Skocz do zawartości
Farr90

Upgrade i5 6600k proc+płyta+chłodzenie pod 980ti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam zestaw:

1. Asus z170 pro gaming

2. I5 6600k @ 4500MHz

3. 980ti evga @ 1400MHz

4. Ram 2x 8GB 3200MHz

5. Zasilacz SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

6. Chłodzenie mugen rev 2. Niestety chyba do zmiany przy zmianie procka ?

Myślę nad modernizacją procesora płyty i zapewne chłodzenia procesora pod gry. Brakuje mi FPS np. w warzone. 980ti na razie zostaje.

Planowałem budżetowo wsadzić tam i7 6700k i sprzedać mojego 6600k ale ceny i7 odrzucają ?

Jaka jest Wasza rekomendacja w okolicach 1500 max? Oczywiście im mniej tym lepiej.

Liczę na odsprzedaż starych części. Jestem otwarty na używki - myślałem tutaj o i7 9700k które można kupić już za 800 PLN.

Z góry dziękuję!

Łukasz.

Edytowane przez Farr90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 500 zł to proponuję I5 10400f + Asrock Z490 Phantom Gaming 4 + 16 GB ram 3200+ mhz .

Procek kosztuje 619 zł , płyta tyle samo , ram to różnie - od 330 do 400+ zł .

Wydajne CPU , do tego płyta pozwalająca na użycie szybkich ramów a nie max. 2 666 mhz jak na B460 , minusem jest cena płyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja posiadam ram ?

A poza tym jak widzisz pokręcałem poprzedniego procka i nie wyobrażam sobie działać na platformie, która nie posiada możliwości OC.

 

Edytowane przez Farr90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Farr90 napisał:

Ale ja posiadam ram ?

A poza tym jak widzisz pokręcałem poprzedniego procka i nie wyobrażam sobie działać na platformie, która nie posiada możliwości OC.

 

Troche dziwne, ze masz problem z fps w warzone, ja na probe rozegralem meczyk na starym kompie z i7-4770k i 1080 ti i caly czas bylo 60+  fps w 1440p.

 

Za 850-900zl masz i5-10600kf 6 rdzeni z mozlwoscia lekkiego OC / ryzena 3600 (moj do gier bez problemu idzie @ 4.5)  albo za 1350zl  i7-10700kf  czyli juz 8 rdzeni z OC albo ryzen 5600x za +- 1450zl, ale to tylko 6 rdzeni...

Wada inteli jest brak pci-e 4, pod koniec marca wyjdzie seria intela 11000 i bedzie juz to obslugiwac, ale pewnie bedzie drozej.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 KF jeszcze ujdzie , wraz z płytą ( ww. Asrock ) zamknie się w 1 520 zł .

Chyba że chce inną płytę , Asrock PH to w zasadzie najniższa seria płyt , przy okazji najtańszy Z490 zł choć czasami zdarzają się promocje jak swego czasu na ASrocka Z490 w wersji ITX za ~500 zł .

I7 KF czy R5 5600x jest poza zasięgiem cenowym , 1 500 zł starczy zaledwie na samo CPU a gdzie płyty do tego .

Platforma Intela ma ten plus że jak ma jakieś sensowne chłodzenie tego 6600K to może go zapodać do nowych CPU - Intel od czasów S1156 ma ten sam rozstaw otworów mocujących .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Farr90 napisał:

Ale ja posiadam ram ?

A poza tym jak widzisz pokręcałem poprzedniego procka i nie wyobrażam sobie działać na platformie, która nie posiada możliwości OC.

 

Witam 

obecnie produkowane CPU w monecie opuszczania fabryki są już wyżyłowane, i obecnie przy wykorzystaniu tej technologii produkcji i materiału jakim jest krzem zatrzymaliśmy się na około 5.0GHz +/- 5%, także czasy jak po otrzymaniu CPU można było go dodatkowo przetaktować o ileś MHz i gdzie po OC pracują stabilnie przez lata to już przeszłość, to teraz takie OC dostajesz już na start, mówimy tutaj o domowym OC bez tuby z ciekłym azotem.

poczekaj na premierę nowych CPU Intela premiera już za rogiem , poczekajmy na oficjalne testy w grach i czy będzie warto dopłacić do 11 generacji (sam wstrzymuje się z zakupem) bo może się okazać ze różnice w stosunku do 10 są nie adekwatne do wydania na procesor dodatkowych środków finansowych.

