Skocz do zawartości
z3l

Monitor 21:9 do gier single i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam sobie monitora 21:9 w miarę sensownych pieniądzach, potrzebny mi głównie do pracy (nie sklejam profesjonalnie filmów czy nie obrabiam zdjęć, ale czasami to robię, resztę można uznać za pracę typowo biurową, mocno związana z powerpointem) plus do gier singleplayer ala RPG, RTS czy action rpg (jak assasins creed czy cyberpunk). Nie gram w żadne sieciowe FPSy, a nawet jeśli włączę, to nie profesjonalnie. Pewnie nigdy nie kupię karty graficznej za więcej niż 1500-2000zł (aktualnie mam GTX 1660 super), więc też nie mam potrzeby odświeżania na poziomie 240Hz czy czegoś podobnego.

Biorąc pod uwagę to wszystko i budżet w okolicach 2500zł, wynalazłem takie oto trzy monitory https://www.x-kom.pl/comparison/533719,607615,573321

Patrząc czysto papierowo, brałbym chyba AOC, ale jego wieśgamerski styl mnie skutecznie odrzuca... Z Iyama czytałem bywają różne problemy z migotaniem obrazu. MSI z kolei ma mniej opinii niż pozostałe dwa, ale w większości pozytywne, ma "tylko" 100hz odświeżanie, ale zastanawiam się, czy dla mnie nie jest to w zupełności wystarczające. Co do jasności ekranu, aktualnie mam BENQ GW2765HT (350cd/m2) i jego jasność ustawioną na 25, więc nie przejmuję sie tym chyba za mocno (filmy oglądam na rzutniku). MSI kręci się lewo/prawo i to jest w sumie fajnym dodatkiem. MSI mnie kolejny raz skutecznie zachęca promocją, bo teoretycznie odzyskuję 300zł do decathlonu. ?

Może jest jeszcze coś, co powinienem wziąć pod uwagę? Albo jeszcze jakiś monitor z tym rozmiarem i rozdzielczością, który warto wziąć pod uwagę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość w dół do gier zawsze mogę zmniejszyć, albo zrezygnować z kilku detali ? nie ma problemu. Teraz mam dwa monitory 27" 1440p i nie wyobrażam sobie pracować na niższej rozdzielczości, stąd wybór taki, a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...