Skocz do zawartości
crobartie

Jaki zasilacz 550-650W?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Zepsuł mi się niedawno zasilacz Corsair RM550x. Chcę kupić jakiś dobry zamiast tego, rozważam taki sam lub inne, innymi:

  1. ADATA Core Reactor 650W (400zł)
  2. EVGA SuperNOVA G3 550W (420zł)
  3. Corsair RM650x 650W (430zł)
  4. SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W (400zł)
  5. Bitfenix Whisper 650W (450zł)

Który najbardziej polecacie z tej listy (lub inny). Mój zestaw: 

intel 2500k podkręcany (w przyszłości planuję upgrade) oraz gpu nvidia gtx 1060 6gb, kilka dysków, karta dźwiękowa

Co dla mnie się liczy: bezpieczeństwo PC , ma być cichy, dobra gwarancja, moc nie na styk (jeśli w przyszłości zmienię procka i grafikę na mocniejszą).

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roar.RAR

@Breaky83

serdeczne dzięki za pomoc Panowie!

Po kolei:)

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W wydaje się całkiem ciekawą opcją ale: Średnica wentylatora 120mm (nie za głośny jest?), gwarancja tylko 5 lat (wymaga chyba rejestracji), na psu tier list jest w tier A ale z dopiskiem: [1] Units experiencing tripping issues with high transient power draw GPUs like AMD Vega and high-end nVidia Ampere. Includes Seasonic Focus based units made prior to Jan 2018, nie ma no RPM mode

cenowo 400zl za 650W i 50zł więcej za 750W więc nieźle

polecany MSI MPG A650GF 650W 80 Plus Gold 

na podanej liście jest w tier a ale: ( low priority units - minor issues or lack of info ) - nie wiem czy to istotne
10lat , średnica wentylatora 140mm, kosztuje 400zł więc spoko, nie ma jednak no RPM mode  oraz na benchmark.pl piszą, że "brakuje jednego gniazda dla wiązki PCIe/EPS" (czy to istotne?)

polecany Bitfenix Whisper M też jest w tier A, ale średnica wentylatora tylko 120mm, gwar tylko 5lat, nie ma no rpm mode oraz na tomshardware w recenzji jest minus o małym "hold-up time"; zasilacz jest często polecany i cena dobra bo 360zł - tylko czy warto zaoszczędzić raptem 80zł niż wziąć lepszy?

Core Reactor 650W też jest b. polecany, dobra cena 400zł, 10 lat gwar., tier A blue na liście, ale średnica wentylatora 120mm i bez no rpm mode

 

Cooler Master MWE GOLD-V2 650W 80 Plus Gold tani bo 333zł ale w tier B, 5 lat gwar, średnica wentylatora 120mm, chyba ma rpm mode chyba wg. strony producenta (do 20% mocy 0 dB)

polecane są też EVGA SuperNOVA G3 550W -w tier A, ma no rpm mode, 84 miesiące gwar, no rpm mode, ale tylko 550W

SeaSonic Focus Plus Gold 550W w tier a ( low priority units - minor issues or lack of info ),  tylko 550W, na tomshardware piszą "Noisy under rough conditions"

 

no i ofc wersja tylko +100W która mi się zepsuła czyli Corsair RM650x 650W 

Tyle tego, że już nie wiem co wybrać, chociaż coraz bardziej skłaniam się do polecanego przez Ciebie @Breaky83 modelu od MSI ?

Jakieś komentarze chętnie widziane ?

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@crobartie Co z 10-letnia gwarancja RMxa? Jesli w toku, kupilbym jakas porzadna tanioszke typu System Power 9 na przeczekanie (chyba ze masz co zrobic z dodatkowym zasilaczem).

