Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie podnioslem zasilacz wyzej i zmiescil sie zalman i jest jescze ze 3-4 mm luzu do zasilki

 

tyle ze zamontowalem te podporki odwrotnie niz w instrukcji bo mi na abicie ta srebrna dotykala tych 4 pier,,dolonych kondesatorow co po ciu.laska wrzucili kolo socket A ..  wiec odwrtonie jest niz tu>> http://www.zalman.co.kr/images/swimages/20...3/CNPS7000A.htm

 

totez miedziana czesc jest lekko przesunieta z nad jadra... 

 

pytanko - czy ewentualnie ta podporka zalozona zgodnie z ww, instrukcja  dotykajaca kondensatorow mogla by robic zwarcie????????????

Nie będzie żadnego zwarcia. Ja założyłem Zalmana tak jak być powinno a kondensatory lekko przechyliłem. Chodzi mi tak od miesiąca i wszystko jest OK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze coś... Wiem, że to nie jest miejsce na takie pseudo-reklamy, ale ponieważ wyżej były pytania gdzie można dostać Zalmana CNPS 7000A-CU informuję, że mam jedną sztukę w nienaruszonym opakowaniu. Brat chciał mi zrobić prezent i mi kupił, ale w tym samym czasie ja też szarpnąłem się na ten moim zdaniem bardzo opłacalny wydatek. Po szczegóły zapraszam na e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze coś... Wiem, że to nie jest miejsce na takie pseudo-reklamy, ale ponieważ wyżej były pytania gdzie można dostać Zalmana CNPS 7000A-CU informuję, że mam jedną sztukę w nienaruszonym opakowaniu. Brat chciał mi zrobić prezent i mi kupił, ale w tym samym czasie ja też szarpnąłem się na ten moim zdaniem bardzo opłacalny wydatek. Po szczegóły zapraszam na e-mail.

Jako że ja bylem osoba pytajaca sie Gdzie kupic to informuje ze juz nabylem w Discotechu. Akurat trafilem ze przyjechaly. A przy okazji zalapalem sie na promocje cenowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo juz zostało powiedziane.

Moje wrazenia:

Po 1 Bardzo solidna kupa miedzi

Po 2 Na Epoxie 8RDA+ zapinka jest w poziomie co moim zdaniem powoduje ze ciezar radiatora delikatnie odciaga go od gornej czesci procesora.

Po 3 W Chiefa BigTower moze by sie i zmiesicl bez cecia ale wymagaloby to wygiecia platkow radiatora.

Po 4 Cisza tak reklamowana jest ale spodziewalem sie czego lepszego. Moj poprzedni CM 8jdif czy cos takiego ma podobny poziom szumu. ALE

Po 5 przy takich samych ustawieniach temp jest o jakies 7-10 stopni lepsza.

Ogolnie jestem zadowolony. Obecnie 11x200@1,7V (Thorton2000+) przy temp. pokoju 23 stopnie na CPU mam 36*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko - czy ewentualnie ta podporka zalozona zgodnie z ww, instrukcja  dotykajaca kondensatorow mogla by robic zwarcie????????????

Jeżeli tylko dotyka kondenatorów to nie zrobi ci zwarcia. Są one pokryte izolacją. Więc możesz montować zgodnie z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagląda tu ktoś jeszcze?

 

chciałem się poradzić, nie pokoi mnie troszkę temp proca mojego ... Sprzet jak w podpisie, dodam jeszcze tylko że w budzie mam tylko jeden wentyl nawiew. 80 na bocznej scianie.

 

A co do temp, przy zamknietej budzie, bez obciążenia około 47 stopni, a po dłuzszym graniu, np. w NFS: Underground około 57-58 stopni.

 

Jak na ten radiatorek to chyba troszkę dużo, proca raczej mam przesmarowanego dobrze (Ceramique) .. juz nie wiem co o tym myśleć ...

jedni mówia że powinienem mieć w idle około 37-39 stopni, inni że jest ok ... ehh ...

 

co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z odwronie zamontowanym zalamanem bez coolera na razie w budzie i ze pasta titana 42-45 idle 50 stres ale zmienaim paste i chlodzenie graqfy itd i bedzie cooler w budzie wiec bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagląda tu ktoś jeszcze?

 

chciałem się poradzić, nie pokoi mnie troszkę temp proca mojego ... Sprzet jak w podpisie, dodam jeszcze tylko że w budzie mam tylko jeden wentyl nawiew. 80 na bocznej scianie.

 

A co do temp, przy zamknietej budzie, bez obciążenia około 47 stopni, a po dłuzszym graniu, np. w NFS: Underground około 57-58 stopni.

