Skocz do zawartości
airborne82

Wybór PS4 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.02.2021 o 11:54, Devil napisał:

Ja mam pierwszą wersję i działa o dwóch lat dobrze. Więc nowsze które są w sklepach też są bezproblemowe.

 Z tymże ja będę brał używaną.

W sklepie z używanymi grami i konsolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki moga być w różnym stanie. Mogą być zajechane i działać głośno. Ale po za tym nic innego nie będzie się działo. PS4 PRO można oczyścić i będzie cichszy lub zapytać właściciela czy chodzi głośno. Ale z reguły to są dość głośne konsole. Podobnie jak PS4 zwykłe. Moja jest głośna ale nie przeszkadza mi to. Kiedyś dam do czyszczenia, ale póki co zero problemów. Nic się nie zawiesza, napęd działa dobrze. Pamiętaj jednak że kupowanie używek bez gwarancji to jakieś tan ryzyko. Zawsze możesz korzystać z ochrony kupującego na Allegro wiec może lepiej tam kupować. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 22:48, airborne82 napisał:

 Z tymże ja będę brał używaną.

W sklepie z używanymi grami i konsolami.

Jeżeli ten sklep da ci jakąkolwiek gwarancję rozruchową to spoko. Ja mam bardzo przykre doświadczenia z zakupami w takich sklepach i omijam je szerokim łukiem, nawet jak chce grę wymienić. Wolę męczyć się z cebulą z olxów ?

Wczoraj odpaliłem swoje PS4 po kilku msc przerwy i zapomniałem jak to jest... W pokoju suszarka i parówa, bo grałem w Cuszime :v 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jeszcze taka myśl...

Czy jakieś gry na PS4 ( wyjątek Cyberpunk ) mają problem z działaniem na zwykłej wersji PS4 ( Slim , nie Pro )?

Czy jest sens dokładać do Pro nie mając TV 4K?  Róznice cenowe bierzcie względem używanych konsol ( nie wiem po ile teraz zwykłe PS4 chodzi, bo skupiałem się na PS4 Pro )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, roar.RAR napisał:

Jeżeli ten sklep da ci jakąkolwiek gwarancję rozruchową to spoko. Ja mam bardzo przykre doświadczenia z zakupami w takich sklepach i omijam je szerokim łukiem, nawet jak chce grę wymienić. Wolę męczyć się z cebulą z olxów ?

Wczoraj odpaliłem swoje PS4 po kilku msc przerwy i zapomniałem jak to jest... W pokoju suszarka i parówa, bo grałem w Cuszime :v 

Da i nawet nie tyle co gwarancje rozruchową, ale w wielu wypadkach na 1 miesiąc, a niektóre nawet na pól roku ( tylko musze tutaj poszukac )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Devil napisał:

 Pamiętaj jednak że kupowanie używek bez gwarancji to jakieś tan ryzyko. Zawsze możesz korzystać z ochrony kupującego na Allegro wiec może lepiej tam kupować. 

Wiem o tym, dlatego zakup robię w sklepie z używanymi konsolami które w kilku ilościach mam na miejscu. Omijam OLX, zaś allegro tak średnio. Przy PS3 mogłem sobie pozwolić na OLX bo osoba która sprzedawała konsole byłą z mojej bliskiej okolicy ( fartneło mi się bo akurat tez w tej wersji którą szukałem )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka doplata, ale lepiej brac pro, nawet bez tv 4k jest roznica z dwoch wzgledow.

 

Pro ma wyzej taktowane cpu i na tv bez 4k renderuje obraz w wyzszej rozdzielczosci i potem go zmniejsza co powoduje, ze obraz jest ostrzejszy i jest mniej aliasingu (poszarpane linie).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tyr83 napisał:

Zalezy jaka doplata, ale lepiej brac pro, nawet bez tv 4k jest roznica z dwoch wzgledow.

 

Pro ma wyzej taktowane cpu i na tv bez 4k renderuje obraz w wyzszej rozdzielczosci i potem go zmniejsza co powoduje, ze obraz jest ostrzejszy i jest mniej aliasingu (poszarpane linie).

ok 200-300 zł, więc chyba nie tak duża oszczędność. Musiałbym dokładniej sprawdzić ceny Slimek jakie są w sklepach z używanymi grami na gwarancji ( minimum 1 m. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze gry na PRO mają też opcję zwiększenia liczby FPS-ów kosztem rozdzielczości, więc nawet bez 4k różnica jest bardzo odczuwalna.

Prędzej zastanowiłbym się, czy warto teraz inwestować w PS4 w ogóle, kiedy niewiele drożej dostaniesz PS5 Digital ze wsteczną kompatybilnością i pakietem gier z PS4 w PS Plus. Oczywiście dochodzi tutaj kwestia dostępności, ale ja jednak wolałbym poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nasty Rudolf napisał:

Nowsze gry na PRO mają też opcję zwiększenia liczby FPS-ów kosztem rozdzielczości, więc nawet bez 4k różnica jest bardzo odczuwalna.

Prędzej zastanowiłbym się, czy warto teraz inwestować w PS4 w ogóle, kiedy niewiele drożej dostaniesz PS5 Digital ze wsteczną kompatybilnością i pakietem gier z PS4 w PS Plus. Oczywiście dochodzi tutaj kwestia dostępności, ale ja jednak wolałbym poczekać.