Zasilacz ma byc dobry i mozliwie cichy pod jakimkolwiek obciazeniem. Fajnie jak ma dluga gware, niektorzy lubia czepiac sie typu kabli czy modularnosci. Wybrales fajne zasilacze i sa tu dwa typy, ktore osobiscie bym kupil w zaleznosci od tego, ile chcesz wydac:

cena/jakosc: Whisper 750W za 460 PLN. Porzadny, siedem lat gwary PRODUCENTA, wentylator 140 mm, plaskie, modularne kable, rozpedza sie powyzej nieslyszalnych 500 rpm dopiero od 80% obciazenia. Dobry, cichutki zasilacz za swietne pieniadze. Btw odnosze wrazenie, ze mylisz Whispera z troszke mniej wypasionym Bitfenixem Formula Gold (smiglo 120mm, piec lat gwary, niemodularny).

RMxa masz, ale jest jeszcze lepszy. Osobiscie uwazam, ze kupowanie zasilaczy 650W powinno skonczyc sie na wydatku rzedu 400-450 PLN. RMx to cos lepszego i na dluugie lata (hehe, ze Ci sie zepsul, ale zdaza sie najlepszym), wiec osobiscie bralbym cos takiego ze sporym zapasem: 750 lub 850W. Trudno powiedziec, jakiego zapasu beda wymagac komponenty za pare lat, a sam piszesz, ze nie chcialbys go dosciskac, wolisz tez ciszej niz glosniej.

Fajna alternatywa dla RMxa jest Fractal Design ION. Mozna powiedziec, ze to ta sama klasa zasilaczy, a na jego korzysc przemawiaja: jeszcze cichszy, miekkie kable, pol-pasywny z opcja przelaczenia w tryb aktywny, wentylator z lepszym i cichszym lozyskiem FDB, moze dziala na Ciebie platynowy certyfikat. Na niekorzysc slabsze tetnienia napiec (ale dalej bardzo dobre) i bycie opcja nowa, bo z poprzedniego roku, wiec nie jest tak ,,sprawdzony" jak RMx. Za bardzo nie przejmowalbym sie tym w przypadku zasilacza tej klasy i osobiscie sam bym na niego postawil z pary ION-RMx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał22

wydaje się ciekawy, jest w tier a, ale trochę drogi, na tomshardware recenzja 3.5/5

@Breaky83

ten Cooler Master całkiem fajny, ale do lepszego jednak wolę dołożyć te kilkadziesiąt PLN, widzę że ma dość krótki kabel EPS 4+4

w moim starym, ale wciąż działającym bequiet jest za krótki; chciałem używać go w czasie gdy corsair był odesłany na gwarancję i okazało się że w nowej obudowie brak jakichś 7cm 

 

narazie mam dylemat:

Bitfenix Whisper M 650W (359zł)  vs MSI MPG A650GF 650W 80 Plus Gold (400zł xkom) vs Corsair RM650x 650W (440zł morele)

Core Reactor chyba tak jak sugerujesz odrzucę

Które z nich są najcichsze? MSI na reddicie był krytykowany ponieważ "za nowy, niesprawdzony"

Mam jeszcze jedno pytanie: który sklep bardziej polecasz w kontekscie ew. naprawy gwarancyjnej?

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak morele zrealizowało mi gwar. corsaira. Napisałem, odebrali wysyłając własnego kuriera po odbiór, wysłali do producenta i po niecałym miesiącu reklamacja została uznana i czekam na kasę . Oczywiście polecam Corsaira - nie robił jak widać problemów z uznaniem gwarancji. W przypadku xkom też nie będzie ew. problemu, podsyłają kuriera?

 

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@crobartie ION osztuje tyle co RMx, czasem mniej. No i co z tego, ze na Tom's Hardware ocena 3/5? To jakis guru testow zasilaczy czy sprawdziles pierwsza, lepsza recenzje i samo 3/5 Cie odrzucilo? Jesli w ogole prosisz o pomoc z wyborem zasilacza, nie jestes w stanie ocenic takiego na podstawie recenzji, a pozostaje Ci patrzec na jakies oceny i minusiki, ktorych znaczenia nie rozumiesz. Jak chcesz zasilacz 5/5, to nawet z RMxem mierzysz troszke za nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał22

