Skocz do zawartości
JasonRoy

Gigabyte Radeon HD7850 - ZAMIENNIK?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
obecnie posiadam kartę graficzną
- Gigabyte Radeon HD7850 2048MB DDR5 essay writer
jednakże chciałbym ją wymienić na coś nowszego w przedziale 500-600zł, z głównym przeznaczeniem do gier 

Mój zestaw:
- Procesor - AMD Phenom II X4 964 Quad Core 3.4GHz 6MB BOX 125W Black Edition
- Płyta główna - Gigabyte GA-970A-UD3
- Pamięć - 8GB (2x4GB) DDR3 1333MHz Kingston Dual CL9
- Dysk - Seagate Barracuda 1TB
- Zasilacz - XFX Core Edition Pro 550W 
- Obudowa - SilentiumPC Gladius 800 

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc 

Edytowane przez JasonRoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne wątpliwości co do sensowności takiej inwestycji. Nawet przy normalnej sytuacji na rynku, rozbudowa Twojego sprzętu mogłaby okazać się nieopłacalna, a w tym momencie ceny kart graficznych są absurdalnie wysokie. Zapłacisz majątek za zakup przeciętnej karty, którą i tak ograniczy Twój słaby procesor.

Obawiam się, że w Twoim przypadku najrozsądniej byłoby poczekać na stabilizację cen, a następnie wymienić cały komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wymienić cpu, ram i mobo korzystając z jakiś promocji, można często ustrzelić coś w fajnych cenach. Karta graficzna niestety w obecnym czasie jest zakupem bezsensownym i nieopłacalnym, lepiej iść w konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

obecnie trwa wdrażanie do gier wykorzystanie instrukcji SSE4.1 a zatem procesory z serii Phenom II nie posiadające tych instrukcji odchodzą do lamusa lub na półkę przynajmniej jeśli chodzi o granie (np. w "nową" Fife 21 sobie nie zagrasz),

ale jest tez dobra wiadomość bo twoja płyta główna ma wsparcie do obsługi całej gamy CPU z serii FX co do możliwości i opłacalności zakupu to już wedle własnego uznania i zasobności portfela wisz żeby nie okazało się ze kupując używany CPU z serii FX można w takiej cenie kupić podstawą płytę główna pod LGA 1200 i np. jakiegoś Intela  i3 10300 ...  

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_30#support-cpu

do poprawy komfortu pracy to polecam zakup dysku SSD pod SATA np . Crucial MX500 500GB

ale przechodząc do sedna, czyli zakup używanej lepszej kart graficznej to obojętnie jaka by nie była to kupujesz produkt co ma już kilka lat pracy za sobą , ja bym był bardzo ostrożny z takim zakupem od osoby prywatnej nawet a alledrogo z tą ochronę kupujących od osób prywatnych to wisz... co najwyżej takiemu mogą konto zablokować wiec opcja od sklepu/komisu jest bardziej bezpieczna ale takie firmy sprzedają sporo drożej, natomiast co kupić ?  GTX 960 4GB ? tylko ze np. taki "Red Dead Redemption 2" podobno na karcie z 4GB ramu nie odpalisz przynajmniej wedle "blackwhite yt" , nie wiem osobiście jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ale mogę mieć dostęp do takiej grafiki i zamierzam to sprawdzić osobiście. 

kiedyś używałem GTX 770 4gb całkiem przyzwoita wydajność ale karta jest duża i swoje tez musi zjeść XD 

z Radeon to mogę polecić R9 380X 4GB  tez spoko karta 

wiesz optymalnym zakupem to był by GTX 1060 6GB ramu ale za 500PLN to można kupić ale z dopiskiem ze karta jest uszkodzona ....          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienionych przez Ciebie kart Phenomem nie nakarmi, a zakup starego AMD FX, który nawet w dniu premiery do gier się za bardzo nie nadawał, to już zupełne marnowanie pieniędzy. Z punktu widzenia gracza ten komputer nie ma słabego ogniwa - on JEST słabym ogniwem. SSD to jedyna potencjalnie sensowna inwestycja, ale pod warunkiem, że sprzęt ma jeszcze przez jakiś czas posłużyć do pracy / multimediów / starych gier, bo wprawdzie system dostanie niesamowitego kopa, ale nowe tytuły nie będą na tym przyzwoicie działać choćby nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nasty Rudolf napisał:

