Skocz do zawartości
Astec

Ryzen 5 5600x vs Ryzen 7 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Zastnawiam się nad wyborem procesora do gier w full HD. Jakie są korzyści z dwóch dodatkowych rdzeni w 3700X w przeciwieństwie do 5600X? Czytałem różne fora i spotkałem się z opiniami, że 3700X lepiej się zestarzeje bo ma dwa rdzenie więcej i z upływem czasu będzie zyskiwał. Podobno pojawią się gdy które zaczną wykorzystać 8 rdzeni - 16 wątków i wtedy Ryzen 7 będzie wydajniejszy od 5. Dodatkowo niebawem ma mieć miejsce początek końca 6 rdzeniowych procesorów, tak jak to miało miejsce z 4/4 i według niektórych kupno takiego procesora to zły wybór. Ile jest w tym prawdy nie wiem. Dlatego zwracam się do Was z tym pytaniem: który procesor będzie lepszy 5600X czy 3700X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im większa rozdzielczość tym mniej liczy się CPU a bardziej GPU,

dlatego 2 dodatkowe rdzenie nie wiele wnoszą jeśli chodzi o gry,

do tego 5600x lepszy w 1 wątku

właśnie oglądałem ten kanał youtube co kolega wkleił wyżej tylko z 10600k i 5 3600

10600k pobił 3700x i miał mniej więcej tyle samo fps co 5 3600, pomimo tego, że jest prawie 2 razy droższy od obu

wnioski wyciągnij sam

Godzinę temu, radiergummi napisał:

Do gier zdecydowanie 5600X. Czuję, że premiera RL może wymusić ruchu cenowe u AMD.

z tego co ja widzę to właśnie nie za bardzo, 11stki są trochę tańsze niż amd

a dosyć sporo droższe niż 10, na ten moment

pytanie jaka będzie ich wydajność ? lepsze od amd czy na równi, biorąc pod uwagę ceny mobo to się zrównają z amd jeśli ta sama wydajność, jeśli będą szybsze od amd dopiero wtedy, amd może coś zrobi bo intel będzie lepszą opcją w porównywalnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...