Skocz do zawartości
osadnik

Laptop 3000-4000 '17 do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem że ten temat się często przewija - ale co chwila pojawiają się też nowe oferty.

Tak jak w tytule, szukam laptopa do pracy. Zależy mi na wydajności, na grafice i baterii mi nie zależy. 

Co myślicie o poniższych:

Dell

HP

One są do siebie bardzo podobne - pytanie czy jest sens dopłacać do tego HP. Minimalnie lepszy procesor i to w zasadzie tyle?

Kolejny HP 2 lepszy procesor, ale wolniejsze taktowanie RAM - będzie to zauważalne?

Ewentualnie ten Lenovo, 6 rdzeni (będę aż tyle potrzebować?) ale tylko 8GB ramu - zmów pytanie czy będę potrzebować 16?

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał dell a jakby Ci ramu brakowało możesz dołożyć do niego. 

HP 2 nie zauważysz różnicy 

W tym ostatnim lenovo możesz dołożyć ram w każdej chwili , ale musisz jeszcze doliczyć windowsa  +/- 600zł  .

Tak to ma dorąbany procesor ten lenovo ale czy aż takiego mocnego potrzebujesz np w exelu go nie wykorzystasz w 100% ? 

Zależy do czego będziesz używał laptopa  jak do graficznych rzeczy to lepiej mi się wydaje tego lenovo a jak do np exela worda prezentacji  to dell ci w zupełność  wystarczy .

Albo taki jest też dobry osobiście mam takiego i mnie nie zawodzi    Laptop HP 15-eg0012nw

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał Della jeżeli faktycznie to ma być sprzęt do pracy. Skoro nie grasz, moim zdaniem nie opłaca się brać Legiona, bo nie ma systemu, a płacisz za kartę dedykowaną, z której nie będziesz prawdopodobnie korzystał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP serio ma matrycę 1600? Jak dla mnie to od razu go skreśla. Brałbym tego Della, bo jest całkiem dobrze skonfigurowany. 16 gb też powoli robi się standardem, więc najlepiej albo kupić już z zainstalowaną pamięcią, albo chociaż z pamięcią, która nie jest lutowana.

Z 17 dużego wyboru nie ma. Ta kategoria została zdominowana przez laptopy do grania. Biznesowe modele uciekły pod 14 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Pozwolę sobie otworzyć temat jeszcze raz, wtedy nie kupiłem laptopa - zrobię ot teraz. Widzę, ze się trochę pozmieniało. Biorę pod uwagę te trzy modele:

  1. Acer Aspire 3 i3-1115G4/12GB/256 Srebrny - 17,3 za 2350 
  2. Lenovo IdeaPad 3 17ADA 17,3 Ryzen5 12GB SSD256GB za 2500
  3. HP Laptop 17-by3652cl (9TB73UAR) / 16 GB RAM - za 2815

Który byście polecili. Między Acerem a HP jest prawie 500zł różnicy. Laptop do internetu i pracy. Interesuje mnie tylko wydajność, system jest sprawą drugorzędną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP i Acer nawet nie posiadają matrycy FHD, więc to na start bym skreślił.

Jeśli dalej masz do wydania 4 tysiące, wziąłbym Acera na i5. Z 11 generacją Intela, 20 GB RAM i matryca IPS. https://www.x-kom.pl/p/645479-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-1135g7-20gb-512-w10-ips-srebrny.html

17 cale są drogie, poniżej 3500 zł, nie ma w ogóle żadnej ciekawej propozycji. Ten budżet, bardziej pod 15 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...