Skocz do zawartości
elMateusz667

Jaki zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zadać jedno pytanie odnośnie zasilacza. Otóż zabieram się za składanie nowego komputera, a w zasadzie wszystkie podzespoły oprócz zasilacza już mam zamówione. Problem tkwi w tym, że aktualnie nie chce kupować nowej karty (kwestie finansowe) i chce pozostać przy gtx 1060 .W przyszłości czyli za jakieś pół roku planuje zakup jakiegoś rtx 3070. I tutaj zaczyna się problem otóż nowa konfiguracja komputera to:

Procesor: Amd Ryzen 5 5600x,

Płyta: Gigabyte b550 aorus elite v2,

RamHyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Predator Black,

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black,

Karta: MSI GTX 1060 gaming x 6G,

Dysk HDD: WD 1TB 7 200,

Dysk SSD: Samsung 870 evo 1TB,

Zasadniczo posiadam zasilacz 530W thermaltake smart bronze, wiem że zasilacz nie będzie nadawał się dla rtx 3070, poza tym ma on już 7 lat i nie chciałbym pakować go do aktualnej konfiguracji. Dlatego też potrzebuje jakiś nowy zasilacz, w zamyślę chciałbym dokupić do tego zestawu zasilacz MSI mpg a750gf 750w 80 plus gold. Pytanie brzmi, czy dla obecnej konfiguracji nie będzie to zbyt mocny zasilacz o ile w można założyć, że zasilacz może być "za mocny". Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak zbyt mocny zasilacz, z drugiej strony mam pewnie obawy czy mały "Load" zasilacza nie zaszkodzi mu.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zamówiłem już ten 750w bo na różnych forach polecali 750w dla rtxów. O ile dobrze pamiętam to zamówiłem go też na promocji. Czyli twierdzisz, że 750W zasilacz nie zaszkodzi takiej konfiguracji, która ma o wiele mniejsze zapotrzebowanie?

Edytowane przez elMateusz667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość nie mogę znaleźć tych postów o 750w zasilaczach. Pamiętam, że na linustech parę osób wspomniało o tym, że 650W jest wystarczający ale polecają jeśli można brać 750w aby mieć dodatkową przestrzeń (chodzi o słowo headroom). Gdzieś na jakimś chyba Polskim forum ktoś pisał, że Nvidia wymaga 750w dla chyba rtx 3070 albo 3080 już nie pamiętam. Zasadniczo z tym zasilaczem pod tą konfigurację są same problemy, normalnie bym nie pisał na forum aczkolwiek im więcej czytałem tym większy mentlik w głowie miałem. Na początku chciałem kupić 650W zasilacz od be quiet gold plus, to chyba pure power 11 miał być. Później naczytałem się o tym, żeby lepiej brać 750w, jak już znalazłem jakiś 750w to zacząłem się zastanawiać czy to nie będzie zbyt mocny zasilacz dla konfiguracji w której jak na razie będzie gtx 1060. I taka to historia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, skoro już mi pomagasz, za co bardzo dziękuje. Zasilacz zamówiłem dzisiaj, także mogę jeszcze anulować zamówienie. Polecasz jakiś zasilacz lub kilka zasilaczy do 500zł?

No chyba, że sam nie masz zastrzeżeń do zasilacza, którego zamówiłem.

Edytowane przez elMateusz667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...