Nie jestem ekspertem, ale porównuję kilka różnych zasilaczy, ich oceny na różnych portalach i oczywiście cenę. ION kosztuje więcej niż RMx (500 a nie 440PLN). Sprawdziłem sporo recenzji i średnio 4/5.  To prawda za 400zł nie ma raczej zasilacza 5/5 i zdaję sobie z tego sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

 @crobartie Nie wiem w takim razie, gdzie wynalazles te ceny, widze, ze pare dyszek robi dla Ciebie roznice, a Ceneo pokazuje 482 za najtanszego RMxa 650W i 434 PLN za IONa 660W, wiec kompletnie na odwrot i ciezko mi tu dyskutowac o cenach, jesli masz jakies inne : https://www.ceneo.pl/66580402 ; https://www.ceneo.pl/85001938 I przestan mi mowic o jakichs srednio 4/5, bo wiem, jakie sa recenzje tego zasilacza w sieci i nie patrze na nie przez pryzmat cyferek na nocie koncowej.

Ja bym podszedl do tego tak, ze chcesz zasilacz dobry i cichy. I to drugie nam niestety mocno ogranicza wybor - tj. jak ktos prosi o cichy, uwazam, ze nalezy proponowac najcichsze. Bo generalnie kazdy zasilacz, ktory nie jest gownem i trzyma sie przy braku obciazenia ponizej 500-600 rpm bedzie bezglosny przy nawet bezglosnej wtedy reszcie komputera. To co imo dzieli zasilacze na ciche i niekoniecznie, jest to, jak zachowuja sie po przekroczeniu ~60% obciazenia, nie mowiac nawet o bliskim maksymalnemu. I tu jest pies pogrzebany. Ja swoje zdanie z pierwszego posta podtrzymuje. Tanio to Whisper, jak ma byc na lata, osobiscie doplacilbym do RMxa/IONa. Oba sa super w temacie zasilaczy swietnych i cichych - mimo ze elektrycznie ION jest troszke slabszy, to nieistotne, bo jest wiecej niz dobry, a ma swoje wypisane powyzej przewagi, ktore do mnie przemawiaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

@Michał22

thnx za odpowiedzi

jeszcze trochę poczytam

jeśli chodzi o ceny - RMx jest w promo za 440pln, polecany ION w najtańszym sklepie z wysyłką też 440pln

> "pare dyszek robi dla Ciebie roznice"

i tak i nie: skoro mogę mieć taki sam to po co dopłacać?

skoro mogę mieć istotnie lepszy to wolę dopłacić, kwestia czy warto?

w ten sposób można co chwilę zwiększać próg zakupu, bo znajdzie się jakiś lepszy ale i droższy o 'kilka dyszek' ?

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@crobartie 440 PLN za oba zasilacze to swietny interes i biorac to pod uwage wraz z twoimi oczekiwanianiami, odpuscilbym sobie cokolwiek innego.

Generalnie juz Whisper czy jeszcze tansza Formula Gold to dobre zasilacze i doplacanie do czegos lepszego jest dyskusyjne. Tj. w przypadku normalnego komputera (gry, internet), ktory nie bedzie dojezdzany do progu mozliwosci zasilacza, a nie katowanej 24/7 stacji roboczej, w ktorej najwyzszej klasy bebechy czy wyzsze niz Gold certyfikaty moga zrobic roznice w temacie dlugoletniej niezawodnosci czy oszczednosci na pradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

MSI 'na papierze' wydaje się być fajny ale skłaniam się do tego co pisali na reddicie - za świeży i za mało przetestowany

luknij sobie np na amazon i recenzje: amazon.de

wezmę chyba Corsaira RM650x, wersję 550 już miałem, co prawda zasilacz się zepsuł po 4 latach ale działał dobrze i cicho...

