Skocz do zawartości
Mysteques

Przejście z TP-LINK TL-2N721N na TP-LINK ARCHER T5E i dużo gorsze zasięgi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Z powodu przeprowadzi muszę korzystać teraz z sieci po wifi, nie chcę wiercić przez sufit żeby dostarczyć ethernet do pokoju. Korzystałem sobie z pierwszej karty ale miała ona niskie transfery, więc postanowiłem ją zmienić. Po zakupie archera okazało się, że zasięg wykrywania sieci jest jeszcze mniejszy a transfery nie poszły nic w górę. Jaka może być tego przyczyna? Podpinałem go i pod pcie x1 i pod to pełnowymiarowe. Router z jakiego korzystam to TP-LINK Archer C6, a moja płyta główmna to Asrock fatality x370 gaming x. Łącze internetowe to światłowód 300/30. Pomiędzy routerem  a kartą jest jakieś 7m, dwie ściany z betonu komórkowego. Nie posiadam jakiejś zaawansowanej wiedzy na temat sieci, ale z tego co wiem to taka karta z dwiema wzmacniającymi antenami powinna mieć lepszy zasięg sieci niż jakaś stara karta wifi na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje są dwie:

1. Jesteś połączony z siecią 2,4 Ghz lub w 5 Ghz używasz kanału tylko do 40 Mhz.

2. Komputer stoi pod biurkiem i ze sciany, która ma 30 cm po skosie robi Ci się 50 cm.  Róznica poziomów - daj kompa na biurko i antenami do routera a nie cala budą. Jęsli transfer się podniesie zainwestuj w przedłużacz do anteny i wyciągnij je nad kompa i monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...