Skocz do zawartości
FuriousDemon

Ryzen 7 3700x B450PRO lekkie problemy zmiana na 10850k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 

Na samym początku może podam specyfikacje 

Ryzen 7 3700x i oryginalne chłodzenie dodane w zestawie 

Płyta Aorus Pro b450

Ramy 2x8gb Hyper X  ustawione na 3200 mHz

Rtx 2070 

Dyski Curcial P1nvme  1 tb i drugi sdd 240 

Zasilacz Silentium PC 750w

Mam problem a mianowicie problem falujących obrotów wentylatora na procesorze... dziwne jest to że jak ustawie w biosie krzywe wentylatorów śmiga to w miarę  jakoś te obroty trzyma i nie skacze ale tylko do momentu jak jestem w biosie ? po zapisaniu ustawień i wyjściu wentylator żyje swoim życiem ( Dodam ze u mnie temperatura lubi sobie skakać nawet jak jest brak obciążenia np 35 stopni za sekundę 48 i za sekundę 32 stopnie)  .Pomocne okazuje się ustawienie wentylatorów z poziomu Windowsa za pomocą dedykowanej aplikacji ale też nie rozwiązuje tego problemu do końca , na przykład gram w grę jest cicho w miarę  i przełączę na przeglądarkę to wentylator odrazu zaczyna kręcić się bardzo wysoko przez jakąś chwile jakieś 10 sekund potem wraca do normalnej pracy , w grze pracuje dość cicho i tak samo jak przeglądam Internet  , krzywe mam ustawione dosyć płasko  jest to dość irytujące ale poczytałem i wyczytałem ze pomaga wymiana chłodzenia na jakieś porządne i że ryzeny tak mają  i jeszcze jedno z czym się przy innych komputerach nie spotkałem ? przy włączaniu komputera karta graficzna  wkręca się odrazu na maksymalne obroty i po 5 sekundach spada i jest tak tylko przy włączaniu, przy hibernacji i uśpieniu nie ma tego problemu  bawiłem się ustawieniami ale nic to nie dało.

Strasznie mnie to irytuje i psuje cało kształt i teraz czy wymiana chłodzenia pomoże ?( myślę o aio 240 ) i zacznie to normalnie chodzić ?

Czy z tym kręceniem karty przy włączeniu to wina płyty ?? bo robi tak na każdej karcie 

Na półce leży nowy 10850k musiał bym tylko kupić płytę i chłodzenie i teraz czy na intelu też się takie rzeczy dzieją czy tam takich skoków nie ma i jakoś to normalnie chodzi   ? 

Pozdrawiam i z góry przepraszam za ortografie i te całe interpunkcje ?

 

 

Edytowane przez FuriousDemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten temat i próbowałem różne kombinacje ustawień ale dalej efekt mizerny zostaje zmiana coolera ? albo ewentualnie zmiana na intela kolego _lynX_ jak oceniasz całokształt śmigania na płytach msi ? . To mój pierwszy aorus i jak na razie więcej nie kupie ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na b550m aorus pro użyłem programu Gigabyte o nazwie chyba siv gdzie można ustawić, że np. do 70 stópni iwentylator kręci się na 20 procent i interwał 5 sekund więc nie reaguje na chwilowe skoki temperatury.

W biosie daj default, moze to powoduje konflikty, ze masz inaczej w bios, a inaczej w programie.

 

BEsfG4Q.jpg

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten fabryczny cooler jest głośny. Za 150 zł kupisz już dużo lepsze i cichsze chłodzenie. Wiatraki na niektórych kartach graficznych wchodzą na maksymalne obroty przy uruchamianiu. Jest to normalne i nic nie da się z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za udzielenie się w temacie dużo to pomogło , na pewno zainwestuje w lepsze chłodzenie pewnie będzie to aio 240mm bo takie max mi się zmieści na top  ? 

A temat intela ruszać czy go sprzedać , przy w miarę dobrym aio 240mm  , jest w ogóle sens czy dużo zyskam w grach  czy będzie że raz szybszy a raz prawie na równi ?  ? gram tylko i wyłącznie w gry , zależy mi też na kulturze pracy boje ze na intelu będzie jeszcze gorzej   ?  Teraz jest w miarę cicho i strasznie gorąco nie jest  jakieś 75-80  stopni  w grach , po użyciu ctr 2.0 kreci się teraz 4.4 ghz  na wszystkich i jest w miarę fajnie   ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...