 

btw xkom odpisał mi że Bitfenix Whisper M 650W ma 7 lat gwar. (84 miesiące), a z zasilaczy polecili be quiet! Straight Power 11 650W

na tomshardware podają dziwne argumenty na minus(ocena 3.5):

The protection features are not configured correctly

Not so high overall performance

One of the EPS cables has two of these connectors

High Vampire Power

Lower than 70% efficiency with 2% load

Mediocre soldering quality

 

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

sorry, nie zauważyłem że pisałeś o tej gwarancji

recenzje MSI które podałeś czytałem/oglądałem

problem jest taki, że jest ich mało na zachodnich portalach, ciężko ocenić nowo wypuszczony zasilacz i i przewidzieć jak będzie się sprawował za rok

tu np ktoś pyta który lepszy: reddit

Straight Power 11 jest cichszy od rmx?

wciąż jednak się wacham bo właśnie doczytałem, że innym ten rmx też strzelał jak był wpięty do listwy...

mi strzelał a po pewnym czasie zaczął mocno śmierdzieć, profilaktycznie przestałem używać

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

dzięki

jednak nie będę zamawiał tego Corsaira skoro identyczne wady były u innych, to nie przypadek

 

@Michał22

nie ma nic lepszego niż Fractal Design Ion 660W 80 Plus Platinum do 550zł?

tyle jestem w stanie dać, chcę jednak mieć ten tryb semi-passive 0 RPM

używam słuchawek otwartych więc wentylatory mnie denerwują ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22
48 minut temu, crobartie napisał:

 

@Michał22

nie ma nic lepszego niż Fractal Design Ion 660W 80 Plus Platinum do 550zł?

Juz dwa razy to pisalem tego typu tresc. Okresl swoje podejscie. Chcesz dobrze, cichutko i tanio - Bitfenixy. Albo kupujesz zasilacz ,,na lata", ktory posluzy moze nawet przez dziesiec lat do kolejnych upgrade'ow i wtedy warto nawet dla samego spokoju ducha postawic na cos jeszcze lepszego. Jednak nie ograniczalbym sobie szans na to zapasem 650W. Tanio rezegrane Bitfenixy za 350-400 PLN i ION 760W za 580 PLN to imo najlepsze deale do tych dwoch podejsc. Opcja posrednia jest super wyceniony Whisper 750W za 460 PLN i to imo najlepszy cena/jakosc deal na cichy zasilacz 750W. Oczywiscie dalej nie skreslam swietnego i stestowanego przez lata, juz raz zrewidowanego w 2018r. RMxa, ale tu juz moze byc drozej. Wspomniane przez Ciebie strzelanie moze spowodowane jest po prostu dziadowska listwa? Tak tylko rzucam, bo nie jestem elektrykiem. Strzela ludziom podlaczony bezposrednio do gniazdka?

MSI - nowe i od marki, ktorej osobiscie byl unikal. No fajne cena/jakosc plyty robia, fajne karty Trio, ale to taki paskudny typ marki, ktory tylko patrzy, gdzie by tu przyciac, zebys sie nie zorientowal, a takie podejscie jest wrecz przeciwne do jakosci i niezawodnosci - widac to po obudowach, widac to po kartach, ostatnia rzecza, ktora bym od nich chcial to zasilacz. Nie ma tu znaczenia, kto dla nich go zrobil i co w srodku niby siedzi, bo marki mieszaja w gotowcach.

Straight Power - cichutki, ale za te pieniadze moglby byc lepszy, a piec lat gwary to ponury zart. Jest na nie duzo narzekan i reklamacji, ale to sie wiaze z popularnoscia, wiec ciezko wyrokowac. Mimo braku trybu pol-pasywnego raczej nigdy go nie uslyszysz, a niemal na pewno ma najcichszy i najlepszy jakosciowo wentylator z jakichkolwiek zasilaczy. Imo warty uwagi tylko w przypadku braku mozliwosci zakupu IONa czy RMxa, bo istotnie taniej raczej nigdy go nie kupisz. Zly nie jest i to jest moje miejsce trzecie w temacie super-cichych zasilaczy za podobne pieniadze, ale miejsce trzecie to w zasadzie ,,niewarty zakupu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22
10 minut temu, Breaky83 napisał:

Bez przesady z tym hejtem na MSI.