 

Jak na ten radiatorek to chyba troszkę dużo, proca raczej mam przesmarowanego dobrze (Ceramique) .. juz nie wiem co o tym myśleć ...

jedni mówia że powinienem mieć w idle około 37-39 stopni, inni że jest ok ... ehh ...

 

co o tym myslicie?

Myślę, że u ciebie problem leży w wentylacji budy. Ja mam zamontowanych kilka wentyli i jak je wyłącze to mogę do 62 stopni na procku dojść (obciążając go odpowiednio). Ale jak włącze wszystkie wentyle to powyżej 45 stopni mi nie pójdzie. Masz ciepłe powietrze w budzie to i nie ma czym zalman chłodzić proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostom ---> niby racja, ale przy otwartej budzie mam maks 3-4 stopnie różnicy... kurde, narazie nie mam czasu żeby to wszystko rozbierać ... w "łikend" zdejme radiatorek i sprawdzę .....

 

ps.

dzięki za odzew (ostatnio o to trudno) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostom ---> niby racja, ale przy otwartej budzie mam maks 3-4 stopnie różnicy... kurde, narazie nie mam czasu żeby to wszystko rozbierać ... w "łikend" zdejme radiatorek i sprawdzę .....

 

ps.

dzięki za odzew (ostatnio o to trudno) :)

Napisz potem jak efekty. Powiem ci, że zdjęta ściana obudowy aż tak wiele nie daje - jak w pokoju grzeją kaloryfery i masz ponad 20 stopni. Ale jak walniesz dobre wentyle i odpowiednio je ustawisz to temperatura powinna znacznie spaść (w obudowie i na procku tym samym). Zrób sobie test - otwórz na jakiś czas okno - postaw blisko niego kompa (zmniejszy ci się temperatura w budzie) i zobacz jak wtedy ci się proc grzeje - jeżeli dalej tak mocno to coś nie tak - ale jeżeli już będzie mniejsza to moim zdaniem wina leży właśnie w wentylowaniu budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się poradzić, nie pokoi mnie troszkę temp proca mojego ... Sprzet jak w podpisie, dodam jeszcze tylko że w budzie mam tylko jeden wentyl nawiew. 80 na bocznej scianie.

 

A co do temp, przy zamknietej budzie, bez obciążenia około 47 stopni, a po dłuzszym graniu, np. w NFS: Underground około 57-58 stopni.

 

Jak na ten radiatorek to chyba troszkę dużo, proca raczej mam przesmarowanego dobrze (Ceramique) .. juz nie wiem co o tym myśleć ...

jedni mówia że powinienem mieć w idle około 37-39 stopni, inni że jest ok ... ehh ...co o tym myslicie?

 

Uffff............trochę za gorąco................

 

1 -- ja stawiam na słabo dokręcony wiatrak...............może rdzen nie styka w 100% z powierzchnią coolera.....maiłem podobny problem....temperatura siegała do 70stopni.......ale trzy razy przekreciłem śrubokretam na kazdej srubie i temperastura obnizyła się o prawie 30stopni...........

 

2 -- albo masz bardzo słabo wentylowaną obudowę, kiepski obieg powietrza, dlatego tak gorąco

 

3 -- za dużo dałeś pasty na proca

 

ale tak jak napisałem stawiam na 1 albo 2 , w 1 przypadku musisz dobrze dokrecic sruby w montarzu....np. u mnie skreciłem je do konca i jest ok, przy pierwszym montzru wiatraka bałem sie że skrece za bardzo i ukrusze rdzeń.............ale temp wynosiła 70 stopni i kumpel mi powiedzial zeby jeszcze bardziej skrecić.....po skreceniu wszystko pasowało cacy i teraz jest wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagląda tu ktoś jeszcze?

 

chciałem się poradzić, nie pokoi mnie troszkę temp proca mojego ... Sprzet jak w podpisie, dodam jeszcze tylko że w budzie mam tylko jeden wentyl nawiew. 80 na bocznej scianie.

 

A co do temp, przy zamknietej budzie, bez obciążenia około 47 stopni, a po dłuzszym graniu, np. w NFS: Underground około 57-58 stopni.

 

Jak na ten radiatorek to chyba troszkę dużo, proca raczej mam przesmarowanego dobrze (Ceramique) .. juz nie wiem co o tym myśleć ...

jedni mówia że powinienem mieć w idle około 37-39 stopni, inni że jest ok ... ehh ...

 

co o tym myslicie?

