Jump to content
crobartie

Jaki zasilacz 550-650W?

Recommended Posts

Godzinę temu, crobartie napisał:

co sądzicie o Seasonic Focus GX 650W za 450zł? Lepsze niż ION+, MSI czy rmx?

jest to dobra jednostka na pewno godna polecenia, ale powyżej 70-75% zaczyna być dość głośna a na ciszy Ci zależy, więc nie powiedziałbym, że jest lepszy od tych zasilaczy choć jest to porównywalna konstrukcja. Z seasonicków dobrze wycenionych masz na proline.pl teraz headshot:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-ssr-650lm-p1378022 339 zł

W tej cenie jest to niewątpliwie okazja. Jest ciszej niż w GX wentylator dopiero w przeciażeniach daje o sobie znać do 650W jest naprawdę w miarę cicho, a do 74% jest właściwie niesłyszalny. Nie ma jednak trybu pół-pasywnego i jest pół-modularny.

a fokus gx też znajdziesz niewiele ale jednak taniej na proline.pl

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-650-80plus-gold-650w-p1401087 439 zł

Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83
  • Upvote 1

@Breaky83

dzięki?

to które konkretnie z tych wszystkich co rozpatrywaliśmy polecisz? tyle tego jest że już nie ogarniam

tak jak napisałem chcę, żeby był dość cichy, szczególnie w trybie low power

MSI które zachwalałeś ma jak dla mnie za mało testów i jest głośniejsze niż bitfenix czy rmx

2 minuty temu, crobartie napisał:

jest głośniejsze niż bitfenix czy rmx

jest głośniejsze ale dopiero po przekroczeniu 70%, do 70% obciążenia jest to cicha jednostka. Jeśli nie chcesz MSI to bym brał Fractal. Bitfenix jest gorszy moim zdaniem od MSi, a rmx sam wcześniej odrzucałeś, więc zostaje Fractal. W low power wszystkie będą ciche. Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83
  • Upvote 1

@crobartie Nie wiem, czy wyrazilem sie wystarczajaco dokladnie, ale jesli nie - wymienilem Ci wszystkie zasilacze, ktore uwazam za godne polecenia osobie chcacej dobry lub drozszy, bardzo dobry zasilacz z naciskiem na cisze. Nie wymienilem czegos - uwazam to za gorsza opcje. Stad odpuscilem sobie Pure Powera jako alternatywe dla Bitfenixow, stad nie polecilem Straight Powera. SeaSoniki, jak napisal kolega wyzej, z kultury pracy nie slyna i zwykle zaczyna robic sie z tym cienko po przekroczeniu ~60% obciazenia. Oczywiscie kwestia modelu, ale jakiegos cichacza chociaz zblizajacego sie do RMxa czy IONa raczej w ogole nie maja. Poza tym to znakomite zasilacze. Maja tez zasilacze pasywne, ale to dla mnie absurd.

Takie male btw - rozumiem chec wydania pieniedzy na najlepsza opcje mozliwa, bo mnie takie najlepsze strzaly po prostu jaraja w doborze sprzetu komputerowego. Nie rozumiem jednak tak mocnego zafiksowania na kulturze pracy zasilacza. Zasilacz po prostu niegowniany i z zapasem to najmniejszy z halasnikow w calym komputerze. Moze powinienes rozwazyc zmiane obudowy na wyciszana? Bo to robi robote, sam mam taka, a przerobilem wszystkie typy skrzynek i innej bym nie chcial.

• Upvote 1
  • Downvote 1

No i spoko bedzie z RMxem. Wiedz, ze jesli nie przypasuje Ci jego kultura pracy, raczej kultura pracy zadnego by Ci nie przypasowala ?

Phanteks Enthoo Pro 1 ? Siatka na froncie, siatka na topie, brak mat wyciszajacych, wentylator 200 mm (brrr...). Obok cichej obudowy ona nie stala, ale jesli Ci odpowiada, jest spoko. Enthoo Pro to skrzynki nastawione na przewiewnosc, nie cisze. W kazdym razie na przyszlosc wiedz, ze mozna ciszej :]

• Upvote 1
  • Downvote 1

@Michał22  @Breaky83

tak, bez okna

chciałem dużą, wyregulowałem wentylatory i chodzą praktycznie na minimalnych obrotach, cicho, a ponieważ obudowa dość przewiewna więc temperatury b.dobre

zasilacz przyjdzie to dam znać czy listwa będzie strzelać przy włączeniu 

dzięki za rzeczową dyskusję, sam temat zasilaczy nawet mnie zainteresował, wiedza na pewno przyda się na przyszłość ?

btw o te gumki do hdd mi chodziło 

Edited by crobartie

17 godzin temu, Breaky83 napisał:

Nikt raczej pod swoim logo nie chce sprzedawać czegoś gorszego i jak wykonuję jakieś zmiany, z reguły chce, aby wyszło to na korzyść konsumenta, choć są oczywiście wyjątki.