To nie hejt, a obraz marki stworzony przez obserwacje ich poczynan. Ogolem bardzo daleko mi do postawy hejterskiej, bo staram sie byc mozliwie obiektywny, a potwierdzeniem tego jest to, ze zawsze swoje zdanie uzasadniam. Co jakis czas ze strony MSI wyplywa jakas smierdzaca aferka. Do tego widze zwyczajne dziadostwo takze w tych wspomnianych przez Ciebie lepszych i drozszych produktach - np. taki plastkowy backplate w karcie za 3800 PLN (bazowa cena do niedawna ich flagowego modelu RTXa 3080). Np. siatka mesh na zabki pod zasilaczem w obudowie za 400 PLN. Rozwiazania typowe dla produktow budzetowych, ktore trafiaja jednak do tych z wyzszej polki - cenowo ogolem i w hierarchii samej marki. Takie rzeczy widac od razu, a co moze czekac w zasilaczu?

Korzystanie z gotowych rozwiazan w temacie zasilaczy wrecz uwazam za pozytywne. Lepiej wziac gotowca od kogos, kto lepiej sie na tym zna. Mnie obchodza wyniki i kwestie jakosciowe. Sprawe komplikuje to, ze marki wprowadzaja do nich wlasne modyfikacje - takie bq! tez ma gotowce i tez w nich grzebie - poza wentylatorem np. dodajac od siebie rozne, rzekomo wyciszajace elementy. U MSI spodziewalbym sie po prostu dziadowskich elementow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Breaky83 Ale ja nie jestem w zadnym bledzie, wiec nie wiem, skad Ty mnie chcesz wyprowadzac. Niektore marki produkuja produkuja wlasne zasilacze, niektore korzystaja z gotowcow. Niektore w jakis sposob gotowce modyfikuja, niektore moze tego w ogole robia. Tu nie ma o czym dyskutowac i jak napisalem - nie chcialbym niczego od MSI z wyjasnionych przeze mnie powodow. Nawet jesli nic w gotowym zasilaczu nie zmienili, to sa po prostu dziadowska marka, a ja produktow takich marek nie kupuje. Tak jak nie kupilbym niczego od Adaty czy PNY za jeden numer z podmianka bebechow swoich dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@Breaky83 To wlasnie Ty nie rozumiesz:

Sa marki, ktore reprezentuja pewien poziom i ponizej go nie schodza.

Sa marki, z ktorymi bywa rozne i trzeba im patrzec na rece, bo lubia sobie przycinac nawet w niebudzetowych produktach.

Sa marki, ktore zachowuja sie zwyczajnie nieuczciwie jak wspomniana Adata i PNY.

Moim przeslaniem bylo to, ze osobiscie nie kupilbym niczego od dwoch ostatnich grup. Koniec tematu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie ma co oszczędzać. To podstawa. Bierz cos np od SS. Ja już miałem XFX i padl po miesiącu, Różne sytuacje się zdarzają. W przypadku zasilaczy jak i dysków.  To najbardziej problematyczne urzadzenia. Podobnie  jak GPU laptopy.  Ja mam zasilacz od SS 650W i spokojnie trzyma ten konfig co mam. A jest dość mocny. Zero oszczędzania na zasilaczu. To pierwsze co decyduje o stabilności całego układul

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Breaky83

dzięki?

to które konkretnie z tych wszystkich co rozpatrywaliśmy polecisz? tyle tego jest że już nie ogarniam

tak jak napisałem chcę, żeby był dość cichy, szczególnie w trybie low power

MSI które zachwalałeś ma jak dla mnie za mało testów i jest głośniejsze niż bitfenix czy rmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@crobartie Nie wiem, czy wyrazilem sie wystarczajaco dokladnie, ale jesli nie - wymienilem Ci wszystkie zasilacze, ktore uwazam za godne polecenia osobie chcacej dobry lub drozszy, bardzo dobry zasilacz z naciskiem na cisze. Nie wymienilem czegos - uwazam to za gorsza opcje. Stad odpuscilem sobie Pure Powera jako alternatywe dla Bitfenixow, stad nie polecilem Straight Powera. SeaSoniki, jak napisal kolega wyzej, z kultury pracy nie slyna i zwykle zaczyna robic sie z tym cienko po przekroczeniu ~60% obciazenia. Oczywiscie kwestia modelu, ale jakiegos cichacza chociaz zblizajacego sie do RMxa czy IONa raczej w ogole nie maja. Poza tym to znakomite zasilacze. Maja tez zasilacze pasywne, ale to dla mnie absurd.

