Skocz do zawartości
PinguPL

Wysoka temperatura w laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temperatura CPU mojego Samsunga r530 (wiem leciwy sprzęt ale dostałem go za darmo) dobija do 65 stopni przy odpalonym jakimś programiku zwykłym i stronie internetowej. I tu się zwracam z pytaniem 1 Czy muszę koniecznie wymienić pastę fabryczna pasta od 10 lat? 2 Czy nic się nie stanie od tej temperatury 3 Czy da się to jakoś wyczyścić bez rozkręcania wszystkiego i ściągania klawiatury bo teoretycznie tak to trzeba robić ( ale w Polsce oprócz teorii istnieje praktyka)

CPU i3 370m

GPU NVIDIA GeForce 310m

3gb RAM

Dysk 500Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna pasta to pewno po 10 latach kamień , od razu wymień ją na nową jak dasz radę .

Co do czyszczenia bez rozkręcania - za bardzo się nie da , dmuchając sprężonym powietrzem po slotach nie wiele zrobisz a możesz uszkodzić łopatki wentylatora .

Rozkręć lapka , zdemontuj wentylator i przedmuchaj go sprężonym powietrzem .

65 stopni przy idle czy lekkim użytkowaniu to dość dużo , w lapku szczególnie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że mam dopiero 14 lat i tak trochę bo je się delikatnie mówiąc rozkręcać go bo najgorsze w tym wszystkim odłączanie taśm od klawki a tak to może i bym dał radę nwm spróbuje ale najpierw muszę pastę kupić możne dostać w Mediaexpert bo zamawiać mi się nie chce tylko przy okazji kiedyś wziąć 

Edytowane przez PinguPL
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech twoi rodzice zaniosą sprzęt do jakiegoś serwisu i tam poproszą o czyszczenie laptopa i wymianę pasty TP .

Cena jest różna - od 80-100 zł w przypadku bardzo łatwego dostępu do 200-300 zł jak to dostęp ( np. trzeba rozkręcić całego lapka a nie tylko jego spód i wyjąć płytę główna ) .

Z reguły w cenie usługi masz już zawarty koszt pasy TP .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice to są z założenia że jak coś dział to nie warto niczego przy tym robić np jak dokładałem ramu do ich laptopa to po co to robisz zepsujesz (tak ciekawe co) a teraz ale dobre nie muli się więc no chyba że polecił byś jakiś program do tego żeby wentylator chodził odrazy na maca tylko nie speedfan bo ponoć to trojan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry pomysł. Przy 65 stopniach i tak nic się nie stanie, natomiast jeśli komputer bardziej obciążysz, to obroty wentylatora pójdą w górę same z siebie, a pomimo tego temperatura może wzrosnąć, a taktowanie procesora spaść w celu jej obniżenia. Możesz odpalić jakiś benchmark (choćby wbudowany w CPU-Z), obserwując przy tym zegary i temperatury w HWMonitor. Sprawdzisz, czy problem występuje. Współczesne komputery nie palą się od wysokich temperatur, tylko zaczynają mulić.

Jak dojdziesz do wniosku, że trzeba przeczyścić, to taki stary sprzęt jest do nauki najlepszy. Taśmy od klawiatury akurat się nie bój - jest przyczepiona bardzo wygodnym zatrzaskiem i prościej to wyjąć niż kostkę RAM-u. Więcej się namęczysz przy samym czyszczeniu chłodzenia. A jak się jednak obawiasz, to do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...