Skocz do zawartości
Astec

Ryzen 5800X - temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich temperatur i na jakim chłodzeniu można się spodziewać po tym procesorze? Słyszałem, że mocno się przegrzewa i występuje termal throtting nawet na domyślnych ustawieniach i to na wydajnym AIO 360 mm. Nie znam się na OC i UV dlatego cenie sobie dobrą pracę na domyślnych ustawieniach i nie chce kupić przysłowiowego piekarnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam takowy procesor . W Boost taktowanie dochodzi do 4850 Ghz. Procesor jest mega wydajny. Posiadam chłodzenie CoolerMaster Hyper 212 Black. W biosie Offset mode - 0.10000 i max temp jakie mam to 75-77 stopni. W stockowym ustawieniu biosu 85-89 max.  Pasta na procku Thermal Grizzly Kryonaut.  W mojej sztuce nie uświadczyłem żadnego thermal throttling'u. Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez RafBest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alphacool Eisbaer 280 CPU + Thermal Grizzly Kryonaut , ustawienia stock + PBO ,  max boost 4.85GHz Temperatury 29-32 idle , 81-82C Blender . Mało gram , ale ogólnie zauważyłem że single player to jakieś 45-55C , multi 55-63C (BF3) , oglądnie filmów i inne pierdoły jakieś 33C ,  poprzednik 8700K 4.8GHz był cieplejszy. Buda z podpisu + 1x120mm tył i 1x140mm góra (bequiet! silent wings 3). Co do throttling'u to nie wiem gdzie to wyczytałeś ale te procesory w każdym teście latają wyżej niż zakłada specyfikacja AMD.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RafBest said:

Cześć. Możesz załączyć screeny z biosa jak masz ustawione PBO ewentualnie napisać? Z góry dzięki.

PBO  wszystko na AUTO , Asus performance boost - wyłączony.

Ogólnie "jadę" na ustawieniach z pudełka , zmienione mam jedynie krzywe wentylatorów , załączoną wirtualizację i D.O.C.P na 3333MHz , bo MOJE RAMY śmigają bez grzebania w timingach i napięciach.

 

Edytowane przez masin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, masin napisał:

PBO  wszystko na AUTO , Asus performance boost - wyłączony.

Ogólnie "jadę" na ustawieniach z pudełka , zmienione mam jedynie krzywe wentylatorów , załączoną wirtualizację i D.O.C.P na 3333MHz , bo MOJE RAMY śmigają bez grzebania w timingach i napięciach.

 

Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie jakie MOBO posiadasz? Ja posiadam ASUS TUF GAMING X570-PLUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, RafBest said:

Dzięki za info. Jeszcze jedno pytanie jakie MOBO posiadasz? Ja posiadam ASUS TUF GAMING X570-PLUS

B550 Strix-F , cały sprzęt jest w podpisie (RIG) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...