Skocz do zawartości
J-A-J-O

Jak zabiliście swoje radeony 9*00?

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego R9700P wraz z radiatorami zerwalem pamieci-kostki. Niestety odeszy tez sciezki wiec nie bylo po co nawet do serwisu wysylac. Chlopaki sie znaja i zauwaza odrazu. Teraz lezy sobie w szafeczce. 

Moze ktos chce kupic 6 Samsungow 2,86ns :)?

tak całkiem na poważnie to byłbym zainteresowany bo ja swoje pamiątki usmażyłem , dostały dobrze powyżej 3v , potęcjometr był nie najlepiej skręcony i wali teraz artefakty. Panie świeć nad jego duszą , a może nie?mam drugiego też zmodowanego i śmiga że aż miło, ale ten nieżywy kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to mobo ma 4 warstwy i 300 wyprowadzen. Do tego specjalistyczny sprzet i schematy. Radek ma 10 warstw i ponad 1000 wyprowadzen. Jak sie nie znasz to nei zrobisz a wystarczy ze oni jednym okiem lypna i zobacza ze kart jest drapana.

Hehe, mowilem to jako ciekawostke ^^ 10 warstw ? Wydawalo mi sie ze 8 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to mobo ma 4 warstwy i 300 wyprowadzen. Do tego specjalistyczny sprzet i schematy. Radek ma 10 warstw i ponad 1000 wyprowadzen. Jak sie nie znasz to nei zrobisz a wystarczy ze oni jednym okiem lypna i zobacza ze kart jest drapana.

Hehe, mowilem to jako ciekawostke ^^ 10 warstw ? Wydawalo mi sie ze 8 8O

to hercules jakies 2 dodatkowe warstwy kladzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1998 czy 1999 r na gwiazdke dostałem RiveTNT ELSA Erazor2 (za jedyne 9xx PLN ;) ). 4 miechy później wgrałem jej "lepszy" bios (timingi), zgadnijcie co sie stało...

Teraz leży u mnie w sklepie na wystawie i straszy niepokornych :(. Od tamtego pamiętnego wydarzenia nie flasciach!e już biosów kartom graficznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety próbowałem wszystkich możliwych flasherów, oryginalnych też i nie pomogło. Karta ma jakieś dziwne dodatkowe piny, może na zworki, coby odbezpieczyć flashowanie. Ale nie chce ryzykować straty płyty głównej. Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radek 9500 non pro i nie modowany po vmodzie polatywał na 420/740 :lol: aż pewnego dnia odpalam kompa i zadymiło się tylko z zasiłki i karty :( nie wiem co się stało ale zasiłka poszła do serwisu ale radek niestety nie miał już gwarancji:( teraz zdieram na 9700 :)

a ileś ty mu zapodał na rdeń że poszedł na 420 ?

To długa historia, jak jesteś zainteresowany to poszukaj topic'a 9500Vmod mojego autorstwa, tam wszystko pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, pełny zwtot kasy :lol: Nie mogłem wyjść ze zdumienia kiedy o tym usłyszałem... Ok, no wiec było tak. Miałem R9700 od X-powera kręconego z 275/540 na 367/670. Ale mi było mało, przeczytałem gdzieś na necie że można po zmianie biosu niekiedy więcej podkręcić. No to zabrałem się za wgrywanie biosa i *** time out czy coś takiego ( pewnie przez stary flasher ). Czarny ekran. Wale do kumpla, ściągam u niego najnowszego flashera. Mam już dyskieteczke zrobioną. Wkładam karte do jego kompa, jakoś tak radiatorek od pamięci zachaczał o kondensator płyty i karta nie wchodziła do końca. Kij myśle, powinno działać. Włączam kompa i Ziiiiuuuuu, nachylam się nad nim zobzczyć co się stało i jakoś tak mi spalenizną zajechało, niewiedziałem czy od płyty czy od kompa. Słaby zasilacz 250 Watt, może być deczko mało. Jego komp się uruchomił, ale nie robiłem drugiej próby, wolałem u siebie sprawdzić. Przychodze, wkładam karte, dyskietke do flopa i załączam........do tej pory myślałem że dym z kompa to taka przenośnia. AUTENTYCZNIE Z NIEJ DYMIŁO!!! Przerąbane, pomyślałem, 1200 zł w błoto. Ale następnego dnia coś mnie jednak naszło żeby do serwisu ją spróbować wysłać. Odkleiłem radiatory od pamięci ( ciężko szło, ale lodówa, tym razem do -25 i kombinerki pomogły ) Oderwałem też radiatorek z drugiej strony chipsetu ( poszedł z laminatem!! ale zamolowałem czarnym markerem i nie było widać :D ) Założyłem standardowy cooler. Zrozpaczony i trzęsącymi się rękami zaniosłem karte do serwisu....A po trzech tygodniach dzwonie i kolo mówi że przysłali zwrot kasy bo tych kart już nie produkują. Jak się poczułem możecie sobie tylko wyobrazić... :lol: :lol: :lol: Teraz czekam na to co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra..... Wtedy jeszcze nie znałem tweaka i nie znałem metody odklejania radiatora i kleju "na zamrażalnik". Jak zdjałem coolera to moim oczom ukazał się baaardzo twardy klej. Tak go zawzięcie czyściłem, że porysowałem cały rdzeń :oops: i już <font color="#FF0000">[ciach!]</font> była z karty :oops: :oops:

Poniewaz niedlugo czeka mnie czyszczenie rdzenia 9100 mam pytanie do osob, ktore uszkodzily swoje karty podzczas wykonywania tej czynnosci.

Jak mocno porysowaliscie rdzen?? Wystarczyla mala ryska czy moze zdarliscie pol chip'a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 9000pro po Vmodzie tez pojechalo do sklepu - chlopcy powiedzieli ze jak postawie po piwie to wymienia mi na nowa ale ze juz niema tego modelu na stanie to wyslali karte do producenta i dostane cos nowego jak przyjdzie to dam znac co dostalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz niedlugo czeka mnie czyszczenie rdzenia 9100 mam pytanie do osob, ktore uszkodzily swoje karty podzczas wykonywania tej czynnosci. 

Jak mocno porysowaliscie rdzen?? Wystarczyla mala ryska czy moze zdarliscie pol chip'a??

Nie drap.... acetonem zmyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...