Takie male btw - rozumiem chec wydania pieniedzy na najlepsza opcje mozliwa, bo mnie takie najlepsze strzaly po prostu jaraja w doborze sprzetu komputerowego. Nie rozumiem jednak tak mocnego zafiksowania na kulturze pracy zasilacza. Zasilacz po prostu niegowniany i z zapasem to najmniejszy z halasnikow w calym komputerze. Moze powinienes rozwazyc zmiane obudowy na wyciszana? Bo to robi robote, sam mam taka, a przerobilem wszystkie typy skrzynek i innej bym nie chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

No i spoko bedzie z RMxem. Wiedz, ze jesli nie przypasuje Ci jego kultura pracy, raczej kultura pracy zadnego by Ci nie przypasowala ?

Phanteks Enthoo Pro 1 ? Siatka na froncie, siatka na topie, brak mat wyciszajacych, wentylator 200 mm (brrr...). Obok cichej obudowy ona nie stala, ale jesli Ci odpowiada, jest spoko. Enthoo Pro to skrzynki nastawione na przewiewnosc, nie cisze. W kazdym razie na przyszlosc wiedz, ze mozna ciszej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał22  @Breaky83

tak, bez okna

chciałem dużą, wyregulowałem wentylatory i chodzą praktycznie na minimalnych obrotach, cicho, a ponieważ obudowa dość przewiewna więc temperatury b.dobre

zasilacz przyjdzie to dam znać czy listwa będzie strzelać przy włączeniu 

dzięki za rzeczową dyskusję, sam temat zasilaczy nawet mnie zainteresował, wiedza na pewno przyda się na przyszłość ?

 

btw o te gumki do hdd mi chodziło 

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Breaky83 napisał:

Nikt raczej pod swoim logo nie chce sprzedawać czegoś gorszego i jak wykonuję jakieś zmiany, z reguły chce, aby wyszło to na korzyść konsumenta, choć są oczywiście wyjątki.

Zapomniałeś o jednym,ostatnimi czasy poziom serwisu MSI osiągnął parteru i z tegoż powodu nie chcę ich przereklamowanych produktów - tak,ich ostatnie produkty są najzwyczajniej przereklamowane.Przypomnij sobie słynne problemy z wentylatorami zaraz po Gigabyte.

12 godzin temu, Michał22 napisał:

Maja tez zasilacze pasywne, ale to dla mnie absurd.

Dlaczego?

 

12 godzin temu, crobartie napisał:

dobra, zamawiam Corsaira rm650x ?

obudowa całkiem cicha, Obudowa Phanteks Enthoo Pro, wenylatory też podregulowałem na mniejsze obroty, a hdd wiszą na gumkach

Namieszali ci nieźle:).Dobre 550W ci wystarczy z zapasem na przyszłość a ty szukasz złota.Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold ostatnio poleciłem znajomemu i jest mega zadowolony sparowany z 3070 + 8600K + 16GB ram.Następny EVGA SuperNOVA G3 550W 80 Plus Gold.

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał22

@lws Zasilacze pasywne to absurd, poniewaz obecne zasilacze sa tak cichym komponentem, ze bez przykladania ucha do spodu obudowy nie zauwazysz roznicy pomiedzy trybem pasywnym, a typowymi 500-600 rpm przy braku obciazenia czy 800-1000 rpm podczas obciazenia, gdy nieporownywalnie bardziej nahalasuje reszta. Dodaj do tej niezauwazalnej przewagi paswynych ich cene.