Zapomniałeś o jednym,ostatnimi czasy poziom serwisu MSI osiągnął parteru i z tegoż powodu nie chcę ich przereklamowanych produktów - tak,ich ostatnie produkty są najzwyczajniej przereklamowane.Przypomnij sobie słynne problemy z wentylatorami zaraz po Gigabyte.

12 godzin temu, Michał22 napisał:

Maja tez zasilacze pasywne, ale to dla mnie absurd.

Dlaczego?

12 godzin temu, crobartie napisał:

dobra, zamawiam Corsaira rm650x ?

obudowa całkiem cicha, Obudowa Phanteks Enthoo Pro, wenylatory też podregulowałem na mniejsze obroty, a hdd wiszą na gumkach

Namieszali ci nieźle:).Dobre 550W ci wystarczy z zapasem na przyszłość a ty szukasz złota.Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold ostatnio poleciłem znajomemu i jest mega zadowolony sparowany z 3070 + 8600K + 16GB ram.Następny EVGA SuperNOVA G3 550W 80 Plus Gold.

Edited by lws

@lws Zasilacze pasywne to absurd, poniewaz obecne zasilacze sa tak cichym komponentem, ze bez przykladania ucha do spodu obudowy nie zauwazysz roznicy pomiedzy trybem pasywnym, a typowymi 500-600 rpm przy braku obciazenia czy 800-1000 rpm podczas obciazenia, gdy nieporownywalnie bardziej nahalasuje reszta. Dodaj do tej niezauwazalnej przewagi paswynych ich cene.

Namieszalismy mu niezle, ale Ty wyskakujesz z dwiema opcjami zwyczajnie glosnymi przy wyzszym niz 50% obciazeniu i podbijasz to jeszcze obnizajac zapas do 550W, bo wydaje Ci sie, ze nikt wiecej nigdy nie bedzie potrzebowac. Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy ? Pomijam to, ze kolega wyraznie chcial 650W.

Proponuje bys dokladnie przeczytal oczekiwania kolegi, a pozniej polecil mu lepsze i cichsze zasilacze od RMxa i IONa za te same pieniadze :]

• Downvote 1

@lws

chciałem cichy, wyszło że wziąłem taki sam co miałem poprzednio tylko +100W więcej (440zł)

dlaczego trochę mocniejszy niż miałem - wolę zapas i będzie trochę ciszej ?

rmx działał zawsze dobrze na moim zestawie, nie widziałem w tym przedziale cenowym czegoś istotnie lepszego to kupiłem rmxa

Edited by crobartie
  • Upvote 1

W dniu 18.02.2021 o 10:30, Michał22 napisał:

Zasilacze pasywne to absurd, poniewaz obecne zasilacze sa tak cichym komponentem, ze bez przykladania ucha do spodu obudowy nie zauwazysz roznicy pomiedzy trybem pasywnym, a typowymi 500-600 rpm przy braku obciazenia czy 800-1000 rpm podczas obciazenia, gdy nieporownywalnie bardziej nahalasuje reszta. Dodaj do tej niezauwazalnej przewagi paswynych ich cene.

Namieszalismy mu niezle, ale Ty wyskakujesz z dwiema opcjami zwyczajnie glosnymi przy wyzszym niz 50% obciazeniu i podbijasz to jeszcze obnizajac zapas do 550W, bo wydaje Ci sie, ze nikt wiecej nigdy nie bedzie potrzebowac. Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy ? Pomijam to, ze kolega wyraznie chcial 650W.

Proponuje bys dokladnie przeczytal oczekiwania kolegi, a pozniej polecil mu lepsze i cichsze zasilacze od RMxa i IONa za te same pieniadze :]

Ktoś kto ceni sobie ciszę i jest jej maniakiem to bez wątpienia zasilacz pasywny jest godny uwagi. Ktoś kto wycisza komputer na maksa,cena go nie odstraszy.Zasilacz SeaSonic Prime Titanium Fanless 600W (SSR-600TL) moc do wyboru.

