Skocz do zawartości
Elmer

Zalman CNPS7000A !!!

Rekomendowane odpowiedzi

baski, jak chcesz miec pamiec w DC to w gre wchodza tylko plyty na chipsecie NF2.

Jesli chcesz zainstalowac na niej Zalmana to problem nie konczy sie na znalezieniu odpowiedniej plyty, ale rozniez odpowiedniej obudowy.

Plyty na NF2 (prawie wszystkie, wyjatek stanowi np Gigabyte) maja socket umieszczony zaraz przy krawedzi plyty, co powduje ze Zalman bedzie wystawal poza nia i moze zawadzac o zasilacz. Na mojej plycie wystawal okolo 10-15mm. Bedziesz wiec musial poszukac takiej obudowy, ktora bedzia miala conajmniej 20 mm (moze byc i 10mm ale masz ryzyko ze nie wejdzie) wolnej przestrzeni pomiedzy krawedzia plyty a zasilaczem.

Co do samej plyty to moge ci polecic to co ja mam: Shuttle AN35N Ultra, mozna ja kupic za jakies 340 PLN, dobrze nadaje sie do podkrecania. Mialem na niej przez jakis czas 7000 Cu A (teraz mam wode), instalacja przebiega bez problemow, nic nie trzeba przycinac czy wiginac.

Plyta wyglada tak:

http://www.tbreak.com/reviews/imageview.php?image=3767

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Wchodzi bez problemciu. U mnie chłodzi to co w podpisie podkręcone na to co w podpisie 54 stopnie w stresie na wentylach obudowy puszczonych na minimum."

Bleee 54 stopnie !!?? na zalmanie ??!! Ja na  moim konfigu po calej nocy seti mam 46 st na procku .... wentyl w SB ma 1800 obr/min a procek jest puszczony na 1.7 V Buda to Codeshit 9001 z wiatrakami puszczonymi na 7 v (nie slychac ich wogole).

Ale ja na razie wygrzewam proca i jadę na napięciu 1,85V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baski, jak chcesz miec pamiec w DC to w gre wchodza tylko plyty na chipsecie NF2.  

Jesli chcesz zainstalowac na niej Zalmana to problem nie konczy sie na znalezieniu odpowiedniej plyty, ale rozniez odpowiedniej obudowy.

Plyty na NF2 (prawie wszystkie, wyjatek stanowi np Gigabyte) maja socket umieszczony zaraz przy krawedzi plyty, co powduje ze Zalman bedzie wystawal poza nia i moze zawadzac o zasilacz. Na mojej plycie wystawal okolo 10-15mm. Bedziesz wiec musial poszukac takiej obudowy, ktora bedzia miala conajmniej 20 mm (moze byc i 10mm ale masz ryzyko ze nie wejdzie) wolnej przestrzeni pomiedzy krawedzia plyty a zasilaczem.

Co do samej plyty to moge ci polecic to co ja mam: Shuttle AN35N Ultra,  mozna ja kupic za jakies 340 PLN, dobrze nadaje sie do podkrecania. Mialem na niej przez jakis czas 7000 Cu A (teraz mam wode), instalacja przebiega bez problemow, nic nie trzeba przycinac czy wiginac.

Plyta wyglada tak:  

http://www.tbreak.com/reviews/imageview.php?image=3767

 

Dzięki!

 

Mam jeszcze pytanko czy może ktoś z WAs zna odpowiednie obudowy - raczej midi niż big tower.

 

A może zaczekac na nowe płyty z nforce2 - może producenci cos niedlugo wypuszcza pod takie zalmanki??????????

 

O zgrozo!!!!!!! trzeba kupować wszystko tak aby pasowało do wentyla a ne odwrotnie - tabakiera dla nosa czy nos dla tabakiery...........

 

 

 

:roll: :roll: :roll:

 

PS

Rozmumiem, że barton 2500+ będzie ładnie chodził dobrze z tą płytką?

 

PS2

 

Dzięki za fajne zdjęcie - widać te dziury - che,che

 

PS3

 

Ełaśnie patrzę i nie mogę znaleźć tej płyty w sklepach internetowych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe czy na Solteku SL-75FRN2-L się zmieści ten Zalman CNPS7000A?

Jak nie to jaki inny cooler jest bardzo dobry do chłodzenia procków.

BOSCHE :P

SOLTEK ten nie posiada otworow!!!

