Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

20 cm? SPOKOJNIE!!

Planuje wymienic moje tornado V11+ na Zalmana 7000ALCu :)

Niestety mam jakas bude Tracera i nie mam pewnosci czy wejdzie mi Zalman :( Czy ktos dokladnie mierzyl ile wystaje nad plyte ( ABIT NF7-S ) Zalman? Mam jakies 20mm do zasilacza... Musze miec pewnosc :(

 

Czytalem wiele o tym ale zawsze ktos podaje inna wartosc... Sam juz nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram QC-80 Cu kosztuje 108 PLN, zalmana po takiej canie nie widziałem i raczej na pewno jest wydajniejszy od Zalmana AlCu

AlCu kosztuje około 100-115 zł OEM

 

o ile mnie pamięć nie myli jest około 2-3 stopnie C gorszy od CU, a QC-80 jakieś 6-8 ;)

 

no comments

Po wyszlifowaniu spodu radiatora różnica też spadnie do 2-3 st :D

A czy ten oem ma regulator obrotów, bo pentagram ma???? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobilem pare testow nowego Zalmanka :)

 

Stres - Prime95 + (to co w idle)

idle - wlaczony winamp, GG i norton antywirus auto-protection aha i jeszcze torent ;)

 

Procek ustawiony na 11,5x200MHz (wiecej juz nie chce niezaleznie od napiecia :( ) napiecie 2.0v reszta jak w podpisie , temp. w pokoju 22,2stp

 

 

1. Zalman 7000A-Cu puszczony na 2400obr + wiatrak zalman ZM-F1 na 1800obr wyciagajacy i taki sam Zalman ZF-F1 (1800obr) wpuszczajacy powietrze do obudowy (obudowa Mode Com - FeelV - zasilacz 300W HuntKey (wyciszony wiatrak)) obudowa zamknieta, stoi pod biurkiem

komputer sluchac ale jest to mily odglos taki szmerek podczas dziennych odglosow wogole nie przeszkadza

 

Stres - temp proca 48 stp / otoczenie 23

idle - 43stp / otoczenie 21

 

2. Zalman puszczony na 1350obr + reszta tak samo tylko ze wylaczylem wiatrak wpuszczajacy powietrze - teraz to juz prawie nic nie slychac, tak sobie ustawiam jak komp chodzi w nocy a ja spie - cos sciaga ;), super cichutko

 

Stres - temp.proca 56stp otoczenie - 32stp

idle - 49stp otoczenie - 28stp

----------------------------------------------------------------------------------

 

Procek ustawiony (tak mam zazwyczaj) 10x200MHz napiecie 1,675v

 

1. to samo ustawienie jak wyzej w pkt.1

Stres - 44stp otoczenie - 21stp

idle - 41stp otoczenie - 20stp

 

2. Ustawienia wiatrakow jak wyzej

stres - CPU - 52 otoczenie - 29stp

idle - CPU - 46stp otoczenie 24

----------------------------------------------------------------------------------

Zrobilem tez test z ciekawosci na normalnym XP 1700+ nic nie podkrecone

 

1. stres - CPU-42 otoczenie - 20

idle - CPU-37 otoczenie-19

2. stres - CPU-46 otoczenie-24

idle - CPU-41 otoczenie-22

---------------------------------------------------------------------------------

 

Aha pasta to ta ktora daje Zalman , zwykla ceramiczna, mysle ze jak bym dal Arctica V to z 3 moze 4 stp bylo by mniej

 

ogolnie dla mnie rewelacja, przesiadlem sie z Vulcano 11 i jest duuuuzo lepiej a do tego ta cisza,

ZALMAN 7000A-Cu RULES

pozdrawiam Jordi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wlasnie przesiadlem z Volcano 11 na Zalmana 7000A AlCu i jestem zadowolony :)

 

Oczywiscie cisza, nizsza temperatura w srodku, fajne mocowanie :)

Robie wlasnie testy...

200x12 ( 2400 ) 1.8V 2500rpm | w srodku zadnych dodatkowych wiatrakow i w stress max temperatura to 48 stopni :)

W srodku 27 stopni :) Volcano musialoby miec z 3600 obrotow a wtedy to suszara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlCu kosztuje około 100-115 zł OEM

 

o ile mnie pamięć nie myli jest około 2-3 stopnie C gorszy od CU, a QC-80 jakieś 6-8 ;)

 

no comments

Prosze o podanie namiaru sklepu ew. miejsca gdzie można kupić tego zalmana AlCu w tej cenie?

 

Pozdrawiam

 

KAMIL

 

[EDIT] Gdzie w ogole moge nabyć wersję OEM tego wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy do brata kompa .. dalo by rade wstawic zalmana ... ciagle mu za glosno wiec zaproponowalem mu takie rozwiazanie.. ale..

on nie ma otworow..

