Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio pojawily sie wersje 7000A (22/7/03). Nie wiadomo kiedy beda w Polsce. Pasuje na Socket A :), tylko trzeba miec dookola dziurki... Na stronie Zalmana jest zestawienie plyt kompatybilnych.

I male pytanie: czy rozstaw dziurek w Abicie NF7 Rev.2.0 (Zalman informuje, ze na Rev. 2.0 nie pasuje 8O) jest taki sam jak np w 8RDA+ (wiem, ze srednica jest inna, ale to chyba nie problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto link

http://www.silentmaxx.de/cnps7000cu.php

(ceny widzialem nizsze :))

Co do wagi, to wydaje mi sie, ze obciazenie konstruktorzy przewidzieli na sam socket (poczatkowo prawie nikt nie produkowal plyt z otworami wokol socketa). Cooler Mocowany do podstawki (2 sruby) i do plyty 4 sruby + podkladki). Jak nie bedzie sie rzucalo kompem to chyba sie nie urwie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allle pojechali ... na nowych epoxach trza bedzie obcinac clipa : wogóle to lista kompatybilnosci pozostawia wiele do zyczenia - full kompatybilne to w wiekszosci stare konstrukcje, dziwie sie niezmiernie ... ale i tak czekam na niego jak na zbawienie, bo moj arctic cooling normalnie sie nie wyrabia w takie upaly :( moze ktos wie gdzie go mozna zamowic wysylkowo zagramanica ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. Powoli przymierzam sie do nabycia NF7 Rev. 2.0 i bede chcial zalozyc na NB Zalmana NB32J, tylko boje sie, ze bedzie to ze soba kolidowalo... (system ma byc noiseless ;))Czy jakis wlasciciel abita moglby powiedziec, jaka jest odleglosc od rogu NB do socketa (na moje oko (ze zdjec) jest ok 1,5-2cm). Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nb47j ma IMHO ciut wieksza (ale niezbyt) powierzchnie oddawania ciepla... "Kolcow" jest mniej i sam radiator nie jest symetryczny, ale ma grubsza podstawe, wiec moze byc wydajniejszy (nie widzialem testow). Chcialbym sprwadzic na rzywca, ale zaden kumpel nie ma takiego sprzetu, a w sklepie bida (nie sprowadzaja zalmanow (tylko na spec zamowienie) bo to jest dla PROFESJONALISTOW...) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam już od mieścięcy żeby dostosowali tego zalmna do socketa A. Mam też płytę abita jak w podpisie i przyglądałem się jej ostatnio i jestem pewien że bez obcinania zapinki się nie obejdzie - wystaje akurat jeden kondensator na środku pomiędzy otworami w płycie :/ (tzn jest ich cały rządek ale ostatni wypada na środku pomiędzy otworami)

Ale jestem przekonany że warto bo mojego wentylka spire falconrock II to ten zalman na bank złamie w pół :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ogladalem na zdjeciach, to obciecie koncowki spowoduje utrate mozliwosci zainstalowania go na socket 754, chyba ze zalman bedzie sprzedawal zapinki oddzielnie, albo trzeba bedzie miec zaprzyjaznionego spawacza ;) Juz sam nie wiem jaka plyte mam wziac :( Moze Asusa A7N8X / A7N8X-X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze te kondensatory na NF7 sa ciut blizej niz na 8rda / 8rda3+, ale nie mam pewnosci bo nie mialem stycznosci z abitem live, a ze zdjec wynika ze sa minimalnie blizej (chociaz moge sie mylic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

Elmer troche przesadzasz bo te kondensatory sa raczej daleko blisko sa np na ASUSie A7N8X a koleszkom udalo sie posadzic ten cooler (7000 bez A) na tej plycie http://www.smallsolutions.de/zalman.html

 

zreszta sam sobie porownaj

 

SocketA ABIT

SocketA ASUS

 

i co Ty na to :?:

