Skocz do zawartości
lordzyta

Jaki ram mogę dokupić do 8gb które posiadam?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 8gb pamięci ram DDR4 Kingston HyperX 2133mhz hx2133c14/8g.

Chcę dokupić 8gb pamięci by mieć te 16gb. Jednak te ramy które posiadam nie są już dostępne. Teraz są dostępne o taktowaniu 2666mhz i wyzej. Czyli Kingston HyperX 2666mhz i tu oznaczenie modelu jest juz inne choć ram kość wygląda identycznie. Ja swoje 8gb mam ustawione na 1.35v 3200mhz.

Pytanie jest takie: czy mogę dokupić do swoich 8gb kompatybilny RAM? Czy można prosić o model takowych lub link? Dobrze by było gdyby ta dołożona kość tez mogła byc ustawiona razem z moimi na te 3200mhz.

Edytowane przez lordzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dokupić te Kingston HyperX 2666mhz i dołożyć do moich HyperX 2133mhz tak? Swoje mam ustawione na 3200mhz więc chciałbym żeby razem pracowały na taki właśnie taktowaniu. Te kości różnią się opóźnieniami, czy to nie będzie miało znaczenia? Czy po prostu ustawie w biosie opóźnienia i taktowanie takie jak mam teraz (zostawię te ustawienia obecne cl16 3200mhz) a ta druga kość skoro ma wyższe bazowe taktowanie będzie działać razem z moją na tych ustawieniach? 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę kupić tę nową kość z taktowaniem np 3000mhz? Widziałem, że takowe również są (cały czas mowa o Kingston HyperX Fury)

Są również teraz nawet od razu już 3200mhz tego Kingstona tyle że mają niższe timingi. Ja w swojej kości musiałem timingi zwiększyć z z cl14 do cl16 aby przejść z 2133mhz na 3200mhz i napięcie z 1.2 na 1.35v. Dobra to do brzegu: Co mam najlepiej kupić by było kompatybilne z tą kością którą mam i taktowanie pozostało na poziomie 3200mhz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3200@CL16 to normalne parametry. Kupiłbym jakąś kostkę na tych samych układach, 3200@CL16 i jest duża szansa, że ręcznie pójdzie w Dual-Channel bez problemów. Wiele jeszcze zależy od platformy i procesora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lordzyta napisał:

Płyta główna MSI z490a pro

Procesor i5 10600k

 

Czyli brać Kingston hyperx ddr4 3200mhz i zostawić obecne ustawienia biosu? 

 

 

sprzedać te co masz i kupić nowe. Pod 10600K, ładuj co najmniej 3600MHz. Weź ballistixy i wykręcisz je na 3600 cl16 https://www.x-kom.pl/p/550267-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-ballistix-black.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź jednak to co napisałeś to ja wiem bez zakładania tematu. Chciałbym odrobinę zaoszczędzić ale jeśli faktycznie to bez sensu to kupię te balistixy. 

 

Edytowane przez lordzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...