Skocz do zawartości
Grecicho

i7 10700F vs i9 10900F

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie tych procesorów. Jeśli ktoś się zna na rzeczy to będę wdzięczny za odpowiedzi.

Czy waszym zdaniem dopłata do i9 jest opłacalna?

Co z poborem prądu? Podczas samego grania i9 będzie ciągnęła go dużo więcej niż i7?

Do i9 wystarczyłby mój obecny zasilacz ThermalTake 530W? Byłby używany wraz z GTX 1660 Super.

Jakie chłodzenie polecacie do i7 10700F i i9 10900F? Wystarczy stary Fortis 2, czy muszę inwestować w coś lepszego?

Nowa płytka na chipsecie b560 zda egzamin przy włożeniu do niej i7, bądź i9 + ramy 3600MHz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty chcesz potencjał wykorzystać procesora przy wyższej rozdzielczości? gdy gpu odgrywa większą rolę.

 

 

 

6 godzin temu, Grecicho napisał:

Mam kilka pytań odnośnie tych procesorów. Jeśli ktoś się zna na rzeczy to będę wdzięczny za odpowiedzi.

Czy waszym zdaniem dopłata do i9 jest opłacalna?

Co z poborem prądu? Podczas samego grania i9 będzie ciągnęła go dużo więcej niż i7?

Do i9 wystarczyłby mój obecny zasilacz ThermalTake 530W? Byłby używany wraz z GTX 1660 Super.

Jakie chłodzenie polecacie do i7 10700F i i9 10900F? Wystarczy stary Fortis 2, czy muszę inwestować w coś lepszego?

Nowa płytka na chipsecie b560 zda egzamin przy włożeniu do niej i7, bądź i9 + ramy 3600MHz? 

Zacznijmy od tego że żaden z wymienionych procesorów jest ci nie potrzebny jeżeli myślisz o grach.Skup się na mocniejszej grafie pokroju 2070S lub 3060Ti - do nich obecny zasilacz ci wystarczy.Procesory jak się kupuje,tylko zintegrowaną grafiką bo dzisiaj dużo ludzi jak kierowcy stoją w korku za grafiką.

    obraz.png.1b2d7502cfce30cd8af423bba0b1cc1a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Komputer nie nie mój

- Zastosowanie to programy typu Mirillis Action!, Any Video Converter, Sony Vegas, Photoshop 2020, sporadyczne granie.

- W grę wchodzą tylko i wyłącznie procesory intela i tylko i7 z "f" lub i9 "f". Nie potrzeba zintegrowanej karty graficznej ani opcji podkręcania.

- Grafika to GTX 1660 Super, która będzie przekładana z poprzedniego komputera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie odgrywa roli 300zł różnicy to bierz i9 10/20 ten drugi 8/16 też będzie ok dla oszczędnych.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...