Skocz do zawartości
drapi131

Czy wina ssd czy hdd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pół roku podłączyli mi światłowód 400Mbs poprostu bajka ale od jakiegoś miesiąca podczas testu internet test speed zauważyłem że komputer przycina i podczas pobierania z steam wyszukałem na google że to może być wina dysku akurat posiadam dwa WDC 1000 gb i Crucial 240gb pobrałem program CrystalDiskinfo 7.0.0  który pokazuje że oba dyski są ok co jeszcze mogę zrobić proszę o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by problem leżał po stronie karty to taką prędkość by miał od początku , do tego nie było by przycinek podczas pobierania przez steam .

Tylko jak pobierasz przez steam to są przycinki czy ten podczas pobierania przez przeglądarkę / ftp czy P2P są przycinki ?

Sciągnij i zainstaluj Cristal Disk Mark i zrób testy transferu na obu dyskach , alternatywnie możesz użyć HDD Tune w wersji PRO .

Nie używaj wersji darmowej HDD Tune bo to już stary soft i wersja darmowa jest mocno nieaktualna .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, drapi131 napisał:

Witam od pół roku podłączyli mi światłowód 400Mbs poprostu bajka ale od jakiegoś miesiąca podczas testu internet test speed zauważyłem że komputer przycina i podczas pobierania z steam wyszukałem na google że to może być wina dysku akurat posiadam dwa WDC 1000 gb i Crucial 240gb pobrałem program CrystalDiskinfo 7.0.0  który pokazuje że oba dyski są ok co jeszcze mogę zrobić proszę o pomoc?

Oprocz tego ze przycina to jakie wartosci podaje ten test?

Uzywasz www.speedtest.net?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki zobaczyłem  www.speedtest.net a później na steam karta sieciowa raczej odpada bo przez 3 miesią wszystko hulało a karta na płycie msi Z97 GAMING 5 sprubuje tymi programami co polecacie, na stronach internetowych przycinek brak.

Edytowane przez drapi131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwe routera zobacz jednocześnie na ile sie spina. Łączysz sie po kablu? Sprawdź na innym kablu. Wklej wyniki z speedtest.net
Sprawdź tak jak reyden napisał z jakiegos ftp lub torrenta.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router to Netgear Nighthawk R7000 połączony po kablu,prędkość w speedtest.net to jest właśnie najbardziej dziwne bo jak odpalam test to wskazówka przycina i skacze na różnych wartościach i wskaźnik od myszki przycina ale teraz ciekawostka jak w tle mam odpalony teledysk na youtube to test przebiega poprawnie tak jak powinien myszka nie przycina a wartość to prawie stałe 440 Mb.s ?dziwne .

A to wyniki z CrystalDiskMark

CrystalDiskMark_20210224192023.png

CrystalDiskMark_20210224192758.png

CrystalDiskMark_20210224193331.png

Edytowane przez drapi131

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wynik z speedtest: https://www.speedtest.pl/

Mój przykładowy wynik:

https://www.speedtest.pl/wynik/281640208

 

A po teście otwórz CMD i wpisz komendę: ping 192.168.0.1 i klik Enter.

Do Twojego rutera zostaną wysłane pakiety i otrzymasz ich odczyty.

1ms jest najlepszą wartością.

Jeżeli ten test będzie zgłaszał więcej niż 1ms, to podmień kabel internetowy z komputera do rutera/modemu.

Można tez zaktualizować sterownik LAN do Twojej płyty głównej - w sumie to podstawa.

To dotyczy połączenia komputer -> modem/ruter  i powrót.

 

Teraz w CMD wpisz komendę: ping www.google.pl i kilik Enter.

Tym razem zostanie wysłany pakiet do serwera google i otrzymasz odczyty.

Powinny być w granicach 10/20 ms.

Pokaż wyniki obu pingowań.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi tylko jedną rzecz jeżeli przycinanie byłoby  spowodowane ograniczeniami dysku lub karty sieciowej to jak możliwe jest to co pisałem wczesniej, podczas testu z odpaloną w tle obojętnie jaką trescią na youtube  test przebiega prawidłowo bez jakich kolwiek ścin, poprostu czeski film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyników CM wynika, że nawet na WDC możesz zapisywać z pełną predkością neta 400 Mb to 50 MB  więc w zapisie spoko na dysk talerzowy z zapasem (masz 100 MB w zapisie na tej dużej partycji). Ja obstawiam Twoją kartę Killera 2000 :d  I teraz tak: sprawdz pierwsze czy masz zainstalowane stery do chipsetu - a pożniej odinstaluj kartę killera wraz z dołączonym oprogramowaniem i zainstaluj TYLKO sam sterownik. Odinstaluj z programów MSI aplikacje  (najlepiej wszystkie jak nie korzystasz) i wtedy sprawdz. Jak nie będzie działało to wrzucę Ci sterownik który masz zainstalować. Dzisiaj nie chce mi się go szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...