Skocz do zawartości
JustNick

Klasyczny telefon dla ojca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam klasycznego telefonu dla ojca. Żaden smarfton/dotyk. Coś do 150zł, no może max 200. Szukał ktoś z was takiego? prosta obsługa, mały, bateria trzymająca minimum kilka dni. Dzwonienie i smsy. Patrzyłem te nowe nokie 105 i 3310 ale opinie niezbyt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma być tylko telefon do dzwonienia, również polecam myPhone. Moi 83-letni dziadkowie korzystają konkretnie z tego modelu i są zadowoleni. Z tydzień bez problemu ten telefon na jednym ładowaniu wytrzymuje https://www.x-kom.pl/p/456389-smartfon-telefon-myphone-halo-q.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata, który nie jest za pan brat z techniką, wybrał sobie tę Nokię. Przyciski są dobrze wyczuwalne pod palcem, ciężko trafić dwa naraz. Bateria spokojnie trzyma tydzień. Ma bardzo głośny dzwonek jak i sama głośność rozmów zadowala.
https://www.x-kom.pl/p/529064-smartfon-telefon-nokia-105-2019-dual-sim-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to:  czy potrzebne są duże litery/tekst ekranu czy nie.   

Jeżeli tak to coś z Maxcomów i MyPhonów można wybrać.

Jeżeli nie to mogę polecić to co używają moi rodzice (70+) czyli ... właśnie Nokie 105 i 3310. 

Sam nawet mam w szufladzie Nokię 105 na wypadek "W" lub podróżny z długim brakiem dostępu do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma już drugą 105. Pierwsza została uprana i nie miała żadnych szans na przeżycie. Telefon nie raz spadał na beton i po za rysami nic się nie stało. Bateria oczywiście wypada przy każdym konkretnym uderzeniu. Telefon nie gubi zasięgu i długo trzyma na baterii, w tym segmencie to chyba najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Maxcom MM720. Mój tata używa i jest super zadowolony :-) Początkowo chociaż wiedział, że potrzebuje już urządzenia z dużą czcionką i prostym menu, gdy usłyszał o telefonie dla seniora -  nie był chętny... Dopiero gdy zobaczył, że taki telefon może wyglądać nowocześnie, że ma kolorowy wyświetlacz, odtwarzacz muzyki itp, to dał się namówić. Ba! Dzisiaj sam poleca go innym :D Ja za to jestem spokojniejsza, bo telefon ma przycisk SOS, więc jakby się działo coś złego, to może mi dać znać albo wezwać pomoc. A już taką wisienką na torcie jest podstawka ładująca, dzięki której skończyło się wieczne szukanie telefony po całym mieszkaniu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...