Skocz do zawartości
c3rb3r

brak obrazu po zmianie gpu AMD->NVIDIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłem kartę graficzną z RX5700XT, przy czym zapomniałem odinstalować sterowników czy cokolwiek. Po samym wyjęciu i włożeniu rtxa 3070 komputer niby się bootuje, ale brak jakiegokolwiek obrazu. Próbowałem zmieniać na dyski, które nie mają w sobie windowsa, wyciągałem baterię z płyty głównej, ale bez zmian. Ledy na nowej karcie się oczywiście świecą, ale wentylatory nie ruszają nawet przy starcie pcta, niby jest to pół pasywna karta, ale nie miałem wcześniej z takimi styczności i nie wiem czy przy włączaniu wentylatory się włączają chociażby na chwilę. Jedynie co słyszę, to kartę dźwiękową po włączeniu się windowsa, która wydaje charakterystyczny dźwięk (aim sc808). Próbowałem również wypiąć kartę dźwiękową, ale bez zmian. Kończą mi się pomysły i nie wiem czy kupiony rtx jest wadliwy, czy faktycznie mogę coś jeszcze zrobić. Zasilacz to Corsair cx600m, ale sądziłem, że do samego odpalenia pc starczy. Na razie i tak nie miałem włączać niczego obciążającego, bo oczywiście czekam na inny zasilacz.
Proszę o porady

EDIT: procesor to ryzen 3600, także nie mam jak sprawdzić komputera na integrze, a do starej karty nie mam jak wrócić, bo ją sprzedałem

Edytowane przez c3rb3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze: czy obraz na początku się w ogóle pojawia? Bo nie ma znaczenia to, że nie odinstalowałeś poprzednich sterowników, jeśli widzisz BIOS. Jeśli BIOS widać i dopiero po załadowaniu systemu obraz znika, to uruchamiasz komputer w trybie awaryjnym i czyścisz system ze starych sterowników programem DDU. Jeśli obrazu nie ma nawet w biosie, to już gorzej.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kompletnie żadnego sygnału. Próbowałem na dwóch monitorach, jednym po hdmi, drugi po displayport, bez zmian.
Dodatkowo z tego co teraz się dowiedziałem, to nawet na karach pół-pasywnych wentylatory włączają się podczas startu komputera. U mnie świecą się tylko ledy. Pewnie najłatwiej byłoby wymienić zasilacz, ale nie wiem czy może być winowajcą. A może mobo? Tylko, że dosłownie w piątek komputer na 5700xt działał

Edytowane przez c3rb3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podpiąłem inne wtyczki, przepiąłem je również na zasilaczu, karta poszła do niższego slotu pcie i zadziałało. Zasilacz wiadomo i tak, że pasuje zmienić, ale przynajmniej komputer się włączył. Sterowniki odinstalowałem już przez ddu na trybie awaryjnym i wszystko wygląda, że działa. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie te ceny ?
Dzięki za pomysł z tym innym podpięciem zasilań do grafiki, bo już powoli odchodziłem od zmysłów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pomogłem. Ceny faktycznie chore, ale to pierwszy raz, kiedy po półtora roku odkąd złożyłem swój obecny komputer, jego wartość znacznie wzrosła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, rok temu kupiłem używanego rx5700xt za 1500zł. W tamtym tygodniu sprzedałem go za 3500zł, dołożyłem 500zł i wymieniłem na 3070 - interes życia
No nic, jeszcze raz dzięki i mam nadzieję, że nie szybko będę zakładał kolejny post o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...