A Przy pół pasywnym zasilaczu w zależności od jego mocy i obciążenia usłyszysz jego wentylator.Więc po co pisać bądź wymagać cichy zasilacz mając w obudowie choćby jeden wentylator.Wszystkie z trybem pół pasywnym zachowają się podobnie o tej samej mocy. 

Hello w temacie jest "Jaki zasilacz 550-650W?"

Przy okazji 3080 i i9.Co miała znaczyć ta głupotka : "Polec te zasilacze znajomemu z i9 i 3080, zobacz jak fajnie bedzie i wtedy pogadamy" No tak,za to te 650W starczy ? 

Czasem warto uświadomić kogoś żeby nie płacił za coś czego nie wykorzysta.W sumie poleć mu zasilacz do przyszłego rtx-a 4xxx bo na 3xxx wątpię żeby się załapał.Czyli kupujemy wszyscy na przyszłość 1200W.?

ed.

Michałku ważne jest kto co napisze a nie Downvote które tak bardzo liczysz i na którym ci zależy,szukaj mnie w każdym temacie i dalej lajkuj ?

Edited by lws
  • Downvote 1

W dniu 19.02.2021 o 03:23, lws napisał:

ed.

Michałku ważne jest kto co napisze a nie Downvote które tak bardzo liczysz i na którym ci zależy,szukaj mnie w każdym temacie i dalej lajkuj ?

słuchaj przestań spamować. Sam czepiasz się kogoś kto dał CI Downvote, a sam w tym temacie i innych wbijasz o 1 w nocy i przyznałeś mi 5 Downvote. Zacznij sam się zachowywać jak należy, a potem oczekuj tego samego od innych. Dałeś swoje propozycje zasilaczy 550W, teraz podaj jeszcze do nich linki ceny. Z góry powiem , że będą w podobnej cenie jak CM podawany wcześniej 650w czy bitfenix 650 w. Nie widzę zatem sensu kupowania jednostki 550W nawet jeśli ona wystarczy do zasilenia jakiegoś konfigu, jak można kupić jednostkę 650W i mieć zapas mocy w tej samej lub podobnej cenie, a jakość tych zasilaczy jest zbliżona.

Ps. dla mnie osobiście jesteś tzw trollem internetowym , a świadczy o Tobie, właśnie Twoje zachowanie. Sam minusujesz kogoś posty zupełnie bez uzasadnienia. Gdybyś był w porządku umiałbyś swoje minusy choć uzasadnić, albo przynajmniej dać jakaś tezę. A jak sam dostajesz minusa to skamlesz, to typowe działanie tzw. trolli internetowych i tyle w temacie.  Ja w tym temacie dałem minusa michałowi za np  moim zdaniem tzw. hejt na firmę MSI a potem jeszcze Adata i PNY. Krytyka jest dobra i wskazana ale konstruktywna. Jak się czegoś czepiamy to mówimy konkretnie o danym modelu, a nie o całej firmie , że jest blee... oraz brak wiedzy kto jest producentem zasilaczy tak naprawdę, a kto potem przykleja własną naklejke na zasilaczu. Czyli najpierw krytuje dostawców OEM, a potem sam poleca  fractala, który są produkowani przez firmę OEM high power, albo corsair rmx produkowanego jak dobrze pamiętam przez CWT. Stad moja odpowiedź chcesz mieć producenta na naklejce kup seasonicka.

Tu jeszcze coś dla poszerzenia wiedzy:

https://ithardware.pl/poradniki/jaki_wybrac_zasilacz_do_komputera_co_warto_wiedziec_i_czego_sie_wystrzegac-1248-10.html

Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83
  • Downvote 1

Nie liczę Downvote jak inni.

Ps. A ty co ochroniarz diabła?

Krowa która dużo ryczy mało mlika daje ,róbcie co macie robić a nie użalajcie się nad swoim debetem.Z tym poszerzeniem wiedzy przydało by się wam jeszcze zaplecze do testowania zasilaczy ?

Edited by lws
  • Downvote 1

@crobartie Spoko :]

@lws @Breaky83 Wy jestescie siebie godni. Widzicie wszystko tak, jak chcecie widziec, a nie jak osoba myslaca. Mozna argumentowac, ale dalej pieprzycie swoje farmazony byle tylko ,,poprzec" swoje racje. Mierzycie innych swoja niziutka miara, wiec nie macie pojecia, ze wychodzicie na glupkow ? Ogarnijcie sie!