 

poszukaj bo o ile pamiec mnie nie myli ktos pisal ze ma ten cooler na NF7-S 2.0

 

o masz Lucky_Idiot napisal ze ma go na tej plycie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=450...ghlight=#450776

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki benek! Na Asusa na pewno wejdzie, bo nie ma tam kondensatorow z boku socketa, a na abicie sa. Lucky_Idiot zamontowal sobie tego zalmana uzywajac pewnie 2 dziur, wiec zapinka jest pod katem. W "oficjalnym" mocowaniu ma byc 90 stopni wiec kondensatory na abicie moga przeszkadzac, ale napisze wiecej jak dokladnie obejze plyte (moze w jakims sklepie beda ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki benek! Na Asusa na pewno wejdzie, bo nie ma tam kondensatorow z boku socketa, a na abicie sa. Lucky_Idiot zamontowal sobie tego zalmana uzywajac pewnie 2 dziur, wiec zapinka jest pod katem. W "oficjalnym" mocowaniu ma byc 90 stopni wiec kondensatory na abicie moga przeszkadzac, ale napisze wiecej jak dokladnie obejze plyte (moze w jakims sklepie beda ;))

oj cos mi sie wydaje ze teraz trzeba bedzie chodzic na zakupy MoBo z linijka :P

 

Dołączona grafika

 

bo lista ze strony Zalmana jest o kant dupy potluc - wg nich NF7 2.0 nie ma dziurek przy sockecie :roll:

 

jak dla mnie powinni dac 2 mocowania dopasowane do roznych socketow a nie 1 mocowanie z 2 rozstawami dziurek - cos mi sie widzi ze niedlugo bedzie wersja CNPS-7000B :P

 

a ta ich porada "If interference occurs, the excess portion of the clip that interferes can be cut off to make it compatible" to jakies niepiorozumienie jakby nie mogli (jak pisalem) dac drugiego krotszego kawalka blaszki :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiesz dlaczego tak sie tym martwie...

Kupie plyte, bede musial obciac blache, a jak athlon 64 sie pojawi to bede musial spawac tego glupiego klipsa, albo niewiadomo co :( Wole sie zawczasu przygotowac. Chyba sie na Asusa zdecyduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to zalman ma ten "kanal" na klips dosyc waski, wiec zaczepienie go po przekatnych moze byc nadzwyczaj trudne. Cos mi sie wydaje, ze takie mocowanie nie przejdzie (w 1 strone z pewnoscia, ale w 2 to juz trzeba bedzie miec specjalny klips).

 

BTW sam myslalem o podkladkach na druga strone plyty (takie jak stosuje Thermalright) Nie wiecie moze czy mozna je gdzies dostac oddzielnie, czy pozostaje wlasna pomyslowosc i rece ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to zalman ma ten "kanal" na klips dosyc waski, wiec zaczepienie go po przekatnych moze byc nadzwyczaj trudne. Cos mi sie wydaje, ze takie mocowanie nie przejdzie (w 1 strone z pewnoscia, ale w 2 to juz trzeba bedzie miec specjalny klips). 

 

BTW sam myslalem o podkladkach na druga strone plyty (takie jak stosuje Thermalright) Nie wiecie moze czy mozna je gdzies dostac oddzielnie, czy pozostaje wlasna pomyslowosc i rece ;)

Ja tak miałem zamocowanego przez dobry miesiąc i nic się nie działo (na 8RDA a potem 8RDA3+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie: ma ktos moze zdjecie zdjetego wiatraka z tego coolera, ale takie zeby bylo widac mocowanie (od dolu).

W jednej recenzji przeczytalem, ze wiatraka nie da sie wymienic 8O (ale to chyba jakis joke ;)

 

UPDATE: znalazlem zdjecia tego zalmana, z wymienionym wentylem :D Ale dalej nie moge sie doszukac fotki z mocowaniem :( HELP jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...