Jump to content
Wojteq

Chłodzenie AiO, bo procesor się gotuje lub zmiana obudowy

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zwracam się z prośbą o polecenie jakiegoś udanego i wydajnego zestawu AiO do obudowy Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass, bo okazało się, że zamontowane Chłodzenie CPU Thermalright Macho B przy większym obciążeniu nie daje rady. CPU 5950X np w AC Odyssey notuje (za HwInfo) 90-94 stopnie i zrzuca taktowania. Co ciekawe, 3090 w tym samym czasie cicho i chłodno (max.74 stopnie w tej samej obudowie). Pomaga albo ściągnięcie bocznego okna, albo przedniego panelu obudowy - wtedy wracamy do bezpiecznych 70-78 stopni, gdzie brak szyby załatwia sprawę permanentnie, a brak panelu przedniego jednak pozwala po jakimś czasie na dojście przy dłuższej sesji grania do 84 stopni na CPU i nie więcej. Komputer w związku z tym trafił na blat biurka zamiast być pod jak zwykle i permanentnie ma zdjęty ostatnio przedni panel. 

Chwilę kombinując, doszedłem do wniosku, że problemem jest wyrzucenie ciepła z CPU poza obudowę. Mógłbym się bawić w dokładanie wentylatorów (inna sprawa, ze nie przyuważyłem kupując obudowę, że na przodzie jest tylko jeden 120mm wiatrak (skąpe dziady!), ale raczej wypieprzę tego Thermalright i wsadzę AiO. Czy można prosić o polecenie czegoś niezawodnego i sprawdzonego i oczywiście odpowiednio wydajnego? Pieniądze generalnie nie są tutaj najważniejsze, ale zachowajmy jakiś rozsądek. 

Ewentualnie jestem w stanie wymienić całą obudowę na bardziej przewiewną. Tutaj też sugestie mile widziane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest janek20
12 godzin temu, Wojteq napisał:

Zwracam się z prośbą

Moze jakieś napiecie zawyża płyta za bardzo,generalnie fajnie pozbyć sie turbo dla mniejszej ilości rdzeni bo nieraz płyty leca na kosmicznych v.

4.5 GHZ dla wszystkich rdzeni i odpowiednie napięcie  powinno latać

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.CTR 2.0 jak @radiergummi radzi.

2. Z przodu wrzuć jakieś 2x140mm i będzie git. Tak w ogóle w którą stronę wieje ten Macho? Powinien w tylny wentyl, a ten powinien wyrzucać powietrze za obudowę. W biosie możesz ustawić zależność tylnego wentyla (podłącz go pod mobo) od temperatury CPU aby np po przekroczeniu 75-80* wyciągał powietrze ze środka na max obrotach. AIO jak nie ma dobrego przepływu powietrza też będzie się gotować. Zresztą w tą obudowę AIO chyba tylko na przód? A to nie najlepsze miejsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.