Skocz do zawartości
PurePcFanForever

Gdzie dobrą wersję dostać Adata XPG SD8200 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@PurePcFanForever

Dwa tygodnie temu kupowałem Adatę SX8200 Pro w sklepie Proline.pl i dostałem wersję na starym, szybszym kontrolerze.

Nie wiem czy miałem farta do tego konkretnego egzemplarza, czy sklep ma jeszcze całą dostawę dysków ze starymi kontrolerami (której nie zdążył wyprzedać), czy wszystkie dyski o pojemności 2TB wciąż sprzedawane są ze starymi kontrolerami (bo i z taką opinią można spotkać się na necie - podobno cięcia objęły tylko mniejsze pojemności).

Inna sprawa, że zamawiając dysk liczyłem się z tym, że może przyjść (a w zasadzie "że na 99% przyjdzie") już ten wolniejszy (producent wymienił kontroler już jakiś czas temu, więc nie liczyłem że gdzieś jeszcze zostały szybsze sztuki). Stwierdziłem po prostu, że za taką cenę nawet wolniejsza rewizja to i tak świetny deal i w codziennym użytkowaniu żadnej różnicy i tak nie zauważę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy kontroler Phison E12S jest opisany na tabliczce znamionowej dysku, więc nie powinno być problemu z jego odczytaniem przy zakupie osobistym.

W sklepie internetowym trzeba spytać sprzedającego, co jest napisane na tabliczce znamionowej dysku i podjąć decyzje.

Oprócz zmiany kontrolera na gorszy, zmieniono też pamięci z Toshiby TLC na Micron QLC = to się nazywa postęp technologiczny :E

phison-e12s.jpg

Dodam tylko, że oprócz ADATA zmiany dotyczą też Corsair model MP510.

Trzeba uważać na te zagrywki producentów niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leven napisał:

Oprócz zmiany kontrolera na gorszy, zmieniono też pamięci z Toshiby TLC na Micron QLC = to się nazywa postęp technologiczny :E

phison-e12s.jpg

Dodam tylko, że oprócz ADATA zmiany dotyczą też Corsair model MP510.

Ale sprawdź dokładnie zanim napiszesz, bo powielasz bzdurę której tak naprawdę nikt w sklepie jeszcze nie widział

Tu masz dokładnie opisane co się zmieniło razem z zrzutami programu diagnostycznego

https://forum.purepc.pl/topic/385371-dysk-ssd-m2/?tab=comments#comment-4112064

Dodatkowo SX8200 Pro napędza Silicon Motion nie Phision a w S50 jest E16 czyli stary E12 z obsługą pcie 4.0

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2021 o 14:03, _LynX_ napisał:

Dodatkowo SX8200 Pro napędza Silicon Motion nie Phision a w S50 jest E16 czyli stary E12 z obsługą pcie 4.0

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Czy w zacytowanym tekście to dobrze że dysk Adata XPG Gammix S50 jesdt stary E12 s obsługą PCIe 4.0 ? czy źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...