Skocz do zawartości
keczup321

Karta dźwiękowa - rozbudowa swojego pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
jako, że w tym roku prawdopodobnie nie zakupię karty graficznej w rozsądnej cenie, to stoję przed nie lada wyborem, mianowicie chciałbym poprawić komfort korzystania ze swojego pcta.
Do rzeczy. Planuję zakup używanej karty dźwiękowej - wewnętrznej.
Posiadam:
Realtek ALC 887 w płycie głównej: "Gigabyte B450M DS3H"
Moje głośniki to: Edifier R1600 TIII
Słuchawek nie posiadam.

Reasumując, sądzicie że dobrym pomysłem byłaby inwestycja w takiego używanego Asus Xonar DX/XD/A? Na allegro widuje się go w cenach od 100 do 150 zł.
Może jednak nie warto przepłacać i lepsza karta nic nie da bo głośniki są za liche?
Nie ukrywam, że chciałbym wejść stopniowo na wyższy poziom odsłuchu, sporo czasu spędzam przy słuchaniu muzyki, czy korzystaniu z gier. Domyślam się, że zostane zbesztany za najgorszego możliwego realteka i prawdopodobnie kiepskie głośniki, mimo to prosiłbym o włączenie się do dyskusji i porady dla amatora 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestował w coś takiego:Wzmacniacz słuchawkowy FX-Audio DAC-X3 USB S/PDIF.Coś pod 200 złotych kosztuje.Słuchawki czy głośniki po optyku,po USB też podłaczysz, ten DAC da więcej niż dostaniesz na tym Asusie.Za 50 złotych więcej masz kilka razy lepszy odsłuch.Jak chcesz się bawić w lepszy dźwięk to zrób dwa kroki do przodu i daj sobie spokój z tym Asusem.Nie masz teraz słuchawek?Oki.Kiedyś może będziesz miał.A ten Asus jak go kupisz dobrych słuchawek nie napędzi.Jak coś to ja siedzę na DAC 6.Wzmacniacz słuchawkowy FX-Audio DAC-X6 USB S/PDIF.A przesiadłem się z Creative Extreme Gamer na pci właśnie.To była ostatnia dobra karta pci od Creative pod 200 złotych zdolna napędzić naprawdę dobre słuchawki.I serio poczułem moc DAC 6 na słuchawkach po zmianie.No DAC 6 kosztuje pod 300 złotych.Niestety zabawa w lepszy dźwięk na PC czasami zamienia się w nałóg i warto z tym uważać :-).Na płycie nie masz optyka ale na USB te DACi też robia wielka różnicę od karty na pci.

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kronan napisał:

Ja bym zainwestował w coś takiego:Wzmacniacz słuchawkowy FX-Audio DAC-X3 USB S/PDIF.Coś pod 200 złotych kosztuje.Słuchawki czy głośniki po optyku,po USB też podłaczysz, ten DAC da więcej niż dostaniesz na tym Asusie.Za 50 złotych więcej masz kilka razy lepszy odsłuch.Jak chcesz się bawić w lepszy dźwięk to zrób dwa kroki do przodu i daj sobie spokój z tym Asusem.Nie masz teraz słuchawek?Oki.Kiedyś może będziesz miał.A ten Asus jak go kupisz dobrych słuchawek nie napędzi.Jak coś to ja siedzę na DAC 6.Wzmacniacz słuchawkowy FX-Audio DAC-X6 USB S/PDIF.A przesiadłem się z Creative Extreme Gamer na pci właśnie.To była ostatnia dobra karta pci od Creative pod 200 złotych zdolna napędzić naprawdę dobre słuchawki.I serio poczułem moc DAC 6 na słuchawkach po zmianie.No DAC 6 kosztuje pod 300 złotych.Niestety zabawa w lepszy dźwięk na PC czasami zamienia się w nałóg i warto z tym uważać :-).Na płycie nie masz optyka ale na USB te DACi też robia wielka różnicę od karty na pci.

