Skocz do zawartości
andr_w

Jaki laptop do 3000-3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić laptopa do pracy uniwersalny, tak żeby wytrzymał przy swobodnej i szybkiej pracy przez kolejne 3-5 lat. Czasem do filmów, często mam dużo zakładek otwartych, z systemem Win 10. Chciałbym, żeby był lekki i w wersji slim. Patrzyłem na ASUS X509JA.

Budżet do max 3500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! 
ASUS, o którym piszesz spokojnie spełni Twoje wymagania - pojemny SSD, 8GB ramu i wydajny procesor i5 - pozwolą Ci na wygodną i szybką pracę. 
Jako alternatywę możesz zobaczyć propozycję od MSI:
https://www.komputronik.pl/product/704755/msi-modern-15-a10m-271pl-czarny.html
Wydajnościowo będzie bardzo podobny, jednakże samo wykonanie jest na o wiele większym poziomie i dodatkowo waży o 300g mniej (1.6kg).

Lub ULTRA lekki Acer Swift 3 -> https://www.komputronik.pl/product/705055/acer-swift-3-nx-hjfep-0037-.html

Tutaj masz ekran 14 cali, dzięki czemu waży niecałe 1.2kg, reszta podzespołów identyczna jak w ASUSie. 


 



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to do Acera nie jestem przekonany. Proponowałbym Ci Vivobooka z i5, 12 GB RAM i dość sporym dyskiem, bo 960 GB. Jest z Windowsem, ma matrycę IPS, wagowo również wypada podobnie do wcześniejszych

https://www.x-kom.pl/p/614383-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r-r564ja-i5-1035g1-12gb-960-w10-touch.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer, którego podesłałeś, ma bardzo przeciętną matrycę, która nie wygląda dobrze i wiele osób się na nią skarży. W chodzi w grę laptop mniejszy niż 15 cali?
Teraz na promocji jest MateBook 14, z matrycą w rodzielczości 2k i ryzen 4600H, które bije na głowę wszystkie  niskonapięciowe intele. Mimo zastosowanego procesora czas na baterii jest bardzo dobry. Minusem tego laptopa jest wlutowany RAM, ale 16 GB do pracy biurowej spokojnie wystraczy, do tego jest mały i lekki. Obudowa laptopa w całości jest wykonana z aluminium.
https://www.x-kom.pl/p/596329-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r5-4600h-16gb-512-win10-szary.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ananas napisał:

Jeśli o mnie chodzi to do Acera nie jestem przekonany. Proponowałbym Ci Vivobooka z i5, 12 GB RAM i dość sporym dyskiem, bo 960 GB. Jest z Windowsem, ma matrycę IPS, wagowo również wypada podobnie do wcześniejszych

https://www.x-kom.pl/p/614383-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r-r564ja-i5-1035g1-12gb-960-w10-touch.html

Tutaj graficzna jest zintegrowana?

Jakoś do błyszczących matryc nie mogę się przekonać. Raz kiedyś w pracy miałem, to ciągle paluchy było widać :P

2 godziny temu, Saper11 napisał:

Acer, którego podesłałeś, ma bardzo przeciętną matrycę, która nie wygląda dobrze i wiele osób się na nią skarży. W chodzi w grę laptop mniejszy niż 15 cali?
Teraz na promocji jest MateBook 14, z matrycą w rodzielczości 2k i ryzen 4600H, które bije na głowę wszystkie  niskonapięciowe intele. Mimo zastosowanego procesora czas na baterii jest bardzo dobry. Minusem tego laptopa jest wlutowany RAM, ale 16 GB do pracy biurowej spokojnie wystraczy, do tego jest mały i lekki. Obudowa laptopa w całości jest wykonana z aluminium.
https://www.x-kom.pl/p/596329-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r5-4600h-16gb-512-win10-szary.html

Dzięki za propozycję, ale niestety tylko 15,6 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andr_w napisał:

Tutaj graficzna jest zintegrowana?

Jakoś do błyszczących matryc nie mogę się przekonać. Raz kiedyś w pracy miałem, to ciągle paluchy było widać ?

