czy siak kartę należy sprawdzić w GPU-Z i porównać z innymi tego producenta, oraz przetestować w programach obciążających zwracając uwagę na temperatury, jakość obrazu, RPM wentylatorów, itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...