zawsze jest warto dopłacić do lepiej wyposażonej płyty głównej ale czy np. warto było by obecnie dopłacać 300 PLN po miedzy i5 10400f bez zintegrowanej karty graficznej a i5 10600KF bez zintegrowanej karty graficznej ale odblokowanym mnożniku umożliwiającym teoretyczne OC i zyskać w grach 2% więcej FPS to już samemu trzeba wyciągnąć wnioski jaki CPU kupić, a na płycie bida edytion jaką jest np ten "Asrock Z490 Phantom Gaming 4" to raczej stabilne OC jest nie wykonalne.

https://www.youtube.com/watch?v=rdgNEXpBrfg

i5 10400f za około 620 PLN 

płyta główna np MSI Z490-A PRO około 690 PLN  ze starszym kodekiem dźwiękowym ALC 892 (ile to ma 5-6 lat ?)  lub dopłacając do 

MSI MPG Z490 GAMING PLUS za około 770 PLN lub Asus TUF GAMING Z490-PLUS za około 800PLN z nowszym kodekiem dźwiękowym ALC1200 co do np. ASRock Z490 EXTREME 4 za około 770 to trzeba by poszukać testów czy w tym modelu Asrock również zaoszczędził na sekcji zasilania ... ? 

chodź nie jestem fanem MSI ani Asuas bo nie posiadają fizycznego serwisu w Polandi to jest tylko alternatywa w postaci Gigabytye  

i zestaw chłodzący np. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 około 155  PLN 

jest takie zestawienie odnośnie sekcji zasilana na płytach głównych aż się prosi aby np takie portale jak tutaj posiadały własna bazę ... 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yPS3hj_K7EPT4RBWCyjdKNP56pnwDz-IgBc0975-FUg/edit#gid=0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz rezygnować z Mugena.

Intel - mocowanie pasuje.

AMD - dorób mocowanie, nie jest to trudne.

Dorobiłem mocowanie do AM4 i jestem zadowolony, chłodzi ryzen 5 1600AF

temperatury w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

Jeśli mugen podpasuje do nowej płyty to oczywiście zostaje ?

A co sądzicie o używanych i7 8700k lub i7 9700k? Do mojej 980ti, a nawet jeśli w przyszłości zdecyduję się na zmianę grafiki, powinny wystarczyć do komfortowego grania.

Edytowane przez Farr90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reyden napisał:

I5 KF jeszcze ujdzie , wraz z płytą ( ww. Asrock ) zamknie się w 1 520 zł .

Chyba że chce inną płytę , Asrock PH to w zasadzie najniższa seria płyt , przy okazji najtańszy Z490 zł choć czasami zdarzają się promocje jak swego czasu na ASrocka Z490 w wersji ITX za ~500 zł .

I7 KF czy R5 5600x jest poza zasięgiem cenowym , 1 500 zł starczy zaledwie na samo CPU a gdzie płyty do tego .

Platforma Intela ma ten plus że jak ma jakieś sensowne chłodzenie tego 6600K to może go zapodać do nowych CPU - Intel od czasów S1156 ma ten sam rozstaw otworów mocujących .

Ja swojego grandisa przenioslem z  plyty z 87 i i7-4770k na b550 i ryzena 3600, wystarczylo napisac do producenta i za darmo wyslali mi zestaw montazowy pod podstawke AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał:

Witam 

obecnie produkowane CPU w monecie opuszczania fabryki są już wyżyłowane, i obecnie przy wykorzystaniu tej technologii produkcji i materiału jakim jest krzem zatrzymaliśmy się na około 5.0GHz +/- 5%, także czasy jak po otrzymaniu CPU można było go dodatkowo przetaktować o ileś MHz i gdzie po OC pracują stabilnie przez lata to już przeszłość, to teraz takie OC dostajesz już na start, mówimy tutaj o domowym OC bez tuby z ciekłym azotem.

poczekaj na premierę nowych CPU Intela premiera już za rogiem , poczekajmy na oficjalne testy w grach i czy będzie warto dopłacić do 11 generacji (sam wstrzymuje się z zakupem) bo może się okazać ze różnice w stosunku do 10 są nie adekwatne do wydania na procesor dodatkowych środków finansowych.

