Jump to content
Belliash

Robot odkurzający

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem robota odkurzającego... Budżet ok. 1000zł. Zależy mi przedewszystkim na czymś solidnym, co nie będzie się obijać o przeszkody i odkurzy codziennie całe mieszkanie. Niestety nie mam aż tyle czasu aby codziennie wykonywać tę czynność ręcznie, a pies nosi do domu sporą ilość piasku z dworu. Nie zależy mi zbytnio na funkcji mopowania, bo tańsze modele i tak nie pozwalają na wyznaczanie pomieszczeń gdzie ma tylko odkurzać a gdzie także mopować, a nie mogę sobie na to pozwolić we wszystkich pomieszczeniach. Z porządanych funkcji ponadto mile widziane, aby wyjeżdżał codziennie o stałej porze i dawał rade na 1 ładownaiu odkurzyć całe mieszkanie. Dobrze by w razie potrzeby potrafił także wyjechać i posprzątać dany obszar na żądanie.

Jak przeglądałem testy to zastanawiam się obecnie nad Yeedi 2 Hybrid lub Xiaomi Viomi SE. Co sądzicie o tych modelach, ew co innego jesteście w stanie polecić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może wtrącę trzy grosze. Mam takie cudo, chyba model Xiaomi s50 z mopowaniem. Kolega piszę, że robot ma wyjeżdżać o stałej porze tak? Czyli rozumiem, że pomieszczenia będą stosunkowo ogarnięte na wyjazd? Nic na podłodze, krzesła na stole, żadnych przeszkód itp. itd.. No chyba, że zależy tylko na takim zagarnięciu piasku spod nóg wtedy ok.

U mnie mopowanie działa, ale to takie odświeżanie raczej a nie mycie podłogi. Po drugie nie ma opcji, że robot odkurzy, a potem zaraz mopuję. Po odkurzaniu trzeba mu przystawkę zmienić, ograniczyć ssanie i takie tam. Zapomnij o pełnej automatyce. Może są roboty które robią wszystko i chętnie bym się dowiedział o ich istnieniu.

I jeszcze jedno, jak ktoś zna model jeżdżący po schodach to też chętnie się dowiem ca to za model😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie, raczej wszystko będzie ogarnięte, choć nie liczyłbym na krzesła na stole. Liczyłem że wyjedzie odkurzy między nogami krzeseł/stołu i zgrubsza zgarnie piach naniesiony przez psa. Mam parkiet w olejowosku, wiec mopowanie go odpada, bo woda wypłukuje olejowosk. Do takich podłog stosuje się specjalne płyny do mycia, które natłuszczają podłogę. No i niestety taka podłoga rysuje się szybko od piasku i drobnych kamyczków naniesionych przez zwierzęta. Dlatego jeśli coś byłoby w stanie to z grubsza ogarnąć, bym nie musiał codziennie odkurzać i sprawiłoby że po 2-3 dniach od odkurzania po podłodze nie fruwałyby także kłęby kurzu to byłbym usatysfakcjonowany. Chciałbym ograniczyć odkurzanie do weekendów, a w tygodniu chciałbym abby brudną robotę odwalał za mnie właśnie taki robot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz psa, kota i dziecka  mogę polecić robota od Welltec r8 pro https://welltec.pro/pl/robot-sprzatajacy-welltec-r8-pro-funkcja-mopowania-p-5594.html . Cena z jednej strony nie jest taka niska, ale naprawdę radzi sobie z sierścią, bez problemu odświeża podłogę, więc "na grubo" sama myję zazwyczaj raz bądź dwa razy w tygodniu. Nie gubi się, zbiera kurz, wszelkiego rodzaju okruszki czy sierść. Nie polecam kupowania najtańszych robotów, poczytaj sobie opinie w sieci, wiekszość osób nie jest zadowolonych bo nie radzą sobei ze sprzaatniem .W tym przypadku dobrze jest jednak zainwestować w coś lepszej jakosci. 

Poza tym ma kilka funkcji, które trudno jest znaleźć w innych robotach. Jedną z nich jest na przykład samodzielne opróżnianie pojemnika z zabrudzeniami do stacji dokujacej. 

Edited by zeroman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...