Skocz do zawartości
Zwyczajny

DDR4 2x8Gb Single rank dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem załoga, powitanie!

Piszę z prośbą o radę. Nadszedł czas wymiany sprzętu, nie było sensu modernizować Haswella więc sprzedałem z płytą i ramem DDR3 Crucial ballistix taclical i muszę kupić wszystko od nowa ale chciałbym mniej więcej w podobnej kasie sobie odświeżyć set.

Ram nie musi być nowy,ale pewnie kupie taki. Cały myk to konfiguracja jaką już realizuję:

Płytę już mam Gigabyte Z170-D3H, czekam na procesor intel QQLT (odpowiednik i7-8700K) z tym, że te tak zwane mutanty nie obsługują szyny pamięci ram powyżej 2666 na pewno nie ruszy z zegarem  3000Mhz i tu pytanie.

XMP na 3000 już mi nie ruszy, więc użycie takiej opcji odpada, Czy kupić 3200 i zejść z częstotliwości skracając timingi i ręcznie ustawiać, czy w ogóle kupić coś na 2666 i liczyć na XPM?

Myślałem o Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 lub CL16, na kościach micron E-DIE ,ale może nie ma sensu przepłacać bo i tak będą nie wykorzystane i kupić coś niżej taktowanego?

Będę wdzięczny za rady

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to wchodzi zamiast gniazda w te same otwory montażowe? Też o tym myślałem (tyle, że QQLS) bo cenowo wychodzi mega dobrze.

Co do ram ja bym nie liczył na XMP. Brał bym szybsze i sprawdzał ile mogę zejść z CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/4001201791037.html?spm=a2g0o.store_home.productList_6000264127394.pic_1

Dają adapter. Tylko zastanawiam się czy kupić te pamięci np. https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-crucial-black-ddr4-3000-cl15-16gb-9779018185

i próbować zejść z CL bo na pewno mi utnie częstotliwość, czy kupić jakieś używane pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...