Wiec ten ZALMAN odpada. A pozatym to POSZUKAJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz zalmanka, obcialem juz zapinke, ale nie mam juz checi go dzisiaj zakladac.

 

BTW Fajnie prezentuje sie na komodzie wsrod swiecznikow i ramek na fdjecia z polerowanego aluminium. moze go nei bede montowal na procka a wymontuje wentyl i przerobie na kolejny swiecznik :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin napisał: 

wchodzi ten zalman do codegena i czy wogole epox 8RDA3 tam wchodzi tzn do tego codegena 

 

Tak, plyta formatu ATX wchodzi do obudowy ATX.

tak chodzilo mi raczej o to czy to do kupy wziete tam wejdzie

zalman + epox 8RDA3 = codegen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Przy najbliższym przypływie gotówki chciałby kupić wersję AlCu OEM, bo w moim wypadku kupowanie boxa nie ma sensu - najprawdopodobnie będę musiał ciąć zapinkę ze względu na kondensatory przy sockecie (i tu pytanie do SpiderMana - naszy płyty mają identyczny layout - ciąłeś zapinkę?).

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Podstawowe: od krawędzi płyty do zasilacza mam 27mm wolnej przestrzeni. Wejdzie?

2. Czy ucięcie zapinki(ucięcie dziurki w niej) przekreśla możliwość zastosowania tego coolera w PIV i A64?

3. Czy AlCu przy maksymalnych obrotach jest w stanie odprowadzić ciepło z mojego proca (pi razy oko 100 Watt ciepła) i zachować temp <50 st.C ?? Buda średnio wentylowana (Sunon na outtake na 7v pod zasilaczem, wkrótce będzie taki na intake (5v) pod koszykiem na dyski.

4. Czy ktoś widział już OEMy wersji Cu? Różnica międzi oem AlCu a BOX Cu to prawie 100 PLN :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowalem sobie tego zalmanaka (7000a alcu). do kompa wszedl na styk, listki dotykaja grila od wentyla w zasilaczu. na 12V wentylator jest glosny, a na 5V jeszcze go nei katowalem.

 

porownanie temp z poprzednim chlodzeniem. wyglada ono tak, pod tym zalmankiem jest aluminiowo miedziany radiator spire, ktory swego czasu chlodzil durona 1000 :)

 

Dołączona grafika

 

 

Porownanie.

odczyt z czujnika z plyty, buda otwarta, w zasilce regulowany termicznie 120mm wentyl (chodzil na minimum) a pod zasilaczem regulowana termicznie 80mm od arctica;

 

duron1400@2083(12.5*200)@1.6V

 

temp otoczenia 22st

idle   (winamp, GG, opera - 1h)
stary

buda 31

proc 40

zalman

buda 30,5

proc 32

stress (2h prime 95 torture test)
stary

buda 32

proc 46.5

zalman

buda 31

proc 35

 

pasta to arctic silver 3

 

jestem zadowolony, jutro bede go katowal przy 12*200@1.925. jestem tylko rozczarowany glosnosci, ktora jest dla mnie za duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Przy najbliższym przypływie gotówki chciałby kupić wersję AlCu OEM, bo w moim wypadku kupowanie boxa nie ma sensu - najprawdopodobnie będę musiał ciąć zapinkę ze względu na kondensatory przy sockecie (i tu pytanie do SpiderMana - naszy płyty mają identyczny layout - ciąłeś zapinkę?).

Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Podstawowe: od krawędzi płyty do zasilacza mam 27mm wolnej przestrzeni. Wejdzie?

2. Czy ucięcie zapinki(ucięcie dziurki w niej) przekreśla możliwość zastosowania tego coolera w PIV i A64?

3. Czy AlCu przy maksymalnych obrotach jest w stanie odprowadzić ciepło z mojego proca (pi razy oko 100 Watt ciepła) i zachować temp <50 st.C ?? Buda średnio wentylowana (Sunon na outtake na 7v pod zasilaczem, wkrótce będzie taki na intake (5v) pod koszykiem na dyski.

4. Czy ktoś widział już OEMy wersji Cu? Różnica międzi oem AlCu a BOX Cu to prawie 100 PLN :(

Cialem :D

Ad.1. Skrocilem ja z jednej strony tak, ze pozostal tylko jeden otwor :D

Ad.2. Przekresla

Ad.3. No Idea

Ad.4. Niewidzialem w ogole OEMow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiderman, dzięki za info, ale jakbys mógł jeszcze podać ile mm wystaje Ci ten zalman za płyte (moje pytanie nr. 1).

