Skocz do zawartości
Boshi

Jaka karta do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wszyscy wiemy co się dzieje na rynku gpu. Moje zamówienie na 3080 na morele zostalo wycofane po 3 miesiącach.. a ceny 3070/60 są absurdalne. Zresztą starych kart także. 

Tymczasowo chcę kupić jakąś kartę która doda mi trochę życia zanim rynek się uspokoi. Może być rownież używana.  

Myślałem nad 570 rx 4GB, ale może są jakieś inne ciekawe propozycje ? 

co jest ważne dla mnie; 

nie chce przepłacać nawet za stare karty kilku stów bo i tak to sprzedam za pare miesięcy.  Takiego rx 570 mogę dostać używanego za ok 700 zł, to dobra cena ? 

Kompa mam całego bez procka i karty. Właściwie 5900x amd też jest nie do kupienia w normalnej cenie wiec będę zamawiał pewnie 5800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leven napisał:

1060 6GB szukaj.

Tylko co najmniej dwa wentylatory, bo jeden będzie za głośny - w końcu 120 Wat jakoś trzeba oddać.

Za drogo, ponad 1000 zł grubo trzeba dać. 

 

A 580 ? 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-sapphire-rx-580-nitro-4-gb-ddr5-10222491319 

w sumie 1100, ale mogę wziąc na FV więc realnie z 700 zł. Warto w takim wypadku ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boshi napisał:

Za drogo, ponad 1000 zł grubo trzeba dać. 

 

No przecież używki są od 700zł  do ceny kosmosu:

https://www.olx.pl/oferty/q-gtx-1060-6gb/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompletnie nie wiem.. 

ale wyprowadźcie mnie z blędu  jezeli coś pomyliłem

 980 gtx  = 1060 6 GB = rx 580 8GB mniej więcej  - czy te dodatkowe 4 GB robią znaczną różnicę  w rx 580 ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta za 400 to by jakiś fake, strona usunięta, facet telefonu nie odbiera, nie odpisuje. 

ta za 850 już chyba poszła, albo też fejk

poniżej 1000 zł 1060 6Gb graniczy z cudem. 

Wezmę chyba tą 580 rtx 4GB za 1100, - tutaj ważna jest dla mnie FV, bo realnie to będzie jakieś 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kupiłem tamtą.. niestety tej nie było w ogóle. A ceny są oderwane od rzeczywistości, zero pokrycia z segmentem.  zeby to było chociaż tak, że  rx 580 do max 1200 zł, a są i po 900 i po 2000 4GB.  Tak samo z kazdą inną kartą. Za 2 dni się okaże, że mogłem kupić np 1060 za 800 zł... tutaj nie ma żadnej logiki w cenach. 

chory rynek

 

ps dopytam o procka od razu.. 

5600 na ten moment brać ?  głównie programowanie + gry, powinno chyba starczyć ?

Edytowane przez Boshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20
W dniu 10.03.2021 o 13:49, Boshi napisał:

Moje zamówienie na 3080 na morele zostalo wycofane po 3 miesiącach

A jaki sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Breaky83 napisał:

procesor ten też jest wysoko wyceniony, ale jak już masz wszystko oprócz niego to bierz. Tak od podstaw to zależy w czym programujesz czy to java czy Visual Studio czy jeszcze inne programy. Trzeba sprawdzać procesor pod konkretne zastosowania. Ryzen 5 5600x okazał się wydajnym procesorem, ale cena jest jego wysoka ok 1500 zł , w tej cenie możesz mieć już i7 10700k, który jest już jednostką 8 rdzeniowa 16 wątkową i tam gdzie rdzeniowość, wielowątkowość będzie wykorzystywana może okazać się wydajniejszy, a tam gdzie nie ryzen 5 5600x będzie wydajniejszy. Przykładowo w java chyba będzie szybciej na ryzen 5600x a np w Visual Studio może być szybszy INTEL i7 10700k. Natomiast jak już masz płytę główną to bierz ryzena 5600x na pewno wystarczy. W grach nowy ryzen 5600x sprawdza się bardzo dobrze, ale też bywa ,,kapryśny", wszystko zależy od konkretnych tytułów gier. Pozdrawiam ?

Mam już wszystko, płyta pod amd. niestety na 5900x który mam zamówiony na proshop chyba sobie poczekam do 2030r.. 

Programuje w PHP z phpstorem który potrafi zjeść sporo zasobów. 

1 minutę temu, janek20 napisał:

A jaki sposób ?

normalnie, facet dzwoni i mówi, że musza wycofać zamówienie.  I mogę je sam wycofać, dostane 100 zł voczera lub trzymać zamówienie dalej, ale oni i tak zwrócą mi pieniądze.. i w sumie sobie wisi zamówienie które jest nieopłacone.. 

czysto finasowy zabieg, jak karty w końcu do nich dojdą, to wiadomo, ze cena będzie pewnie po 8000 więc kazą dopłacić. Niech się walą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Acha w ten sposób.Musza wycofać ale jak wycofasz to dostaniesz 100zł.

Powiem ci ze w ramach zadośćuczynienia powinieneś im wysłać 120 calowy telewizor w uhyrce mineralne

trzymali kilka miesięcy na ceneo dostepne do 3 dni- przedsprzedaż

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...