Skocz do zawartości
filrat2

Przenoszenie okien programów pomiędzy ekranami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Laptop z połączonym za pomocą kabla HDMI z monitorem. Przy przesuwaniu okienek pomiędzy ekranami, kursor myszy (którym trzymam okno) staje na granicy ekranów i muszę wtedy puścić okienko, przejść kursorem na drugi ekran i dopiero wtedy je złapać od drugiej strony i przenieść dalej. Dodatkowo przy przeniesieniu okna jakiegoś programu okno to otwiera się przy krawędzi, zajmując połowę ekranu (widać to na załączonym screenie, w miejscu tej półprzeźroczystej ramki ). Kursor myszy przechodzi natomiast swobodnie pomiędzy ekranami.

Na poprzednim laptopie nie było problemu i okna normalnie jednym pociągnięciem myszy mogłem przenieść na drugi ekran. Teraz mam nowy laptop, na którym sam instalowałem system Windows jeśli ma to znaczenie. System jest aktywowany.

Jakich ustawień szukać, ewentualnie gdzie ich szukać, żeby móc płynnie przenosić okna z jednego ekranu na drugi?

image.thumb.png.e3aca3c3d1fb8fdb85a7c9d084d03f7a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Małpożer napisał:

WIN + strzalki sluza do przemieszczania aktywnego okna. Poszukaj w sterownikach karty graficznej, ew. moze jakis program od producenta sprzetu uprzykrza zycie.

to wiem, lecz w poprzednim laptopie mogłem robić to z poziomu myszki, było szybko i wygodnie. 

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060 (laptop), lecz w panelu sterowania NVIDIA nic o tym niestety nie znalazłem. Może odpalę laptopa w trybie z dwoma grafikami, razem z integrą i będzie działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...