Skocz do zawartości
Waldi1977

Czy taki zestaw ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, czyli na starcie cześć wszystkim 😀

Tworzę zestaw komputerowy dla syna (chcę go sam złożyć).
Syn gra w mało wymagające gry (Minecraft, City of Motion, Train Fever) i dlatego na razie chciałbym stworzyć komputer w oparciu o procesor ze zintegrowaną grafiką w przyszłości gdyby jednak chciał pograć w coś bardziej ambitnego, to dokupiłbym kartę graficzną.
Wymyśliłem taki zestaw i tu moje pytanie - czy ma on sens i ewentualnie co w zbliżonym budżecie mógłbym zmienić aby było w miarę optymalnie.

Płyta - ASRock B450M PRO4 koszt 290 zł
Procesor - AMD Ryzen 5 Pro 4650G koszt 870 zł
Pamieć - Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 koszt 190 zł
Dysk - Patriot 25GB M.2 PCIe NVMe P300 koszt 149 zł
Zaslacz - Silentium Elementum E2 SI 450W koszt 145 zł
Obudowa - SilentiumPC SG1Q EVO TG ARGB koszt 234 zł

Całkowity koszt 1860 zł.
Jest to zestaw z jednego ze sklepów z lekko zmodyfikowaną konfiguracją. Jeżeli o czymś zapomniałem byłbym wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

posiadając dany budżet i planując zakup trzeba być później konsekwentnym odnośnie wybranych podzespołów, czyli wiem na co wydaje pieniądze i czego mogę oczekiwać.  

odnośnie jak sprawuje się igpu to już trzeba aby się wypowiedziała osoba posiadająca i używająca taki sprzęt, bo po testach w Internecie to wcale szału ni ma.

Asrock to nie słynie obecnie z dobrych i tanich konstrukcji, np. tak po miedzy opisem sekcji zasilania z ilością faz a stanem faktycznym są trochę rozbieżności... oraz a w wybranej płycie głównej kodek dźwiękowy to ALC 892 ile to ma 5-6 lat ? na papierze płyta wygląda bardzo interesująco, że w takiej cenie oferuje całkiem sporo , radiatory na sekcji zasilania, cztery banki na pamięć , dwa porty M.2 , tylny panel posiada całkiem sporo wyjść.

CPU i wykorzystanie  igpu na pewno oferuje większa wydajność niż tandem Intela, ale po zakupie normalnej karty graficznej to raczej Intel np. 10400 6/12 generuje wincyj klatek.

ilość pamięci 8 GB to obecnie do gier jest na styki i szybko może okazać się ze będzie brakować. 

dysk 256GB to chyba obecnie trochę za mało bo gry waza coraz więcej, gdyby jednak nawet kupując dysk o pojemności 256GB to wybrał bym "Kingston A2000 250 GB" za około 180PLN bo, ma gwarancje 60 miesięcy a nie 36 bo współczynnik TBW ma 150TB a nie 80TB.

czy planując zakup nowego komputera z ewentualnym późniejszym zakupem karty graficznej dobieranie zasilacza 450W i będzie to dobra decyzja ? tzn co ? przy zakupie nowej karty będziesz kupował nowy zasilacz o większej mocy ?, to już chyba raczej od razy szukać zasilacza o mocy 550W. w cenie 300-400 PLN można znaleźć całkiem sporo ofert,  z gwarancjami 60-84 miesiące, czy kupując zasilacz za 150 PLN będzie to dobry wybór ?, ja do grania nikomu takiego zasilacza bym nie polecił.   

  

            

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Waldi1977 napisał:

To mój pierwszy post na forum, czyli na starcie cześć wszystkim 😀

Tworzę zestaw komputerowy dla syna (chcę go sam złożyć).
Syn gra w mało wymagające gry (Minecraft, City of Motion, Train Fever) i dlatego na razie chciałbym stworzyć komputer w oparciu o procesor ze zintegrowaną grafiką w przyszłości gdyby jednak chciał pograć w coś bardziej ambitnego, to dokupiłbym kartę graficzną.
Wymyśliłem taki zestaw i tu moje pytanie - czy ma on sens i ewentualnie co w zbliżonym budżecie mógłbym zmienić aby było w miarę optymalnie.

Płyta - ASRock B450M PRO4 koszt 290 zł
Procesor - AMD Ryzen 5 Pro 4650G koszt 870 zł
Pamieć - Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 koszt 190 zł
Dysk - Patriot 25GB M.2 PCIe NVMe P300 koszt 149 zł
Zaslacz - Silentium Elementum E2 SI 450W koszt 145 zł
Obudowa - SilentiumPC SG1Q EVO TG ARGB koszt 234 zł

Całkowity koszt 1860 zł.
Jest to zestaw z jednego ze sklepów z lekko zmodyfikowaną konfiguracją. Jeżeli o czymś zapomniałem byłbym wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

 Do grania na integrze duze znaczenie ma szybkosc ramu wiec najlepiej brac co najmniej 3200 MHz, albo lepiej 3600. Ram nie jest drogi.

 

Zasilacz 450W to troche malo, w przyszlosci na pewno bedziesz dokladal gpu i bedziesz musial zasilacz wymienic (najlepiej poczekac na krach na rynku kryptowalut, przy ostatnim kupilem gpu za pol ceny 😉 

Zasilacz 550 i bedziesz mial mozliwosc bezproblemowego dolozenia gpu ze sredniej polki.

 

Wydajnosc integry do prostych gier wystarczy (o ile nie dasz wolego ramu, wtedy bedzie kiepsko), ale zadna rewelacja to nie jest.

 

8 GB ramu to troche malo, ale na teraz wystarczy.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...