Skocz do zawartości
Astec

Wybór procesora do gier w Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Waham się przy wyborze procesora do gier. Gram na 2080 Super w Full HD. Który procesor okaże się wydajniejszy - 5800X czy 10700F. Mam mobo B450 Gaming Plus Max od MSI, 16 GB 3200 Mhz i zasilacz 750 W Gold. Cena R7 delikatnie mowiąc lekko mnie odstrasza, wybierając Intela mam w tej samej cenie mobo, CPU i chłodzenie. Po drugie jedno CCX lubi się mocno nagrzać, a to zwiększa wymagania co do chłodzenia. Mówiąc krótko gdyby R7 kosztowała 1500 zł i się nie grzała nie było by tematu. W innym przypadku trzeba się mocno zastanowić nad przesiadką na Intela. Co o tym wszystkim myślicie? Który procesor będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel, tym bardziej że ich ceny teraz spadły. Nawet jezeli bedziesz musial kupic plyte pod i7 i tak taniej wyjdzie niz kupno samego 5800x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat. Logicznie lepiej brać i7 ale ostatnio ceny z490 poszły w górę. 11700 nie okazał się koxem jak twierdził intel przynajmniej wg anandtech i dalej jest słabszy od 5800x ale ceny 10700k-kf aż żal nie brać. Sam trafiłem fartem 5600x a celowałem jak ty i dalej pewnie bym siedział na 2700k i się zastanawiał.

Intel vs Zen4

+

duużo taniej cpu,

możliwość szybszych pamięci (trochę na siłę bo kto kupuje ram 4000+ ?)

-

pobór,

droższe mobo

słabszy wielowątkowo

= wydajność w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Astec napisał:

3800X, ale lubię często zmieniać sprzęt:)

Byłbym okrutny to powiedziałbym że większy sens miałaby wymiana karty graficznej...

Nie wiem, masz płytę pod 5800x to chyba ten ale sensu, logiki [a i pewnie potrzeb] nie ma...

 

A jaki masz monitor? Może najwyższy czas wyjści z Full HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rdaneel napisał:

Byłbym okrutny to powiedziałbym że większy sens miałaby wymiana karty graficznej...

Nie wiem, masz płytę pod 5800x to chyba ten ale sensu, logiki [a i pewnie potrzeb] nie ma...

 

A jaki masz monitor? Może najwyższy czas wyjści z Full HD?

Full HD ale gram w 144hz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...