Dzięki za propozycję, ale niestety tylko 15,6 cala.

Paluchy na niedotykowym ekranie ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, major2020 napisał:

HP który podałem wyżej to optymalny wybór i jest najlżejszy. Twoje propozycje są droższe, mają słabsze procesory, Asus ma wlutowany RAM, Acer tylko jedno gniazdo na kość RAMu więc dual odpada.

Masz racje. A coś wobec takiego tylko z kartą graficzną? Bo chyba jednak wolałbym mieć w zapasie.

Edytowane przez andr_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz grał czy pracował w sofcie ze wspomaganiem od GPU to nie ma za bardzo sensu .

Integra z procka ogarnie filmy , neta czy multum zakładek ( choć to po części także robota procka ) etc.

Pytanie też jakie GPU chcesz bo to po części decyduje o procku , seria MX jest parowana z prockami niskonapięciowymi , dopiero GTX/RTX występują w parze z mocniejszym CPU .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś mi się zdarzy zrobić jakąś obróbkę w gimpie czy photoshopie co prawda podstawowe rzeczy, ale jednak. Stąd też myślę, że warto mieć jeszcze graficzną na wszelki wypadek skoro to laptop na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że GIMP czy PS to nadal by jechał po CPU przy lekkich pracach , co innego rendering czy coś podobnego , tyle że tu musiał by być lapek z GTX1650 lub wyżej na pokładzie , nie wiem jak wygląda sprawa wsparcia od GPU dla serii MX .

Obecnie iGPU są na tyle dopracowane że lekka praca w sofcie ww. może być , nawet ta bardziej wymagająca gdzie soft siedzi cały czas na CPU a nie na GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matryc to we wszystkich laptopach poniżej 4000zł jest tragedia. Kup Intela 11 generacji 4/8 lub Ryzen 4700u. Ram koniecznie 16GB 3200Mhz, dysk 1TB SSD i na lata masz spokój. Na markę nie patrz bo to i tak zawsze budżetówka z nędznym chłodzeniem. Ryzen 4700G ma przewagę grafiki więc jedynie w CAD będzie lepszy od Intela. Aktualne integry wystarczą do wszystkiego. Do gier to trzeba kupić stacjonarkę z lub PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 18:08, andr_w napisał:

Tutaj graficzna jest zintegrowana?

Jakoś do błyszczących matryc nie mogę się przekonać. Raz kiedyś w pracy miałem, to ciągle paluchy było widać :P

Dzięki za propozycję, ale niestety tylko 15,6 cala.

W takim razie może nowy Matebook 16
Huawei MateBook D 16 R5-4600H/16GB/512/Win10
Bardzo podobne wyposażenie do 14" calowego modelu przy zachowaniu jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 19:33, andr_w napisał:

Czasem coś mi się zdarzy zrobić jakąś obróbkę w gimpie czy photoshopie co prawda podstawowe rzeczy, ale jednak. Stąd też myślę, że warto mieć jeszcze graficzną na wszelki wypadek skoro to laptop na kilka lat.

Hej @andr_w skoro coś czasem będziesz robił w photoshopie to polecałabym już bardziej:

https://www.x-kom.pl/p/623317-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx506ih-r5-4600h-8gb-512-w10-gtx1650.html

Ten model powinien dla twoich potrzeb być OK. Chciałeś poza tym ASUSA o ile się nie mylę na początku. Możesz sobie wziąć wersję 16 GB RAM, jeśli rzeczywiście czujesz potrzebę utworzenia sobie rezerwy pamięci RAM już teraz, aczkolwiek jeśli nie to ta konfiguracja powinna być dla ciebie wystarczająca. Masz taki sam procesor jak w Huawei Matebooku z komentarza powyżej:

https://www.x-kom.pl/lista/kvpq8bat8

Karta graficzna, na którą obecnie jednak bym postawiła jako minimum dla tych rzeczy , które będziesz robił na laptopie to byłby GTX 1650. Czy coś jeszcze jest dla ciebie ważne przy wyborze laptopa oprócz wydajności i wagi? (waga jest podobna do tego, który wyjściowo sobie wybrałeś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...