... jutro bede go katowal przy 12*200@1.925. jestem tylko rozczarowany glosnosci, ktora jest dla mnie za duza.

Czekam z ciekawością na wyniki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiderman, dzięki za info, ale jakbys mógł jeszcze podać ile mm wystaje Ci ten zalman za płyte (moje pytanie nr. 1).

... jutro bede go katowal przy 12*200@1.925. jestem tylko rozczarowany glosnosci, ktora jest dla mnie za duza.

Czekam z ciekawością na wyniki....
ja tez jestem ciekaw czy sobie poradzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma sobie nie poradzić? :D Fakt, 1,925V jakie zamierzasz to juz sporawo. Ja męczyłem 2650 na 1,85V Prime 2h i już było gorąco. Temperaturka przekraczała 52 C. Niestety realnie trzeba to powiększyć o jakieś 5-7 C, bo mniej więcej tyle zaniża czujnik na A7N8X. Nie ma się w sumie co dziwić, to już zdrowo ponad 100W ciepła do odprowadzenia. Koniecznie zapodaj jak było u Ciebie, bo chociaz planujesz 2400 to jednak na wyższym Vcore. IMHO może być podobnie jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktos z was mial szanse testowac CNPS7000A-CU przeciwko CNPS7000A-AlCu.

 

2. Jestem ciekaw jakie sa roznice w temperaturach pomiedzy obiema wersjami.

 

3. Mysle nad zakupem wersji CU ale troche mnie zastanawia waga CU ktora przechodzi 700gr. Alcu chyba wazy gdzies w granicach 400gr. wiec roznica jest spora.

 

4. Czy ten cooler jest bardziej bezpieczny na P4 niz AMD ? (mocowanie)

 

5. Jakiego rodzaju zniszczenia moze dokonac ten cooler ? On jest mocowany srubami ? takze chyba nie moze sie zerwac z plyty glownej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponawiam pytanie czy wejdzie ten zalman na epoxie 8rda3 do codegena midi i jak to bedzie sie mialo do tego ze tu nad bedzie sie krecil 2 wiatrak od chifteca 420

mi weszlo do codegena midi i wentyl dotyka kratki od wentylatora w zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zalmana juz okolo 2 tygodni. jestem zadowolony :-) cooler warty tych 200 pln. temperaturki: (sprzet taki jak w podpisie, dodatkowo 1 wiatrak na out take 5v, tryb silent, dane z asus probe): po 2h prime 48*, idle 39*. Co ciekawe, w biosie temperatury sa o wiele nizsze... na starym coolerku bylo raczej odwrotnie, w probe nizsze. przed restartem, probe pokazuje ~39*, a po natychmiastowym wejsciu do biosa 32*. To chyba fizycznie niwykonalne, aby w ciagu 5,6 sekund schlodzic procesor o kilka stopni. ktos moze wie, ktory z tych odczytow jest bardziej prawidlowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie zrobie testu przy ustawieniu 12*200 i napieciu 1.925V, bo mi zasilacz wymieka. IDLE ejszcze idzie, ale po obciazeniu kompa po duzszej lub krotszej chwili jest reset lub zwiecha, bo mi linia 5V spada do poziomu 4.6. Przy GF3TI bylo OK, ale jak widac FX5600@ultra pobiera juz duzo wiecej pradu :(

 

Przy temp w pokoju 24st w idle mialem w granicach 41-43st wiec nei jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z tym zalmankiem 7000A CU mam go od 2 miesiecy i cicho pracuje tylko na silent podkręcam do 1700 już słychać świst zastanawiam się czy to wina ZALMANA na NB żółtego bo odgina troche finy coolera a co do samych temp to również spodziewałem się więcej mam nie kręconego 2500 bartonka i w słuchaniu mp3 z otwartą budą mam 44 stopni przy 1800 rpm a pod grami 46 C co zrobic czy uciać kawałek tego żółtego zalmanika ? czy również przesmarować raz jeszcze procka pasta to OCZ ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o obudowe to napewno wejdzie bo mój xaser jest identycznej budowy ma tylko inny panel na przodzie i wchodzi elegancko zalman a co do płyty to z tego co widze ma ona http://www.chaintech.com.tw/tw/images/Prod...ard/7NJL1_L.jpg dziury wokół socketu więc również nie musisz się obawiać wszystko wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...