Skocz do zawartości
maksiomenek

Komputer nie uruchamia się przy więcej niż 2 kościach ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu posiadam problem z pamięciami ram. Sytuacja wygląda następująco, jakiś czas temu zakupiłem od mojego kolegi komputer z 3 kościami ram (3 X 4GB) i wszystko działało jak należy na 12GB RAMU. Pewnego razu naszła mnie myśl by wyjąć jedną z kości i spróbować poużywać komputera na  2 kościach w dual channelu przy 8GB i sprawdzić, czy tak komputer nie będzie chodził lepiej i tutaj pojawia się mój problem gdyż od tego czasu komputer nie chcę już wystartować przy więcej niż 2 kościach ramu. Przy uruchamianiu na 3 lub 4 kościach jest tylko 5 długich "beepów", komputer się resetuje i tak w kółko. Niedawno zakupiłem 4 kość by sprawdzić czy na 4 kościach będzie zachowywał się identycznie i niestety dalej jest to samo. Dodam, że są to 4 identyczne kości ram od tego samego producenta z takim samym taktowaniem i opóźnieniem. Sprawdziłem również każdą kość i slot w każdej możliwej konfiguracji więc na pewno każda kość i każdy slot jest w 100% sprawny. Poniżej dodaje specyfikację
PŁYTA GŁÓWNA - Gigabyte GA-B150-HD3
RAM - Kingston HyperX, DDR4, 4 GB, 2133MHz, CL14 (HX421C14FB/4)
PROCESOR - I5-6400

Edytowane przez maksiomenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...