zawsze jest warto dopłacić do lepiej wyposażonej płyty głównej ale czy np. warto było by obecnie dopłacać 300 PLN po miedzy i5 10400f bez zintegrowanej karty graficznej a i5 10600KF bez zintegrowanej karty graficznej ale odblokowanym mnożniku umożliwiającym teoretyczne OC i zyskać w grach 2% więcej FPS to już samemu trzeba wyciągnąć wnioski jaki CPU kupić, a na płycie bida edytion jaką jest np ten "Asrock Z490 Phantom Gaming 4" to raczej stabilne OC jest nie wykonalne.

https://www.youtube.com/watch?v=rdgNEXpBrfg

i5 10400f za około 620 PLN 

płyta główna np MSI Z490-A PRO około 690 PLN  ze starszym kodekiem dźwiękowym ALC 892 (ile to ma 5-6 lat ?)  lub dopłacając do 

MSI MPG Z490 GAMING PLUS za około 770 PLN lub Asus TUF GAMING Z490-PLUS za około 800PLN z nowszym kodekiem dźwiękowym ALC1200 co do np. ASRock Z490 EXTREME 4 za około 770 to trzeba by poszukać testów czy w tym modelu Asrock również zaoszczędził na sekcji zasilania ... ? 

chodź nie jestem fanem MSI ani Asuas bo nie posiadają fizycznego serwisu w Polandi to jest tylko alternatywa w postaci Gigabytye  

i zestaw chłodzący np. SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 około 155  PLN 

jest takie zestawienie odnośnie sekcji zasilana na płytach głównych aż się prosi aby np takie portale jak tutaj posiadały własna bazę ... 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yPS3hj_K7EPT4RBWCyjdKNP56pnwDz-IgBc0975-FUg/edit#gid=0

 

Mialem kodek alc 8xx na plycie z87 i nie polecam, wyraznie bylo slychac szumy zaleznie od obciazenia karty graficznej i innych komponentow. Teraz mam alc 1200 i absolutnie zero szumow. Oczywiscie nie zalezy to tylko od kodeka, ale i kontrukcji plyty - po prostu plyty z alc 1200 zazwyczaj maja lepiej ekranowana i skonstruowana sciezke audio.

 

Pomiedzy 10400f, a 10600kf bedzie nie 2% rozniy, ale raczej 20% co wynika z samej roznicy w taktowaniu 4.2 vs 5+ po OC. Tyle, ze trzeba pamietac, ze wykozsystanie mocy takiego procesora wymaga duzo mocniejszej karty niz 980 ti.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tyr83 napisał:

Mialem kodek alc 8xx na plycie z87 i nie polecam, wyraznie bylo slychac szumy zaleznie od obciazenia karty graficznej i innych komponentow. Teraz mam alc 1200 i absolutnie zero szumow. Oczywiscie nie zalezy to tylko od kodeka, ale i kontrukcji plyty - po prostu plyty z alc 1200 zazwyczaj maja lepiej ekranowana i skonstruowana sciezke audio.

 

Pomiedzy 10400f, a 10600kf bedzie nie 2% rozniy, ale raczej 20% co wynika z samej roznicy w taktowaniu 4.2 vs 5+ po OC. Tyle, ze trzeba pamietac, ze wykozsystanie mocy takiego procesora wymaga duzo mocniejszej karty niz 980 ti.

ok , czy mógł byś wskazać stosownego linka z testami gier w czasie rzeczywistym, nie słupki czy wykresiki aby wykazać te 20% więcej FPS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sas991 napisał:

Dlaczego chcesz iść w używki, gdy: https://www.ceneo.pl/Procesory/Socket:Socket_1200.htm

Bo  Asus z170 pro gaming  procesorów o które pytasz nie obsłuży.

https://www.youtube.com/watch?v=hghT2iOvWTU

tylko trochę własnego czasu trzeba poświecić, nie ma gwarancji ze będzie na 100% działać, ale jest wiele potwierdzonych opinii na różnych forach ze po przez wgranie zmodowanego biosu procesory działają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mr.T... napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=hghT2iOvWTU

tylko trochę własnego czasu trzeba poświecić, nie ma gwarancji ze będzie na 100% działać, ale jest wiele potwierdzonych opinii na różnych forach ze po przez wgranie zmodowanego biosu procesory działają. 

Bardzo ciekawy materiał ?

Pisząc o 8700k lub 9700k miałem w planie zakup procka i płyty + odsprzedaż mojej płyty z prockiem. Wtedy cały zabieg wyszedłby "grosze" w stosunku do zakupu nowego procka i płyty.

Chyba, że jestem w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Farr90 napisał:

Bardzo ciekawy materiał ?

