Skocz do zawartości
CyBu318

Użycie procesora 100% na Win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem od pewnego czasu.

Po aktualizacji win 10 na menedżerze zadań mam 100% użycia procesora.

Już miałem raz ten problem i sam się naprawił.

Co najlepsze w programie OCCT zużycie procesora jest na normalnym poziomie.

Procesor mam podkręcony do 4.3 Ghz

Mam aplikację Dragon Center od MSI lecz używam tylko Mystic Light do ledów.

Wydawało mi się że winny jest proces WMI Provider Host, lecz zdezaktywowałem go i dalej jest 100% użycia procesora

Sam proces menedżera zadań skacze od 0% do 100%

Tak samo inne procesy które są uruchomione. OCCT tak samo do 80% (Tylko na menedżerze zadań)

Gry chodzą normalnie bez ścin. Temperatury też wydają się poprawne

Proszę o poradę jak to naprawić.

Podaję specyfikację:

Procesor Ryzen 7 3700x

Grafika Rtx 2070S

Płyta MSI X-570 A PRO

Ram 16GB HyperX

 

men.png

occt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy była by możliwość w menedżer zadań kliknąć lewym przyciskiem myszki tam gdzie jest procesor i 99% obciążenia, tak aby znaczek z "v"  był przy CPU a nie przy ramie i ponownie wstawić zdjęcie ,będzie wtedy widać jakie procesy obciążają CPU i będą one od góry listy .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby jakaś sprytna koparka krypto walut się do ciebie przykleiła... to tylko taka nie potwierdzona hipoteza.

a jak to by wyglądało jak przed uruchomieniem komputera fizycznie odpiął byś Internet ? 

to na początek trzy programy

https://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

uruchomiamy zawsze  jako administrator i jak wykryje nowsza wersje to pobieramy nowsza dostępna, skanujemy system i program prosi o uruchomienie ponownie.

następnie drugi program tylko trzeba po skanowaniu popatrzeć w zakładkach bo bardzo lubi wtyczki z przeglądarek usuwać, oraz trzeba ręcznie wcisnąć przycisk "clean" a i przed zaznaczyć z "auto reboot  if needed" 

https://www.dobreprogramy.pl/Ultra-Adware-Killer,Program,Windows,99961.html

i obecnie taki kombajn i trzeba przy instalacji odznaczyć większość co jest nie potrzebna np dodatkowy antywirus itp.,  po instalacji tez trzeba wyjść w opcje aby nie uruchamiał się z systemem itd. 

https://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

to wchodzimy  w "narzędzia"-"autostart"-Windows-zaplanowane zadania- menu kontekstowe- usługi systemu Windows

i trzeba popatrzeć co tam się z system włącza oprócz sterowników i znanych nam programów i jakie usługi systemowe są włączone.

jak czegoś nie jesteś pewien, co to jest, to z prawej strony jest opcja wyłącz a nie od razu usuń .

 

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co napisałeś. Jedynie program Ultra adware coś tam wykrył, lecz to chyba nie jest adware

W CCleaner żadnych podejrzanych autostartów. Przeprowadziłem też czyszczenie.

Problem dalej występuje.

Odpięcie wtyczki sieciowej także nic nie dało.

Raczej nikt nie kopie. Na OCCT też by wtedy pokazywało

ultra adware.png

men.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Widzę cos się zmieniło bo "proces wykonawczy klient/serwer." jest na górze listy, można dodatkowo przeskanować system 

https://www.eset.com/int/home/online-scanner/

jak nie pomoże tzn. nic nie znajdzie, to rozważył bym przeinstalowanie systemu ale najlepiej inna instalką, wraz z wyczyszczeniem dysku czyli instalatorem Windows podczas instalacji ręcznie usunąć wszystkie partycje.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie coś się zmieniło.

Dużo procesów skacze na górę listy po czym spada.

Zauważyłem że zazwyczaj ten proces który używam ma najwięcej. Teraz mam włączonego firefoxa i on też tak skacze do 60%

Najwięcej zżera menedżer zadań i menedżer okien pulpitu.

W ogóle coś mi wariuje Dragon Center. Nie chce się teraz włączyć. Proces pojawia się i znika. Reinstalacja z usunięciem wpisów w rejestrze nie pomogła

Ten program nie chce mi się zainstalować. Piszę że nie może ze względu na błąd wewnętrzny.

Jeszcze spróbuje ustawić bios do ustawień domyślnych

EDIT: Nic to nie dało. Chociaż system sam throttluje do 4,23 GHZ

EDIT2: Nagram ci menedżer zadań to zobaczysz ja kto wygląda

EDIT3: https://www.youtube.com/watch?v=rOgXTC60XaY&feature=youtu.be

 

Edytowane przez CyBu318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wim czy zauważyłeś ale na filmiku widać ze wirtualizacja jest nie włączona, Bios ....,  to wygląda bardzo słabo to tak jak to tak jak byś miał jakiś słaby CPU z laptoka co ma 15 lat, może warto było by cały bios skonfigurować. 

