Skocz do zawartości
zajecc

Monitor 27 cali do domu (Internet I Filmy)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam kolejnego monitora. Zastosowanie:  Przeglądanie sieci, dużo czytania oraz oglądanie Netflix, HBO, Amazon itd). Kwota do 2000 zł. Sprzęt: Obecnie to integra i3-8100 więc domyślam że musiałbym dorzucić jakąś kartę która lekko pociągnie 4K. 

Zastanawiałem się nad:

1. Philips 276E8VJSB/00 - jednak tutaj mam obawę o komfort przeglądania treści z drugiej strony kwota 1300 zł jest ciekawa.

2. LG 27GL850-B NanoIPS HDR10 - Kwota do 1800 zł dla graczy ok, barwy itp ale jak z tekstem ? 

3. LG 27UL650-W 4K HDR - 4k jednak plamka dosyć mała, czy tekst będzie wyraźny ? 

Reszta monitorów które wpadły mi w oko: https://www.x-kom.pl/porownanie/544012,575736,524399,588050,594048,580052,558490,502255 

 

Broszę Was o poradę, chcę żeby to był zakup na lata. ps: najtańsza grafika z DP może być używana jaką warto wziąć Waszym zdaniem to...GF 1030 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na liście zostały dwa modele:  https://www.x-kom.pl/porownanie/594048,544012

 

1. ASUS TUF VG27AQL1A
2. ASUS TUF VG289Q 4K HDR

najważniejsze różnice: 2560 x 1440 vs 3840 x 2160, Jasność 400 cd/m² vs 350 cd/m² oraz Częstotliwość odświeżania ekranu 170 Hz vs 60 Hz

Tańszy to ten który nie ma 4k czy warto dopłacać do mniejszej rozdziałki ?  
 

Ponowię pytanie o kartę, czy GF 1030 wystarczy do 4K Internet i filmy ? 

 

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc do filmow/internetu to lepiej cos 32 calowego, duzo lepsze wrazenia niz na 27 calach i jest mozliwe ustawienie takiego monitora na biurku, ze wypelnia cale pole widzenie, swietny efekt pod warunkiem, ze bedzie to  1440p (ewentualnie 4k jak ta integra da rade).

Do czytania, filmow matryca VA lub jej odmiany mysle, ze beda lepsze niz ips ze wzgledu na duzo lepsza czern i kontrast.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję za uwagi

jednak 27 cali 4K nie znalazłem, są 1440p 

dwa do wyboru:

ASUS TUF VG27WQ Curved HDR

Gigabyte G27QC czarny Curved

oba w tej samej cenie. niewielkie różnice, tylko który Waszym zdaniem lepszy ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i wsparcie pięknie to wygląda w sensie ASUS TUF VG27AQ i zbiera dużo lepsze recki od ASUS TUF VG27WQ Curved HDR (przynajmniej na rtings.com). Myślę że nic lepszego nie znajdę na ten moment, szkoda że nie 4k ale nie można mieć  wszystkiego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...