 Dla mnie warto brać PS4 nawet pro bo :

 

CENA konsoli :  1100 zł vs 2000 zł ( dla mnie to spory wydatek )

CENA gier :  na PS4 mam całą mase dalej dobrych gier do ogrania w które na PC nie miałem jak grać i są tanie na rynku wtórnym, gdzie wersje digital z z 2x razy droższe ( 30-40 zł vs 70-80 zł za digital wersje gry )

WYMIANA : gra na płycie mi się znudzi lub nie przypadnie do gustu to mogę ją wtedy odsprzedać, wymienić. Z wersją digital tego nie zrobię.

 

pakietem gier z PS4 w PS Plus - Tak czytałem o nim, tylko nie wiem czy trzeba miec doładowanego PSPlusa by miec do nich dostęp? Zresztą tak jak wspomniałem, cena konsoli + konieczność kupowania wersji droższych digital mnie nie cieszy.

Więc jeśli by mnie PS5 interesowało to tylko w wersji z napędem, a to koszt jeszcze sporo sporo większy... kiedyś kupię, za lat 3-4 jak stanieje, będzie bardziej dostępny, więcej gier na niego wyjdzie.

 

Póki co skoro jest w co grać to BIORĘ PS4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, airborne82 napisał:

pakietem gier z PS4 w PS Plus - Tak czytałem o nim, tylko nie wiem czy trzeba miec doładowanego PSPlusa by miec do nich dostęp?

Niestety tak, ale to nadal tańsza opcja, niż kupować te gry indywidualnie.

Ale rozumiem Twoją argumentację. W ogóle bym tematu nie poruszał, bo nie o to pytałeś, ale skoro się rozkręciły poboczne dywagacje na temat PS4 Slim, to stwierdziłem, że offtopowe mleko już się rozlało.

Natomiast jeśli chodzi o różnicę cen między PS4 a PS5, to można na to popatrzyć w ten sposób, że skoro w przyszłości i tak planujesz zakup PS5, to i tak tę różnicę prędzej czy później pokryjesz. Ale to też jest oczywiście teoria, bo nigdy nie wiesz, czy konsola przetrwa bez awarii całą generację, a w dodatku kasę trzeba wyłożyć z góry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nasty Rudolf napisał:
W ogóle bym tematu nie poruszał, bo nie o to pytałeś, ale skoro się rozkręciły poboczne dywagacje na temat PS4 Slim, to stwierdziłem, że offtopowe mleko już się rozlało.

 

Offtop ale mimo to w temacie, więc nic nie szkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nasty Rudolf napisał:
 

Natomiast jeśli chodzi o różnicę cen między PS4 a PS5, to można na to popatrzyć w ten sposób, że skoro w przyszłości i tak planujesz zakup PS5, to i tak tę różnicę prędzej czy później pokryjesz. Ale to też jest oczywiście teoria, bo nigdy nie wiesz, czy konsola przetrwa bez awarii całą generację, a w dodatku kasę trzeba wyłożyć z góry.

No własnie. Bo mimo wszystko wydatek 1100-1200 zł za Pro jest dla mnie jeszcze do akceptacji, gdzie za PS5 musiałbym wydać ponad drugie razy tyle.

Do tego musiałbym i tak grać tylko w gry na PS4 bo mało gier typowo dla PS5, dopiero z czasem wyjdą ale zanim stanieją troszku potrwa. Do tego czasu to i odłożę, konsole wyjdą w większej ilości, unormuje się cenowo, gier wyjdzie multum, rynek wtórny będzie... I jeśli mi sie granie nie znudzi to wtedy i PS5 kiedyś tam wleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, airborne82 napisał:

No własnie. Bo mimo wszystko wydatek 1100-1200 zł za Pro jest dla mnie jeszcze do akceptacji, gdzie za PS5 musiałbym wydać ponad drugie razy tyle.

Do tego musiałbym i tak grać tylko w gry na PS4 bo mało gier typowo dla PS5, dopiero z czasem wyjdą ale zanim stanieją troszku potrwa. Do tego czasu to i odłożę, konsole wyjdą w większej ilości, unormuje się cenowo, gier wyjdzie multum, rynek wtórny będzie... I jeśli mi sie granie nie znudzi to wtedy i PS5 kiedyś tam wleci.

Ps5 digital jest nieopłacalne, parę stów zaoszczędzisz na starcie, a dopłacisz kilka razy tyle co zaoszczędziłes na wyższych cenach gier 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tyr83 napisał:

Ps5 digital jest nieopłacalne, parę stów zaoszczędzisz na starcie, a dopłacisz kilka razy tyle co zaoszczędziłes na wyższych cenach gier 

Wiem.

Do tego te gry zostaną ze mną, więc w razie nie trafionego tytułu nic z tym nie zrobię.

A w razie wyłączenie serwerów za np 10 lat nie pogram ( było na YT poruszane w kwestii gier digital ), a tak to wersje na płytach odpalam kiedy chcę, bez konieczności pobrania zawartosci na dysk, co najwyżej pobranie aktualizacji.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ potwierdzam. To jest już od czasów ps3. Blu Ray ma za słaby odczyt, dlatego wszystkie gry idą na dysk. Na xboxie 360, który miał dvd - dało się normalnie grać bez instalacji. Na BR niestety nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roar.RAR napisał:

^ potwierdzam. To jest już od czasów ps3. Blu Ray ma za słaby odczyt, dlatego wszystkie gry idą na dysk. Na xboxie 360, który miał dvd - dało się normalnie grać bez instalacji. Na BR niestety nie...

Mam PS3, mało co która gra ma konieczność u mnie instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, airborne82 napisał:

Mam PS3, mało co która gra ma konieczność u mnie instalacji.

Na PS4 każda gra po włożeniu płyty do napędu zaczyna instalację i aktualizację, o tyle dobrze że jest punkt gdzie można zacząć grać w trakcie instalacji

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...