Skocz do zawartości
Stary Piernik

RX 570 ile ciągnie amperów?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy ktoś z Was może mi napisać albo zarzucić odpowiednim linkiem, ile amperów ciągnie RX 570? Za cholerę nie mogę się tego doczytać w necie. Składam dzieciakowi kompa i mam zasilacz z dwoma liniami +12V i nie wiem, czy wystarczy amperażu na jednej linii. Czy ktoś może pomóc?

Edytowane przez Stary Piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma TDP 150W , więc niekręcona powinna pobrać max. coś koło 12-13 A .

W praktyce mniej , skoro I7 8700K@5 Ghz + Rx 570 zasilane przez BQ 1200W 80+ Gold pobiera jakieś 270W w stressie ( w BF5 ) , po uwzględnieniu strat na PSU wyjdzie jakieś 245 W .

Przy założeniu że sama karta by brała ~150W zostaje jakieś 95W dla procka , płyty , ramu i reszty .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest w miarę prosta zależność, że im więcej Watów tym więcej Amperów? Np. że jak 150W to 13A, a jak 200W to 18A? Może niedokładnie napisałem, chodzi o dwie linie +12V pod PCie, czyli dwie linie pod kartę graficzną.Ale RX 570 ma tylko 1 wtyk 8pin, więc będzie ciągnąć po jednej linii i właśnie nie mogę się doszukać ile on ciągnie amperów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak .

1 Volt x 1 Amper = 1W

Napięcie jest stałe więc dzielisz moc przez napięcie i wychodzi ci ile prądu jest w danym momencie pobierane .

Przy 200W to idzie niecałe 17A

Tyle że RX570 ma TDP 150 W , producent dla bezpieczeństwa umieścił tam wtyk 8 pin ,gdzie w tym momencie karta może pobrać max. 225 W ( 75W przez port PCI-E i 150W przez wtyk 8-pin ) .

Więcej ci nie pobierze ( np. po ostrym OC ) bo nie ma jak .

Karta pobierze nieco ponad 6A przez port PCI-E i 12,5 A przez wtyczkę 8pin , tyle że dalej mówimy o wartościach maksymalnych dla tych połączeń .

Obstawiam że realnie to może być 2x6,25 A ( jeden z portu a drugi z wtyku 8pin ) .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Stary Piernik napisał:

Czyli to jest w miarę prosta zależność, że im więcej Watów tym więcej Amperów? Np. że jak 150W to 13A, a jak 200W to 18A? Może niedokładnie napisałem, chodzi o dwie linie +12V pod PCie, czyli dwie linie pod kartę graficzną.Ale RX 570 ma tylko 1 wtyk 8pin, więc będzie ciągnąć po jednej linii i właśnie nie mogę się doszukać ile on ciągnie amperów.

Proste równanie z fizyki

P - moc (np. 150W)

U - napięcie (12V)

I - prąd (A)

I=P/U

I=150W/12V

I=12,5A

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...