MSI zaprasza na 36 stronę , opcja nazywa się  "SVM Mode"  jak masz ustawione-  [Enabled] ? 

https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/M7C37v3.1-EURO.pdf

a patrząc z lewej strony to będzie 48 strona

Edytowane przez Mr.T...
aktualizacja informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mr.T... napisał:

tak trzeba to włączyć czyli ustawić na Enabled 

Nie nie trzeba, to jest potrzebne jak chce mieć VM i nie powoduje problemu.

W dniu 21.02.2021 o 19:57, CyBu318 napisał:

Po aktualizacji win 10 na menedżerze zadań mam 100% użycia procesora.

Tutaj by się upatrywał problemu i tylko tutaj, w procesach telemetria też sporo pochłania użyj OOSU10 i zobacz czy to coś zmieni.

Wywal AVG bo Defender robi dobrą robotę o wiele lepszą niż to. Jak chcesz coś ponad to to użyj Malwarebytes żeby przeskanować raz na jakiś czas.

Nie używaj CC bo bardziej szkodzi niż pomaga zwłaszcza jak nie wie się co robi i klika dalej, to był przydatny program za czasów 98 i XP ale od NT 6 nie ma sensu

Wejdź w tryb awaryjny i zobacz czy nadal zjada tyle zasobów, jak nie to jakiś program powiązany albo usługa i jedyną pewną opcją było by przywrócenie do punktu sprzed problemu albo nawet reinstal

 

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _LynX_ napisał:

Nie nie trzeba, to jest potrzebne jak chce mieć VM i nie powoduje problemu.

Tutaj by się upatrywał problemu i tylko tutaj, w procesach telemetria też sporo pochłania użyj OOSU10 i zobacz czy to coś zmieni.

Wywal AVG bo Defender robi dobrą robotę o wiele lepszą niż to. Jak chcesz coś ponad to to użyj Malwarebytes żeby przeskanować raz na jakiś czas.

Nie używaj CC bo bardziej szkodzi niż pomaga zwłaszcza jak nie wie się co robi i klika dalej, to był przydatny program za czasów 98 i XP ale od NT 6 nie ma sensu

Wejdź w tryb awaryjny i zobacz czy nadal zjada tyle zasobów, jak nie to jakiś program powiązany albo usługa i jedyną pewną opcją było by przywrócenie do punktu sprzed problemu albo nawet reinstal

 

nie jest łatwo nie siedząc przed pacjentem tylko zdalnie określić dokładnie od razu w czym jest problem, owszem telemetria może działać w tle ale czy posiadając taki CPU będzie go w takim stopniu obciążać ? 

AVG to fakt to nie jest wzór do naśladowania czy polecania 

jak już pisałem CC to jest kombajn i trzeba chwile mu poświęcić, za czasów 98SE czy XP to korzystałem z  "HijackThis" 

w trybie awaryjnym to sporo jest powyłączane i nie dostępne nie wiem czy to da właściwy obraz sytuacji

ale to są tylko założenia i propozycje co można komuś doradzić

OOSU10 czy "Disable Windows 10 Tracking" lub inne tego tupu oprogramowanie można polecić i przetestować.  

nie wiemy też z jakiego systemu korzysta użytkownik czy z oficjalnej strona MS o matko... czy np. od cioci torrentowej jeszcze "lepiej" XD, są np portale typu Winclub.pl gdzie ludzie robią i zamieszczają różne modyfikacje systemów jedne są lepiej zrobione,  powycinane pewne rzeczy typu telemetria, drugie mniej dopracowane i trzeba poczytać jakie ludzie zamieszczają wpisy odnośnie występujących problemów. także reinstalacja systemu na taki sam to chyba nie wiele zmieni ?.             

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOSU10 nie pomógł

W trybie awaryjnym też mam 100% użycia

System mam na bootowalnym pendrive z obrazem pobranym ze strony microsoftu. Potem wykupiłem klucz produktu.

Edytowane przez CyBu318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, CyBu318 napisał:

W trybie awaryjnym też mam 100% użycia

System mam na bootowalnym pendrive z obrazem pobranym ze strony microsoftu.

Znajdź jeszcze jednego pendrive, stwórz Windows 10 To Go USB i zobacz jak się będzie na nim zachowywał.

Próbowałeś przywrócenia do punktu sprzed problematycznej aktualizacji i czy usunąłeś AVG?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _LynX_ napisał:

Znajdź jeszcze jednego pendrive, stwórz Windows 10 To Go USB i zobacz jak się będzie na nim zachowywał.

Próbowałeś przywrócenia do punktu sprzed problematycznej aktualizacji i czy usunąłeś AVG?

AVG Usunięte.

Nie mam punktu przywracania systemu bo już minęło dużo czasu.

Stworzyłem ten pendrive z windowsem. Tam zużycie jest na normalnym poziomie.

Chyba znowu będę musiał system instalować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CyBu318 napisał:

AVG Usunięte.

Nie mam punktu przywracania systemu bo już minęło dużo czasu.

Stworzyłem ten pendrive z windowsem. Tam zużycie jest na normalnym poziomie.

Chyba znowu będę musiał system instalować...

we are waiting

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...