 

Niestety słuchawek nie zamierzam kupować, chyba, że kiedyś wyląduję w bloku, gdzie sąsiadom by przeszkadzały głośniki ?

Mam często problemy z bolącym uchem, a słuchawki by to szybko nasiliły.

 

Czytałem o tym DAC-X3 i ogólnie ludzie to polecają, ale głównie pod słuchawki. Zależałoby mi na czymś co wkręcę do komputera i nie będę musiał się bawić z kabelkami i dodatkowymi urządzeniami na biurko / pod biurkiem.

Chciałbym jedynie zwiększyć jakość dźwięku, bo jednak na tym realteku wszystko kuleje. Wcześniej miałem realteka 1150 i czuje różnicę w odbiorze. Zawsze mogę się wstrzymać z zakupem i dopłacić trochę do czegoś lepszego wewnętrznego.

Edytowane przez keczup321
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzyki na słuchawkach i głośnikach.Z tego na głośnikach więcej.Podtrzymuję to co powiedziałem.Od Asusa DAC będzie lepszy w ubu przypadkach.Z tego co się orientuję przejście z Relateca na kartę pci w takiej cenie nie zawsze sa tak spektakularne jak ludzie tego oczekuja.I pamiętaj że kiedy wybierzesz zew DACa unikasz problemów ze sterownikami bo DAC ich nie wymaga.A w necie jest całkiem sporo o tym jak sterowniki do takich kart pci sprawiaja problemów.Jedyna wada DACa to taka że będziesz go miał na biurku a nie każdemu to pasuje.Powodzenia z wyborem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Z  to właśnie już zabawa wyższych lotów w porównaniu do tego bieda Asusa jeśli chodzi o karty PCI.Dobry wybór jeśli darujesz sobie tanie eksperymenty.Kup raz a dobrze.No ja właśnie dlatego nie kupiłem takiego bieda Asusa a wyżej to już serio musisz wybierać pomiędzy DAC a droga w sumie dobra karata wewnętrzna jak te Sound Blaster Z.Ergonomia DACa  pod słuchawki  wygrywa.Proste.A tak pro po ładu i porzadku na biurku po rezygnacji z karty wewnętrznej sporo więcej miejsca na mobie i jedna część mniej do czyszczenia w obudowie.Co kto woli.DACa się łatwiej czyści :-).  

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle ten Sound Blaster Z. To, że jeszcze ma wsparcie, to dla mnie ważne, chciałbym kupić coś i mieć na jakiś czas spokój. Ciężko o używkę z tego co widzę. Nie ma nigdzie na alldrogo czy olx. 

EDIT: Znalazłem, 230 za używkę, ewentualnie 280 ze sklepu z 6 miesięczną gwarancją - chyba też używka.

 

W tej cenie bym miał nówkę FX-Audio DAC-X6 USB S/PDIF.

Kronan - Ty zły człowieku, naprawdę nie wiem co robić ?

Zapewne oba wybory nie są złe, ale i tak ciężko wybrać.

Edytowane przez keczup321
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kronan - Ty zły człowieku, naprawdę nie wiem co robić ?"

No nie wiem.Masz bardzo prosty wybór.Dodatkowe kabelki na biurku i więcej miejsca w PC czy na odwrót.Bardzo dobry dźwięk w oby wypadkach.Idzie tobie dobrze bo zawęziłeś wybór do dwóch opcji tylko.Gratulacje :-)

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje na olx wynegocjować używkę Blastera za 200 zł. Jeśli mi się uda, to pozostanę przy tym wyborze. Kabelków na biurku się nie boję, jednak naczytałem się recenzji, że jednak dac-x6 jest dobrym wyborem, ale tylko pod słuchawki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i nie chcę tobie motać więcej w głowie ale sporo tych opinii że DAC nadaje pod słuchawki tylko właśnie dlatego że karty PCI tego nie potrafia.Osoby które słuchaja dźwięku tylko pod słuchawki,często gracze,często nie posiadaja nawet głośników.Więc to żadna opinia jak dla mnie.Spoczko.Ten Sound Blaster Z też da tobie bardzo dobry dźwięk  w porównaniu do tego Ralteca z mobka.A o to przecież chodzi :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawi mnie co się dzieje. Ludzie na olx wyprzedają takie rzeczy jak ASUS Xonar D2 za 200 zł. To te karty się tak szybko postarzały? Czy tak mało jest już sprawnych na windowsa 10?

