Skocz do zawartości
lemosv

Zestaw komputerowy do Adobe.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję złożyć dość dość dobry sprzęt za dobre pieniądze, głównie pod pakiet Adobe Ps , Ai w porywach Blender. Raczej na architekturze intela niż Ryzena z tego że póki co Ps i Ai korzystają tylko z 4 rdzeni więc max taktowanie ma znaczenie. Myślę o co najmniej i7-10700k lub i9-10850k. Co do GPU myślę ze tu się nie trzeba porywać na jakieś mocne. RAM 32GB. Dysk M.2 na programy i system. I jakiś ssd 500GB styknie. Bo reszta to dyski sieciowe. Nie mam pojęcia jakie mobo (raczej procek nie będzie kręcony) i jaki zasilacz. Doradzicie coś? Może ktoś ma jakąś swoją puszkę do polecenia?

Co do budżetu tu dość elastycznie, ale wolałbym nie przesadzać z kasą. Wiem że są stacje robocze za 13-20 tys z grafikami Quadro, jednak u mnie by się to marnowało. 

Dzięki!

Edytowane przez lemosv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz oc, to nie trzeba kupować jakiejś wyczesanej płyty. Tutaj takie minimum to Z490 A Pro. Pamięci RAM : tutaj bym dał vipery steel. Dokładnie ten model co ma 4100mhz taktowania. Z racji tego, że to są kości na b-die, tutaj proponowałbym obniżyć CL. Dysk - jeżeli zależy ci na prędkościach, to tutaj bym brał 970 Evo Plus.

Generalnie, największym problemem jest dostępność karty graficznej i po prostu nie ma z czego wybierać. Chcesz kupić nowe, czy przekładasz ze starego pc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...