Skocz do zawartości
Xailo

Nowy ram nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj złożyłem komputer na praktycznie nowych podzespołach. Ryzen5 5600x, msi B450 pro a max, zasilacz SilentiumPC Supremo L2 650W, RAM G.Skill 2x16GB DDR4 Ripjaws 5 Black 3200mhz , radeon rx 470 4 gb (wiadomo dlaczego, #GPU$$$). Bios zaktualizowany. Po aktualizacji wystąpił błąd z DRAM. Wkładałem kości pojedynczo, podwójnie po kolei w każde gniazdo na zmianę i nic. Zamontowałem RAM testowy 100% sprawny wszystko działa na każdym slocie. To świadczy o uszkodzeniu ramu ? Komputer działa normalnie poza tym ramem ferelnym, temperatury w normie, zero blue screenów, zwiech, nic dosłownie. Proszę o pomoc, z góry dzięki 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy nic? Komputer w ogóle nie wstaje? Przed aktualizacją biosu komputer działał bez zarzutu? Pamięci nie padają od tak sobie i to jeszcze w liczbie mnogiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wysio napisał:

Co znaczy nic? Komputer w ogóle nie wstaje? Przed aktualizacją biosu komputer działał bez zarzutu? Pamięci nie padają od tak sobie i to jeszcze w liczbie mnogiej...

Nic to znaczy czarny ekran i błąd na płycie DRAM. Nie wiem jak przed aktualizacją, bo wtedy mi komputer nie mógł wstać, ponieważ stary bios nowego procka nie obsługiwał.

2 godziny temu, tyr83 napisał:

Ram niesprawny albo niekompatybilny z plyta, zaktualizuj bios, ewentualnie zresetuj bios wyciagajac baterie na kilkadziesiat sekund lub zworka.

Mogę gdzieś sprawdzić, czy ram jest kompatybilny? Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji więc jest chyba ok. Mógłby się ram uszkodzić podczas aktualizacji? Aktualizację robiłem przez przycisk FLASH która chyba przeszła bez problemów, bo chyba by coś wyszło w trakcie. Ram chyba odeślę, polecacie coś o podobnych parametrach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Xailo napisał:

Nic to znaczy czarny ekran i błąd na płycie DRAM. Nie wiem jak przed aktualizacją, bo wtedy mi komputer nie mógł wstać, ponieważ stary bios nowego procka nie obsługiwał.

Mogę gdzieś sprawdzić, czy ram jest kompatybilny? Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji więc jest chyba ok. Mógłby się ram uszkodzić podczas aktualizacji? Aktualizację robiłem przez przycisk FLASH która chyba przeszła bez problemów, bo chyba by coś wyszło w trakcie. Ram chyba odeślę, polecacie coś o podobnych parametrach? 

Lista kompatybilnych kosci jest na stronie  producenta  plyty glownej lub w instrukcji do niej (pdf na stronie), ale to tylko takie podstawowe wytyczne i to, ze ramu na liscie nie ma nie znaczy, ze nie bedzie dzialal.

 

Osobiscie uzywam Patriot Steel Viper 3600 CL17 i swietnie z ryzenem wspolpracuja, nic nie trzebabylo kombinowac w ustawieniach poza malym OC na cl 16 w 30 sekund 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...