 

po moim wc zostala mi zapinka.. ta na socket A dla plyt bez otworow..

czy da sie go na to zamontowac ? http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam 2 pytanka:

 

1. Czy ten zalmanik wlezie bez problemu na ASUSa A7N8X Deluxe ?

 

2. Czy jest w ogóle jakiś cichszy cooler na Athlona 1700+ (niekręcony) od tego Zalmana ?

 

Generalnie cooler dla mnie ma wystarczająco dobrze chłodzić (czytaj: zapewniać stabilność) niepodkręcanego procka, a priorytetem jest dla mnie cisza.

 

Pozdrawiam.Witam :)

 

Mam 2 pytanka:

 

1. Czy ten zalmanik wlezie bez problemu na ASUSa A7N8X Deluxe ?

 

2. Czy jest w ogóle jakiś cichszy cooler na Athlona 1700+ (niekręcony) od tego Zalmana ?

 

Generalnie cooler dla mnie ma wystarczająco dobrze chłodzić (czytaj: zapewniać stabilność) niepodkręcanego procka, a priorytetem jest dla mnie cisza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem artykuł o tym modzie: http://www.silenthardware.de/forum/index.p...?showtopic=2309

Na samym dole są pliki do mp3 z nagranym dźwiękiem przed i po przeróbce. Wg mnie różnica bardzo duża O_O, chyba zrezygnuje z troszke niepewnego silent towera na rzecz zalmana :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem artykuł o tym modzie: http://www.silenthardware.de/forum/index.p...?showtopic=2309

Na samym dole są pliki do mp3 z nagranym dźwiękiem przed i po przeróbce. Wg mnie różnica bardzo duża O_O, chyba zrezygnuje z troszke niepewnego silent towera na rzecz zalmana :).

zrezygnuj na rzecz SP97, bo zalmanek jest slabszy od niego a teraz sa ciekawe promocje na ten radiatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT

Niemiec: Może bym przełknął cenę sp97 ale i tak mojej płyty (abit kx7 333) nie ma liście kompatybilności :( (mimo że jest tam prawie identyczny kt7. Szkoda że nie zrobili tak jak ci z zalmana czyli konkretnie napisali gdzie pasuje a gdzie nie bo tak to nie wiem czy sp97 nie pasuje czy zapomnieli dodać mojej płyty do listy... Wogóle nie wiem czy jest sens kupowania takiego coolera na athlona 1800, chociaż widzę że Ty masz sp97 na duronie 1,4... A zależy mi na maksymalnej ciszy bez WC :> (ac na cpu to ostatnia rzecz jaka mi pozostała do wymiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem wczoraj Zalmana CNPS7000A-AlCu. Wprawdzie to nie Cu, ale darowanemu koniowi z zęby się nie zagląda. ;) I tak lepszy niż ten boxowy... ;) Mam wątpliwości co do teperatur. Cooler zaistalowany został na paście srebrnej Titana (została od innego AthlonaXP), gdyż pomyslałem, że będzie lepsza niż ta biała Zalmana. Cooler chłodzi P4 HT 2.4C (Northwood) kręconego na 2.64GHz. W idle Asus PC Probe pokazuje od 31 do 34C. Po 20 minutach Prime95 średnia temp. to ok. 55C! Myślałem, że wyciągnę conajmniej 2.88GHz... ale wtedy po 10 min. Prime 95 temp. osiąga ponad 60C! (średnia ok 59C)... Poza tym słyszałem, że ASUS zaniża odczyty, więc... co mam zrobić? Wentylator podłączyłem przez FAN MATE, cały czas działa na full (2360-2410 obr/min). Może to kwestia słabej wentylacji w budzie? Mam z tyłu obudowy jednego Cooler Mastera, bezpośrednio nad prockiem, a także 2-fanowy zasilacz Chiefteca 360W. Dysk (według HDD Health) osiąga czasem ponad 47C... Sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepsze i o ile?:

1)7000cu czy sp97 + silentcat9cm

2)7000cu czy slk900a + silent cat 9cm

3)7000cu czy combo cool101 +silent cat9cm

 

ewentualnie jakiś inny wiatrak do thermalright/take...co lepsze i o ile?:

1)7000cu czy sp97 + silentcat9cm

2)7000cu czy slk900a + silent cat 9cm

3)7000cu czy combo cool101 +silent cat9cm

 

ewentualnie jakiś inny wiatrak do thermalright/take...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zwykle chlodzenie procka i chce wymienic na zalmana 7000 Cu , niestety nie mam budzetu na nowa obudowe wiec czy moglby mi ktos powiedziec ile wystaje za plyte glowna ASUS a7n8x-e-deluxe???

prosze o szybka odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ok. 1 cm ponad gorna krawedz plyty, zmierzone pi razy drzwi, nie mam odpowiedniego przyrzadu, by zmierzyc to super dokladnie.

 

(mierzylem na mojej plycie, A7N8X-Deluxe bez E, ale to przeciez w tym przypadku nie ma znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...