Skocz do zawartości
Amfidiusz

Zasilacz do Z490

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam mały mętlik w głowie dotyczący zasilaczy. A konkretniej sekcji zasilania CPU. Obecnie mam od wielu już lat BeQuiet! L7 530W i sprawdzał się rewelacyjnie. Ma on kostki 2+4. Jutro kurier ma przywieźć i5 10400F i MSI Z490-A Pro. W specyfikacji płyty napisali, że zasilanie CPU to 4+8. Muszę w takim razie szukać zasilacza z takimi kostkami? Czy ten mój obecny da radę obsłużyć nowy zestaw? 

Dodatkowo, dzisiaj widzę w promocji jest Asus TUF 650W za pół ceny. Ten z kolei ma 4+4. Warto go wziąć myśląc w przyszłości o jakiejś 3060Ti/3070? Na razie zostaje GTX 950 w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie, podłączasz tylko wtedy kiedy robisz ekstremalne OC procka. W twoim przypadku, oc procka jest niewykonalne.

Jeśli już miałbym wydawać 4 stówy, brałbym sprawdzonego SPC Supremo, niż jakiegoś Asusa. Raz, że supremo jest modularny, dwa - jest na goldzie. https://www.x-kom.pl/p/363851-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-supremo-fm2-650w-80-plus-gold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Asusa mogę dzisiaj kupić za dwie stówki, a to już robi różnicę ? Dzięki za wyjaśnienie z tym zasilaniem. Zostanę więc na swoim BeQuiet, podepnę 4 piny pod zasilanie CPU, a zasilacz wymienię, gdy już uda mi się dorwać jakąś mocniejszą kartę lub procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...