Sam zalman to malo, jesli masz do [gluteus maximus] wentylacje w budzie to zalman gowno da. Nadmuch zrob na niego taki jakis 80mm @ 5V

i wydmuch i powinno byc lepiej.

 

Docisk takze sprawdz. moze nie dokreciles rowno go, najlepiej sprawdz tez mocowanie samych ceowniczkow do plyty... Czy rowno sa przykrecone i czy po odpowiednich stronach socketa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka, dzięki za spory odzew, w sobote powinny do mnie przyjść 2x ARCTIC COOLING FAN PRO TC 80x80x25 mm więc będzie miało co dmuchać .... narazie przy zamkniętej obudoiwe i jednym nawiewie 80 na idle mam 39 stopni...

 

śruby dokręciłem dosyć mocno (tez sie bałem za mocno) ... no zobaczymy jak założe te wentyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma tez odrwtonie zalmana ale chyba go dam wlasciewieleko naginajac kondesnagtory zobacze czy to da sie

ja u siebie musiałem odpiłować jeden zaczep i oprócz tego delikatnie odgiąć jeden z kondensatorów.............wszystko działa......ale jak bedziesz odginał to rób to badzo powoli......mój kolega tak odgjął że wyrwał i musiał go ponownie dolutować <wszystko zalezy jak chinczyczy go przylutowali......w jednej płycie jest dobrze w drugiej troche gorzej.....dlatego jednym odpada ....innym nie......a zobacz sobie na zagraniczych forach......tam sie nie bawią w odginanie.....tylko odlutowywują.........przedłużają nózki.....i wlutowywują na płytę ponownie.......tesz tak można......ale nie polecam.......a pozatym nawet jesli mialbym pewnosc ze po takiej operacji bedzie dzialć to z gwarancją można się juz pożegnać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dołozyłem 2x80mm do budy, zrobiłem tam niezłą wichurę ... na idle temp. 34-35 stopni ... przy obiciążeniu (granie dłuższy czas) temp nie przekroczyła 50 stopni ... utrzymywała się w okolicach 48 stopni ...

 

to juz chyba lepiej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jak sie ma ten zalman do Epoxa 8RDA3 czy po spilowani jednej dziorki wchodzi jak nalezy czy plyta jest wygieta w parawke ?

 

i jak chlodzi na tej plycie bartona 2500 i weicej (olac przeklamania biosu )

 

nie znalazlem nikogo z ta plyta i procem oprocz spidera i szukam wiecej opini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, mam pytanko czy ten Zalman zmieści się na Solteku SL-75FRN2-L? Potrzebuję dobrego chłodzenia pod Bartona i jeśli ten Zalman się nie zmieści poleciłby ktoś inny dobry cooler, w miarę cichy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jak sie ma ten zalman do Epoxa 8RDA3 czy po spilowani jednej dziorki wchodzi jak nalezy  czy plyta jest wygieta w parawke ?

 

i jak chlodzi na tej plycie bartona 2500 i weicej  (olac przeklamania biosu )

 

nie znalazlem nikogo z ta plyta i procem oprocz spidera i szukam wiecej opini

Wchodzi bez problemciu. U mnie chłodzi to co w podpisie podkręcone na to co w podpisie 54 stopnie w stresie na wentylach obudowy puszczonych na minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Wchodzi bez problemciu. U mnie chłodzi to co w podpisie podkręcone na to co w podpisie 54 stopnie w stresie na wentylach obudowy puszczonych na minimum."

Bleee 54 stopnie !!?? na zalmanie ??!! Ja na moim konfigu po calej nocy seti mam 46 st na procku .... wentyl w SB ma 1800 obr/min a procek jest puszczony na 1.7 V Buda to Codeshit 9001 z wiatrakami puszczonymi na 7 v (nie slychac ich wogole).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego wentyla mam pytanie:

 

Chcę złożyć sobie cichego peceta z bartonem 2500+ i tym Zalmankiem - jaką byście polecili płytę z dziurami :lol: wokół socketu.

Patrzyłem tu i tam ale ta lista kompatybilności Zalmana jest jakaś taka nieaktualne czy co? Chyba nie ma żadnej płyty z nforce która by miała dziury....?

 

Nie zależy mi na podkręcaniu (narazie), najchętniej płyta bez wentyla na mostku płn., fajnie jakby miała obsługe dwukanałową pamięci no i nie chciałbym niczego pzrycinać, zakładać odwrotnie - bez kombinacji... aha no i tanio (bez zbędnych bajerów :roll: na płycie .

 

Co polecacie?

 

Dzięki za pomoc

 

:twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...