 

Swoją drogą, są jakieś zestawienia kart, aktualnych? na czasie itp itd? Patrząc na Sound Blastera to też karta sprzed prawie 10 lat.?

PS: z tego co widzę, to mam złącze S/PDIF na płycie ?

Patrz Pan co znalazłem przy recenzjach DAC x3

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fx-audio-dac-x3/

1.JPG

Edytowane przez keczup321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, keczup321 napisał:

To te karty się tak szybko postarzały?

Problemy ze sterownikami, oficjalne kończą się na W7 reszta to moderskie protezy

33 minuty temu, keczup321 napisał:

Swoją drogą, są jakieś zestawienia kart, aktualnych? na czasie itp itd?

Fora i opinie innych użytkowników raczej tylko plus testy sprzętu, inna droga to patrzenie na parametry i elektronikę co siedzi w środku

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taki problem z dźwiękówkami pod Win 10? Będę składał nowego kompa pod gry i ogólne użytkowanie na Win 10. Nie chce mi się kombinować, chcę zamontować i ma działać. Raczej z wewnętrznych, budżet do 500 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toms83 napisał:

Raczej z wewnętrznych, budżet do 500 pln.

To jak wyżej min SB Z, wyżej jest nowsza np AE-5 Plus, omijać za to Audigy Fx, Audigy Rx

Edytowane przez _LynX_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 17:43, keczup321 napisał:

Nie wygląda źle ten Sound Blaster Z. To, że jeszcze ma wsparcie, to dla mnie ważne, chciałbym kupić coś i mieć na jakiś czas spokój. Ciężko o używkę z tego co widzę. Nie ma nigdzie na alldrogo czy olx.

Jak ci się nie spieszy to upolujesz dużo taniej, można wyrwać z outletu poniżej 200zł. Niedawno wyszły nowe sterowniki i nowy panel Sound Blaster Command do tej karty. Weź z jakiegoś sklepu na testy, masz 14 dni na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, B@nita napisał:

Jak ci się nie spieszy to upolujesz dużo taniej, można wyrwać z outletu poniżej 200zł. Niedawno wyszły nowe sterowniki i nowy panel Sound Blaster Command do tej karty. Weź z jakiegoś sklepu na testy, masz 14 dni na zwrot.

Nigdy nie zagłębiałem się tak w elektronikę. Można normalnie kupić, wpiąć do kompa, potestować i zwrócić? To byłoby nawet niezłe, bo mam allegrosmarta i paczkomat tuż przy domku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, keczup321 napisał:

Nigdy nie zagłębiałem się tak w elektronikę. Można normalnie kupić, wpiąć do kompa, potestować i zwrócić? To byłoby nawet niezłe, bo mam allegrosmarta i paczkomat tuż przy domku.

Nie powinno być z tym problemu, ale karta nie powinna nosić śladów używania. Tak samo opakowanie choć nie jest to oczywiście wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na olx śmieszna sytuacja mnie spotkała, chciałem kupić od jednej osoby Sound Blastera Z i powiedział, że "spoko - pójdę do kolegi odbiorę kartę sprawdzę czy działa, wyślę zdjęcia i sprzedam", poszedł do kolegi,  wpiął kartę i jej już nie odpiął, odkupił ją od kolegi, bo stwierdził, że tak dobrze gra  Sytuacja sprzed 2 dni.

 

Naczytałem się mnóstwo dobrych opinii o AE-5 Plus, zastanawiam się, czy jednak jej nie kupić i chociażby sprawdzić - najwyżej zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...