Skocz do zawartości
Wolfek

Wymiana procka-czarny ekran.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuje pomocy. Przed chwilą do mojego kompa nowy procesor i7-3770K, po odpaleniu kompa włączał się na dosłownie 2 sekundy i wyłączał, zostawiłem go w takim stanie, po ok 20 próbach nagle zaczął działać normalnie, ale jest cały czarny ekran, co robić? Założyłem mój stary procek i działa jak należy. Dodam, że kupiłem ten procesor używany, lecz kupujący zapewniał że działa 100%, może to wina mojego sprzętu. Bardzo prosze o pomoc.

 

- płyta główna ASUSTeK Computer INC> Model P8H61-M LX (LGA 1155)
- procesor Intel Pentium G630 (stary), i7-3770K (nowy)
- karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
- RAM 8GB DDR3
- zasilacz Modecom FEEL 600w PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ściągnij najnowszy dostępny bios 4601 tylko nie wiem jaka masz rewizje płyty głównej może warto było by popatrzeć.

wedle informacji z strony Asusa  i7 3770k jest już obsługiwany przez bios o numerze 3605 ale skoro jest nowszy wgrywamy najnowszy dostępny

zformatuj pendrajwa nie za dużego na FAT32 i skopiuj bios, oczywiście przed skopiowaniem trzeba bios wypakować, sam plik z rozszerzeniem .ROM (spoko sprawdziłem tam jest tylko jeden plik nie idzie się pomylić )

po czym odszukaj w biosie funkcji/opcji "asus ez flash 2"

tu być krótka instrukcja nic skomplikowanego , przed wgraniem nowego biosu zrób kopie starego w razie "W" na pendrajwie nadając mu dowolna nazwę.  

https://www.youtube.com/watch?v=cqLRUZksMgs

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr.T... napisał:

Witam

ściągnij najnowszy dostępny bios 4601 tylko nie wiem jaka masz rewizje płyty głównej może warto było by popatrzeć.

wedle informacji z strony Asusa  i7 3770k jest już obsługiwany przez bios o numerze 3605 ale skoro jest nowszy wgrywamy najnowszy dostępny

zformatuj pendrajwa nie za dużego na FAT32 i skopiuj bios, oczywiście przed skopiowaniem trzeba bios wypakować, sam plik z rozszerzeniem .ROM (spoko sprawdziłem tam jest tylko jeden plik nie idzie się pomylić )

po czym odszukaj w biosie funkcji/opcji "asus ez flash 2"

tu być krótka instrukcja nic skomplikowanego , przed wgraniem nowego biosu zrób kopie starego w razie "W" na pendrajwie nadając mu dowolna nazwę.  

https://www.youtube.com/watch?v=cqLRUZksMgs

  

Dzięki wielkie, działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawisz windowsa + r (polecenie uruchom), wpisz msconfig, i zobacz w boot (uruchamianie w pl win) i zaawansowane :

 

Untitled.png

Edit :

Mozesz tez obadac jak sytuacja wyglada w biosie : liczba aktywnych rdzeni, bo HT jak widac dziala.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu  

advanced menu- cpu configuration-  active processor cores all 

rozwiń listę i zaznacz wszystkie dostępne rdzenie 

intel virtual technology ustaw na enabled

zapisz ustawienia czyli F10 i potwierdź

a jak to wygląda w systemie gdy uruchomisz "menager zadań"  druga zakładka czyli "wydajność" 

Rdzenie -

Procesy logiczne-

Wirtualizacja -

oraz w "menager urządzeń" przy pozycji "procesory" jak rozwiniesz listę czy tam naciśniesz z lewej strony  +    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A resetowałeś ustawienia biosu po tym updacie? Warto to zrobi ć, najlepiej zworką na płycie głównej, bo z doświadczenia wiem, że po aktualizacji zdarza się bałagan, którego nawet reset z poziomu ustawień nie ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...