Wymienionych przez Ciebie kart Phenomem nie nakarmi, a zakup starego AMD FX, który nawet w dniu premiery do gier się za bardzo nie nadawał, to już zupełne marnowanie pieniędzy. Z punktu widzenia gracza ten komputer nie ma słabego ogniwa - on JEST słabym ogniwem. SSD to jedyna potencjalnie sensowna inwestycja, ale pod warunkiem, że sprzęt ma jeszcze przez jakiś czas posłużyć do pracy / multimediów / starych gier, bo wprawdzie system dostanie niesamowitego kopa, ale nowe tytuły nie będą na tym przyzwoicie działać choćby nie wiem co.

a tutaj to się trochę nie zgodzę, nie każdy goni z nowościami chodzi o gry gdzie to jakość grafiki musi być, detale max i 60 fps, a akurat FX to ja trochę dobrze znam bo sporo osób wokoło mnie posiada cała paletę różnych modeli XD, owszem seria 4000 4/4  czy 6000 gdzie jest 3/6 to tak już trochę średnio do grania się nadaje są spore spadki FPS ale taki FX 8350 4/8 to już można nawet zagrać, i jest to tylko sugestia dla osoby zakładającej temat włącznie z mion wpisem o opłacalności takiej inwestycji, gdyby taki FX 8350BE kosztował powiedzmy 200-250 pln to był by spoko zakup.

obecnie jest problem kupić nie tylko kartę graficzna, ale i dobrze wyceniony używany CPU.          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz - JasonRoy zapytał o grafikę, my tu dyskutujemy o procesorze, przewinął się temat SSD, a o skromnej ilości powolnego RAM-u już nawet nikt nie ma odwagi wspomnieć. I to jest właśnie istota problemu - wszystko zestarzało się w miarę proporcjonalnie, w związku z czym nie ma jednego elementu, którego wymiana dałaby zestawowi nowe życie we względnie nowych grach i nie sądzę, żeby dało się to zrobić w opłacalny sposób. W innych zastosowaniach - zdecydowanie SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to co masz, dołóż do kasy którą masz i kup nowego Xboxa z Gamepassem na rok. Lepiej na tym wyjdziesz. Sorry, ale twój komputer to trup jeżeli chodzi o gry i nie ma sensu do niego ładować kasy - jego trzeba całego wymienić. A przy sytuacji na rynku przez najbliższy rok możemy zapomnieć o normalnych cenach - stąd moja propozycja. Kup konsolę z Gamepassem, a jak sytuacja wróci do normy na rynku to jak będziesz chciał to złożysz sobie komputer do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze interesowalem sie troche tematem ostatnio bo sam kupilem wlasnie potwora gpu do 300zl ;) to zamiast ci nie odpowiadac na pytanie jak inni to ci odpowiem.

W tym przedziale masz ogolnie opcje kupic radeona 285/380 ,bedzie z 50-70% szybszy.285 ma tylko 2GB wiec nie wszystko ruszy.Ale taki horizon zero dawn naprzyklad ruszy (niewiem jak z cpu, moze przez niego nie zadzialac)

Radeona 7970/280X, bedzie do 2x szybszy i 3GB ramu jest nadal uzyteczne

Radka 380X , podobnie jak wyzej ale ma 4GB, i z jednej strony jest nowszy architekturalnie ale za to ma mniejsza przepustowosc ramu i to czasem zaboli.

No i z nvidii 1050Ti 4GB.

Jeslibys naciagnal nieco cene to masz szanse wyrwac radeona 470 jakas wersje mining z samym DVI, niewatpliwie najlepsza opcja ale z kolei najdrozsza.

 

Gdybym byl toba i jesli masz dobry zasilacz to bralbym 280X bo idzie wyrwac za 400zl ,karty sie niezle kreca i dalej daja rade.

Odradzam natomiast wszystko od nvidii ponizej serii 900, keplery sie starzeja jak mleko a nie wino.

A procka zamien na FX 8320 jesli masz taka mozliwosc i pusc na 4-4.3ghz.

 

A i kup sobie jakiegos ssdka za 100zl na system!

 

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...