Jump to content
JustNick

Klasyczny telefon dla ojca

Recommended Posts

Cześć, szukam klasycznego telefonu dla ojca. Żaden smarfton/dotyk. Coś do 150zł, no może max 200. Szukał ktoś z was takiego? prosta obsługa, mały, bateria trzymająca minimum kilka dni. Dzwonienie i smsy. Patrzyłem te nowe nokie 105 i 3310 ale opinie niezbyt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój tata, który nie jest za pan brat z techniką, wybrał sobie tę Nokię. Przyciski są dobrze wyczuwalne pod palcem, ciężko trafić dwa naraz. Bateria spokojnie trzyma tydzień. Ma bardzo głośny dzwonek jak i sama głośność rozmów zadowala.
https://www.x-kom.pl/p/529064-smartfon-telefon-nokia-105-2019-dual-sim-czarny.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawowe pytanie to:  czy potrzebne są duże litery/tekst ekranu czy nie.   

Jeżeli tak to coś z Maxcomów i MyPhonów można wybrać.

Jeżeli nie to mogę polecić to co używają moi rodzice (70+) czyli ... właśnie Nokie 105 i 3310. 

Sam nawet mam w szufladzie Nokię 105 na wypadek "W" lub podróżny z długim brakiem dostępu do zasilania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój tata ma już drugą 105. Pierwsza została uprana i nie miała żadnych szans na przeżycie. Telefon nie raz spadał na beton i po za rysami nic się nie stało. Bateria oczywiście wypada przy każdym konkretnym uderzeniu. Telefon nie gubi zasięgu i długo trzyma na baterii, w tym segmencie to chyba najważniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam Ci Maxcom MM720. Mój tata używa i jest super zadowolony :-) Początkowo chociaż wiedział, że potrzebuje już urządzenia z dużą czcionką i prostym menu, gdy usłyszał o telefonie dla seniora -  nie był chętny... Dopiero gdy zobaczył, że taki telefon może wyglądać nowocześnie, że ma kolorowy wyświetlacz, odtwarzacz muzyki itp, to dał się namówić. Ba! Dzisiaj sam poleca go innym :D Ja za to jestem spokojniejsza, bo telefon ma przycisk SOS, więc jakby się działo coś złego, to może mi dać znać albo wezwać pomoc. A już taką wisienką na torcie jest podstawka ładująca, dzięki której skończyło się wieczne szukanie telefony po całym mieszkaniu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...