Jump to content
Benziu

Laptop hp omen do gier za 5 tys

Recommended Posts

Witam

Warto kupić laptop omen 15 jak z chłodzeniem i czy da radę grac na tak małym ekranie

Ekran

15.6", 1920 x 1080px, 144Hz

Procesor

Intel Core i5-10300H

Wielkość pamięci RAM [GB]

16

Dysk

512 GB SSD

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

System operacyjny

Windows 10 Home

Cena 5 tys 

Edited by Benziu

Benziu Twoja propozycja odpada za 5 tys można mieć o wiele lepsze laptopy. Propozycja falcon tez mnie osobiście nie zachwyca i5 9300H czasy swojej świetności ma już za sobą do tego cena 4879 zł zbyt wysoka. Osobiście  na teraz dobrym laptopem jest np:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-5-4600h-120hz-16gb-512pcie-2060-w10-10220357178

Ryzen 5 4600h + RTX 2060+ 16GB ramu+ SSDpcie+w10 w cenie 4399 zł. Natomiast jeśli możesz poczekać to poczekaj na laptopy z RTX 3060, myślę, że do kwoty 5 tys coś się wyrwie. Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83
  • Upvote 1

Hyperbooki widze ,ze juz maja tego gtx'a za 5600 , ale mi zależy też na ratach 0 procent . Sklepy typu media czy euro rtv maja biedniejsze oferty tym bardziej na legion.Dobrej marki pewnie od 6 tysi beda sie zaczynać. Karta 1660ti przetrzyma chyba jeszcze kilka lat na wysokim poziomie jezeli chodzi o gry...  cięzki orzech. Czytałem dobre opinie o omenach.

Benziu omeny są dobrymi laptopami, ale taki laptop jest wart ok 4 tys, niedawno dawałem tutaj link do tego laptopa za 4 tys , ale już go nie ma. A tego legiona dostaniesz też na rtv agd nawet z ryzenem 7 4800H:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-2060-w10.bhtml 4699 zł z kodem RNC17021902L

Użyj kodu RNC17021902L dostaniesz 200 zł rabatu(promocja trwa dziś do 23 45) . Tak czy siak GTX 1660TI to jest wydajne GPU, ale RTX nie tak jak kolega dużo wydajniejsze , ale jednak troszkę wydajniejsze. Jeśli w danym budżecie można mieć coś wydajniejszego po co kupować coś mniej wydajnego, gorszego? Nie wiedzę w tym najmniejszego sensu. Co do laptopów z RTX 3060 wiesz te laptopy początkowo miały kosztować ok 4-5-5 tys zł , ale to co się dzieje na rynku GPU też dało odczucie w niektórych laptopach, bo jeszcze niektóre da się nabyć w dobrych cenach. Do tego jeszcze doszedł COVID 19 (koronawirus) no i kopanie kryptowalut i jest jak jest ... Tak czy siak na teraz coś właśnie ala nowe ryzeny lub nowe intele ale te 6 rdzeniowe nie 4 + rtx 2060 w budżecie do 5 tys zł jak nie możesz czekać , a jak możesz to mówię jak ceny wrócą do ,,normalności" RTX 3060 w laptopach powinny być ok 4,5-5 tys. Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83

Miałem chrapkę na legion,  ale szukam tez ekranu ze 144hz.  Nie no potrzebuje na już , miałem jedną super opcje ale wykupili wszystko nim zdążyłem zakupić. Fakt budzet przekracza o 2 tys jednak było warto moim zdaniem. Rog strix , ta cena wydawała się promocją:)

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-g712lv-ev009t-i7-10750h-16-1t-ssd-rtx2060-6-17-3-144hz-w10

Benziu nie szukaj na siłę ekranu 144 HZ , różnica pomiędzy ekranem 144 HZ, a 120HZ jest znikoma. Szukaj laptopa o dobrych parametrach ogólnych i w dobrej cenie, a takim jest na teraz legion, jak będą inne 144 HZ to bierz, ale nie widzę teraz nic dobrze wycenionego z RTX 2060 i i nowymi procesorami 6 rdzeniowymi 12 wątkowymi ze stajni AMD/INTEL lub 8 rdzeniowymi i 16 wątkowymi. Za 6 tys to już spokojnie byś dostał RTX 3060. Pozdrawiam ?

Edited by Breaky83