Skocz do zawartości
Belliash

Robot odkurzający

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem robota odkurzającego... Budżet ok. 1000zł. Zależy mi przedewszystkim na czymś solidnym, co nie będzie się obijać o przeszkody i odkurzy codziennie całe mieszkanie. Niestety nie mam aż tyle czasu aby codziennie wykonywać tę czynność ręcznie, a pies nosi do domu sporą ilość piasku z dworu. Nie zależy mi zbytnio na funkcji mopowania, bo tańsze modele i tak nie pozwalają na wyznaczanie pomieszczeń gdzie ma tylko odkurzać a gdzie także mopować, a nie mogę sobie na to pozwolić we wszystkich pomieszczeniach. Z porządanych funkcji ponadto mile widziane, aby wyjeżdżał codziennie o stałej porze i dawał rade na 1 ładownaiu odkurzyć całe mieszkanie. Dobrze by w razie potrzeby potrafił także wyjechać i posprzątać dany obszar na żądanie.

Jak przeglądałem testy to zastanawiam się obecnie nad Yeedi 2 Hybrid lub Xiaomi Viomi SE. Co sądzicie o tych modelach, ew co innego jesteście w stanie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robot sprzątający ma wspólnego ze sprzętem komputerowym ?

Przeniosłem go do właściwego działu , Dart9 ma rację - tutaj mało osób ci odpowie , najlepsze wyjście to udane się na jakieś forum AGD .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wtrącę trzy grosze. Mam takie cudo, chyba model Xiaomi s50 z mopowaniem. Kolega piszę, że robot ma wyjeżdżać o stałej porze tak? Czyli rozumiem, że pomieszczenia będą stosunkowo ogarnięte na wyjazd? Nic na podłodze, krzesła na stole, żadnych przeszkód itp. itd.. No chyba, że zależy tylko na takim zagarnięciu piasku spod nóg wtedy ok.

U mnie mopowanie działa, ale to takie odświeżanie raczej a nie mycie podłogi. Po drugie nie ma opcji, że robot odkurzy, a potem zaraz mopuję. Po odkurzaniu trzeba mu przystawkę zmienić, ograniczyć ssanie i takie tam. Zapomnij o pełnej automatyce. Może są roboty które robią wszystko i chętnie bym się dowiedział o ich istnieniu.

I jeszcze jedno, jak ktoś zna model jeżdżący po schodach to też chętnie się dowiem ca to za model😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, raczej wszystko będzie ogarnięte, choć nie liczyłbym na krzesła na stole. Liczyłem że wyjedzie odkurzy między nogami krzeseł/stołu i zgrubsza zgarnie piach naniesiony przez psa. Mam parkiet w olejowosku, wiec mopowanie go odpada, bo woda wypłukuje olejowosk. Do takich podłog stosuje się specjalne płyny do mycia, które natłuszczają podłogę. No i niestety taka podłoga rysuje się szybko od piasku i drobnych kamyczków naniesionych przez zwierzęta. Dlatego jeśli coś byłoby w stanie to z grubsza ogarnąć, bym nie musiał codziennie odkurzać i sprawiłoby że po 2-3 dniach od odkurzania po podłodze nie fruwałyby także kłęby kurzu to byłbym usatysfakcjonowany. Chciałbym ograniczyć odkurzanie do weekendów, a w tygodniu chciałbym abby brudną robotę odwalał za mnie właśnie taki robot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...