• Downvote 2

lws tak skamlałeś , że ktoś Ci minusuje posty a ja widzę , że znów mnie zminusowałeś brawo TY!

8 godzin temu, Michał22 napisał:

glupkow

Słuchaj mam do Ciebie serdeczną prośbę, abyś mnie nie obrażał, a także innych użytkowników forum bez względu czy się z nimi zgadzasz czy nie. Silnym argumentem na pewno nie jest obrażanie kogoś, a wiedza na jakiś temat oraz argumenty i radzę się zapoznać z regulaminem forum na temat:

Umieszczania obraźliwych treści - 10% +10 dni ZPP.

używanie wulgaryzmów - 10% +5 dni ZPP.

to odnośnie słów takich jak cyt ,,pieprzycie"

a dwa cieszę się , że uważasz się za najmądrzejszego, pozwól jednak, że ocenią to użytkownicy i czytelnicy forum. Co do ogarnięcia zastosuj się też do tego proponuję. Każdy ma prawo do własnego zdania, na każdy temat, również TY, ale szanujmy się, tym bardziej, że po nicku sądzę, że jesteś ode mnie młodszy, a szacunek dla osób starszych, to też taka niepisana zasada, już nie na tym forum , ale tak w ogóle. Rozumiem tez że życiowo jesteś polskim Billem Gatesem i w ogóle najmądrzejszy, zatem sukces takich marek jak MSI, PNY, czy Adata to dla Ciebie nic, bo pewnie też masz firmę i większe sukcesy od tych marek i możesz je hejtować do woli, bo przecież coś tam źle zrobiły. Natomiast wybór marek to kwestia indywidualna konsumenta i nie uważam, aby każdy konsument był TY byś tu wstawił nazwę ,,głupkiem" ja to nazwę pozwól nieświadomy swojego wyboru i takie firmy były aż tak żenujące, czy prezentowały, aż tak niski poziom jak piszesz i utrzymywały się na rynku kilkadziesiąt już lat, tym bardziej, że już nie jedna firma o podobnej działalności na przestrzeni takiego okresu przestała istnieć. . Dwie prawie mają już tyle lat co ja, a jedna  w podobnym wieku myślę do Ciebie. To tyle... Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83
  • Downvote 2

Co ty nie powiesz.Jemu zwracasz uwagę a sam mnie wyzywałeś od internetowych trolli ? ale komedia ? przynajmniej można się pośmiać.Podałem argument i ocenę żeby nie było że wystawiłem za free downvote.

lws właśnie takim zachowaniem udowadniasz, że nim jesteś. Nie wprowadzasz nic do tematu rozmowy, obdzielasz minusami na prawo i lewo. A kilka postów wyżej miałeś za złe komuś, że ktoś Cię minisował , za to dokładnie sam robisz to samo. Co natomiast do słów których użyłem , użyłem je w wyższym poście niż teraz, dałeś mi minusa w wyższym i niższym,  zresztą inaczej każdy minus dany mi w tym temacie jest dany właśnie przez Ciebie, poza jednym danym przez michała22 tam gdzie są dwa downvote, a także w kilku innych, gdzie nawet się nie wypowiadałeś, zwróciłem tylko uwagę, ze dostałem kolejne minusy od Ciebie. Zatem nie wiem , czy ten minus akurat był uzasadniony, ale pozostawię to ocenie moderatorom, ze swojej strony tylko powiem, że trochę stanąłem w Twojej obronie w poście ostatnim, ale oczywiście nie wiem, czy to zauważyłeś. Po prostu czy się z Tobą zgadzam, czy nie, nie jestem za obrażeniem kogoś. Natomiast nagminne używanie przycisków Downvote i innych rzeczy uważam za nadużycie. Pozdrawiam

Edited by Breaky83
  • Downvote 1

@Breaky83 @lws Nic nie dodaliscie do tematu, nie przydaliscie sie autorowi watku w ogole, ale popisaliscie sobie posty i pominusowaliscie - typowe forumowe szkodniki.

Nie bede z Wami dyskutowal, bo z wyraznie wytlumaczonych kwestii odnosze wrazenie, ze rozmawiam z dwojka zawracajacych mi dvpe niepelnosprawych, ktorzy usilnie chcieliby mi cos udowodnic, a problem w tym, ze to wszystko glupotki. Dlatego zostawiam Was tutaj, a Wy nie zwracajcie mi wiecej dvpy.

• Upvote 1
  • Downvote 3

Guest
This topic is now closed to further replies.

Aktualności

Artykuły

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.