Pisząc o 8700k lub 9700k miałem w planie zakup procka i płyty + odsprzedaż mojej płyty z prockiem. Wtedy cały zabieg wyszedłby "grosze" w stosunku do zakupu nowego procka i płyty.

Chyba, że jestem w błędzie?

zasadniczo tak, przesiadka z  i5 6600K 4/4 na , np. i7 6700K 4/8 ,i7 8700k 6/12 czy i7 9700K  8/8 będzie to odczuwalne w grach, ale trzeba tez patrzeć realnie za ile uda się tobie sprzedać płytę z procesorem ? 

jak już sprzedaż, to opłacalność/wydajność w grach zawsze będzie na korzyść zakupu nowej platformy przy obecnych cenach sprzętu używanego (nisze temperatury CPU bo taki i7 8700K bez skalpowania to trochę się grzeje..., i nowy sprzęt to gwarancja )  

przy cenie używanych i7 8700K czy i 7 9700K czy nawet i7 6700K to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

sam chciałem swego czasu kupić i7 6700K bo leżakuje w kartonie u mnie płyta na GA-Z170X-Gaming 7 OC ver.1.0, tylko ta cena...  napisałem do jednego z sprzedawców z allegrogo skąd taka wycena w stosunku do możliwości w grach do np. i3 10300  , w odpowiedzi dostałem ze i7 to takie Audi RS a i3 to taki Fiat Panda  ....XDDD  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mr.T... napisał:

zasadniczo tak, przesiadka z  i5 6600K 4/4 na , np. i7 6700K 4/8 ,i7 8700k 6/12 czy i7 9700K  8/8 będzie to odczuwalne w grach, ale trzeba tez patrzeć realnie za ile uda się tobie sprzedać płytę z procesorem ? 

jak już sprzedaż, to opłacalność/wydajność w grach zawsze będzie na korzyść zakupu nowej platformy przy obecnych cenach sprzętu używanego (nisze temperatury CPU bo taki i7 8700K bez skalpowania to trochę się grzeje..., i nowy sprzęt to gwarancja )  

przy cenie używanych i7 8700K czy i 7 9700K czy nawet i7 6700K to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

sam chciałem swego czasu kupić i7 6700K bo leżakuje w kartonie u mnie płyta na GA-Z170X-Gaming 7 OC ver.1.0, tylko ta cena...  napisałem do jednego z sprzedawców z allegrogo skąd taka wycena w stosunku do możliwości w grach do np. i3 10300  , w odpowiedzi dostałem ze i7 to takie Audi RS a i3 to taki Fiat Panda  ....XDDD  

No ja mam możliwość zakupu i7 6700k za 500 polskich złotych. Jeśli sprzedam moje i5 6600k za 400 to myślę, że zrobię całkiem fajny upgrade za stówkę ?

Chociaż nowa platforma na 10 lub 11 generacji kusi.. zwłaszcza, że resztę elementów przełożę. Wtedy za rok, dwa wymienię kartę graficzną i znów będzie spokój na jakiś czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Farr90 napisał:

No ja mam możliwość zakupu i7 6700k za 500 polskich złotych. Jeśli sprzedam moje i5 6600k za 400 to myślę, że zrobię całkiem fajny upgrade za stówkę ?

Chociaż nowa platforma na 10 lub 11 generacji kusi.. zwłaszcza, że resztę elementów przełożę. Wtedy za rok, dwa wymienię kartę graficzną i znów będzie spokój na jakiś czas ?

Za stowke to jest swietna opcja, i7 tam gdzie sa wykozystywane dodatkowe watki bedzie 30%+ szybszy i bedzie duzo mnie stutteringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

ok , czy mógł byś wskazać stosownego linka z testami gier w czasie rzeczywistym, nie słupki czy wykresiki aby wykazać te 20% więcej FPS ? 

Ooo, jakie wybrzydzanie , takie testy nie, inne tez nie ? Jak testy nie pasuja do obranej teorii to tym gorzej dla testow ? ? Jesli nie ma gpu bottlenecka to 20%+ wyzej taktowany procesor bedzie 20%+ szybszy w generowaniu klatek, tutaj nie ma zadnej filozofii.

 

Tylko warto pamietac, ze zeby wykozystac potencjal takiego proca trzeba grac w niskiej rozdzielczosci i na bardzo mocnej karcie graficznej, inaczej duzo szybcie dojdziemy do gpu bottlenecka niz cpu bedzie ograniczeniem.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...