Skocz do zawartości
Bonusso3

Update komputera - dwa warianty mobo lub inny pomysł na zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Pany,

Z racji, że chyba drożej już nie będzie chcę zmienić swojego staruszka. i5 2500k już z lekka się poci ? 
Nie przedłużając myślę o takiej konfiguracji od jakiegoś czasu i tak się za bardzo nie mogę zdecydować:
CPU: AMD Ryzen 7 3800X -1450zł
RAM: GOODRAM IRDM PRO 2X8GB DDR4 3600 CL17-19-19 - 400zł
Płytka: 
ASUS TUF GAMING B450M-PRO II - 500zł
lub
MSI MAG B550M Mortar ~700zł

to wszystko ma być na starym zasilaczu XFX CORE 550W + jakaś tam grafika AMD.

Oczywiście zasilacz zmienię jak dodam jakąś kartę rozsądną + dodam SSD m2 ale to nie jest priorytet.

Co myślicie o takim zestawie? Dobrze kombinuję?

Dzięki za odpowiedzi. Pozdro ?

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żeby lepiej ci doradzić, potrzebujemy znać twoje zastosowanie.

W obecnych czasach, gdzie i7 10700F kosztuje 1200zł, branie AMD przestało być opłacalne, ale tak jak mówię - musimy znać twoje zastosowanie.

AMD na bank ci nie ruszy na 3600Mhz, a intel już tak, a to zawsze dodatkowy power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roar.RAR napisał:

Ogólnie żeby lepiej ci doradzić, potrzebujemy znać twoje zastosowanie.

W obecnych czasach, gdzie i7 10700F kosztuje 1200zł, branie AMD przestało być opłacalne, ale tak jak mówię - musimy znać twoje zastosowanie.

AMD na bank ci nie ruszy na 3600Mhz, a intel już tak, a to zawsze dodatkowy power.

3600 MHz na ramie bez najmniejszych problemow czy kombnowania  ruszylo mi na ryzenie 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, roar.RAR napisał:

AMD na bank ci nie ruszy na 3600Mhz, a intel już tak, a to zawsze dodatkowy power.

Ruszy ? Już sprawdzałem na R5 3600. Dlaczego miałoby tak nie być?

6 godzin temu, roar.RAR napisał:

W obecnych czasach, gdzie i7 10700F kosztuje 1200zł, branie AMD przestało być opłacalne

i7 ma zablokowany mnożnik, a żeby obsłużył szybszy ram trzeba płytki Z, a taka co by mi odpowiadała to przynajmniej 900-1000zł co jest chore.

6 godzin temu, roar.RAR napisał:

ale tak jak mówię - musimy znać twoje zastosowanie.

Zastosowanie ogólne, z gierek to czasem w Warzone pyknę, a tak to zastosowania domowe + coś tam zakodzę, docker, virtualizacja. Nic szczególnego. Przy 1440p nie ma jakiejś super różnicy między tym i7 a Ryzen 7. Nie mam zamiaru wydawać +500zł za 10% wydajności, mija się to z celem.

Upgrade PC jest tylko dlatego, że legendarna i5 zaczyna się pocić i trzeba było zbić taktowanie, chyba się kończy krzem. A z racji, że ceny zaczynają spadać to chyba dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...