Skocz do zawartości
lemosv

Stacjonarka - brak karty sieciowej, a odbiór wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przeprowadziłem się do mieszkania gdzie Access Point jest oddalony od mojego biurka przy którym pracuje na stacjonarce. Niestety nie posiadam karty sieciowej bezprzewodowej, a nie chce ciągnąć 10m kabla ethernet.  Póki co ściągam neta przez telefon łącząc do kablem USB. Jednak w mieszkaniu mam światłowód 1GB/s 5Ghz i zależy mi na wykorzystaniu go w pełni. Jaki zakup będzie najlepszym rozwiązaniem? Karta sieciowa wewnętrzna / Router i bridge mode ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lemosv napisał:

Witam, 

przeprowadziłem się do mieszkania gdzie Access Point jest oddalony od mojego biurka przy którym pracuje na stacjonarce. Niestety nie posiadam karty sieciowej bezprzewodowej, a nie chce ciągnąć 10m kabla ethernet.  Póki co ściągam neta przez telefon łącząc do kablem USB. Jednak w mieszkaniu mam światłowód 1GB/s 5Ghz i zależy mi na wykorzystaniu go w pełni. Jaki zakup będzie najlepszym rozwiązaniem? Karta sieciowa wewnętrzna / Router i bridge mode ? 

Po wi-fi swiatlowodu nie wykozystasz w pelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lemosv napisał:

No trudno, jednak potrzebuje mimo wszystko. Jakiejś karty sieciowej lub routera. Polecasz coś?

W sprawach wifi nie doradze, mam swiatlowod do stacjonarki podlaczony ethernetem z routera, ale w twojej sytuacji moze lepszym rozwiazaniem bylby adaptery powerline, pierwszy lepszy filmik jaki znalazlem na ten temat.

 

Wi-fi to raczej stosuje do komorek / laptopa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam karty sieciowej wifi ac, na PCI, takiego tp-linka za ~200zl. Osiągam 250-300 Mbit przy pobieraniu gierek ze steam czyli max mojego łączą ale jest to możliwe tylko dlatego że mam router dosłownie w linii prostej bez jakichkolwiek przeszkód po drodze. Jak przesunę Router 20cm dalej tak aby schował się za jedną ścianą to prędkość maleje do 50-100mbit. 

Ciekawe czy jest coś lepszego aby miec lepsze transfery po wifi przez ściany... Jak wifi ax oferuje lepszy zasięg, to tylko w taką technologie dziś bym celował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIFI 6 czyli AX jest tylko rozwinięciem standardu AC (WIFI 5) nic więcej. Po za szerokością kanału i modulacją nic się praktycznie nie zmienia, w tym moc nadawania. Jeżeli komuś w AC złe chodziło to w AX tez będzie źle chodziło ale z trochę większymi prędkościami z racji właśnie większego kanału oraz wydajniejszego kodowania. Odnośnie teamtu - oczywiscie mozna wszystko puscic po wifi jednak nie ma rysuku mieszkania i innych parametrów. Jeśli masz duzo przeszkód po drodze do routera - lepszym pomyslem jest plc, gdzie tranfery beda na poziomie do 400 Mbita, ale tu też jest haczyk: wszystko zależy od odległości i ilości żył w przewodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 2 ściany stoją między routerem, a komputerem. Nie chcę też inwestować 600zł na wynajmowanym mieszkaniu. Budynek co prawda nowy z 2018 r. Nie mam informacji ile żyłowy kabel jest tu w przewodzie. W każdym razie co za sprzęt proponujesz?

Edytowane przez lemosv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budynek z 2018 r. to na bank 3 zyłowy przewód puszczony - bierz PLC. I tak jak chcesz kolo 600-700 Mbita to TL-WPA8630P KIT do 200 Mbita - TL-PA7017 KIT  Ponizej TL-PA7017 KIT nie schodz 😄  Ważne dwie uwagi!!!!! Adapter podpinasz bezpośrednio do gniazdka sieciowego!!!! (nie listwy) i musi być jedna przynajmniej wspólna faza. Jak to sprawdzić? Na różnicówce wylaczasz wszystko oprócz gniazd elektrycznych (czasami są dzielone pokoje)  i sprawdzasz czy w pokoju gdzie ma byc docelowo jest prąd a także tam gdzie stoi router. Wtedy z całą pewnoscią masz te gniazda na jednej fazie. Jeśli nie a chcesz miec to przepinasz na róznicówce ale to wytlumacze Ci jak bedziesz zdeterminowany do takiego rozwiązania. Zalety nie trzeba kabla puszczac ale cenowo wychodzi jak nowy router 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...