Namieszalismy mu niezle, ale Ty wyskakujesz z dwiema opcjami zwyczajnie glosnymi przy wyzszym niz 50% obciazeniu i podbijasz to jeszcze obnizajac zapas do 550W, bo wydaje Ci sie, ze nikt wiecej nigdy nie bedzie potrzebowac. Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy ? Pomijam to, ze kolega wyraznie chcial 650W.

Proponuje bys dokladnie przeczytal oczekiwania kolegi, a pozniej polecil mu lepsze i cichsze zasilacze od RMxa i IONa za te same pieniadze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lws

chciałem cichy, wyszło że wziąłem taki sam co miałem poprzednio tylko +100W więcej (440zł)

dlaczego trochę mocniejszy niż miałem - wolę zapas i będzie trochę ciszej ?

rmx działał zawsze dobrze na moim zestawie, nie widziałem w tym przedziale cenowym czegoś istotnie lepszego to kupiłem rmxa

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 10:30, Michał22 napisał:

Zasilacze pasywne to absurd, poniewaz obecne zasilacze sa tak cichym komponentem, ze bez przykladania ucha do spodu obudowy nie zauwazysz roznicy pomiedzy trybem pasywnym, a typowymi 500-600 rpm przy braku obciazenia czy 800-1000 rpm podczas obciazenia, gdy nieporownywalnie bardziej nahalasuje reszta. Dodaj do tej niezauwazalnej przewagi paswynych ich cene.

 

W dniu 18.02.2021 o 10:30, Michał22 napisał:

Namieszalismy mu niezle, ale Ty wyskakujesz z dwiema opcjami zwyczajnie glosnymi przy wyzszym niz 50% obciazeniu i podbijasz to jeszcze obnizajac zapas do 550W, bo wydaje Ci sie, ze nikt wiecej nigdy nie bedzie potrzebowac. Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy ? Pomijam to, ze kolega wyraznie chcial 650W.

Proponuje bys dokladnie przeczytal oczekiwania kolegi, a pozniej polecil mu lepsze i cichsze zasilacze od RMxa i IONa za te same pieniadze :]

Ktoś kto ceni sobie ciszę i jest jej maniakiem to bez wątpienia zasilacz pasywny jest godny uwagi. Ktoś kto wycisza komputer na maksa,cena go nie odstraszy.Zasilacz SeaSonic Prime Titanium Fanless 600W (SSR-600TL) moc do wyboru.

A Przy pół pasywnym zasilaczu w zależności od jego mocy i obciążenia usłyszysz jego wentylator.Więc po co pisać bądź wymagać cichy zasilacz mając w obudowie choćby jeden wentylator.Wszystkie z trybem pół pasywnym zachowają się podobnie o tej samej mocy. 

 

W dniu 18.02.2021 o 10:30, Michał22 napisał:

Namieszalismy mu niezle, ale Ty wyskakujesz z dwiema opcjami zwyczajnie glosnymi przy wyzszym niz 50% obciazeniu i podbijasz to jeszcze obnizajac zapas do 550W, bo wydaje Ci sie, ze nikt wiecej nigdy nie bedzie potrzebowac. Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy ? Pomijam to, ze kolega wyraznie chcial 650W.

Hello w temacie jest "Jaki zasilacz 550-650W?"

Przy okazji 3080 i i9.Co miała znaczyć ta głupotka : "Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy" No tak,za to te 650W starczy ? 

 

Czasem warto uświadomić kogoś żeby nie płacił za coś czego nie wykorzysta.W sumie poleć mu zasilacz do przyszłego rtx-a 4xxx bo na 3xxx wątpię żeby się załapał.Czyli kupujemy wszyscy na przyszłość 1200W.?

 

 

ed.

Michałku ważne jest kto co napisze a nie Downvote które tak bardzo liczysz i na którym ci zależy,szukaj mnie w każdym temacie i dalej lajkuj ?

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę Downvote jak inni.

 

Ps. A ty co ochroniarz diabła?

Krowa która dużo ryczy mało mlika daje ,róbcie co macie robić a nie użalajcie się nad swoim debetem.Z tym poszerzeniem wiedzy przydało by się wam jeszcze zaplecze do testowania zasilaczy ?
 

 

 

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...