Skocz do zawartości
uterlinazoe

Router z obsługą VPN oraz dodatkowe połączenie VPN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Posiadam laptop, który ma prekonfigurowane połączenie z VPN (nie wiem czy jest to ipsec czy l2tp). Serwer VPN z którym łączę się widzi skąd przychodzi moje połączenie. Na tym komputerze mam b. ograniczone możliwości konfiguracji oraz zmian.

Chciałbym aby serwer VPN do którego się łącze widział, że łączę się z innego miejsca niż rzeczywiście. Początkowo myślałem, że zakupie router z wbudowanym klientem VPN, połączę się nim do dowlnego internetu, a następnie cały ruch z tego routera będzie szyfrowane przez VPN (przykładowo połączony do serwera VPN w USA). Następnie, będąc w Polsce przy połączeniu w.w. laptopa do niniejszej sieci, serwer VPN z którym się łączy laptop będzie widział moją lokalizację jako USA, a nie Polska.

Wyglądałoby to następująco:

ROUTER (PL) -------- VPN1 (Serwer USA) --------- INTERNET

podpinamy laptop i mamy:

LAPTOP(PL) ------------ ROUTER (PL) -------- VPN1 (Serwer USA) --------- INTERNET;

a następnie laptop próbuje nawiązać połączenie VPN z serwerem przykładowo w UK, który widzi LAPTOP(PL) jako będący w USA.


Podczas poszukiwań routera znalazłem wiele "haseł", takich jak OpenVPN, VPN sprzętowy czy VPN Pass-Through, przez co zacząłem się zastanawiać czy powyższe rozwiązanie będzie działać.

Czy powyższe jest możliwe do osiągnięcia? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Co powinien mieć router do w.w. rozwiązania?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie rozumiem. Chcesz aby komputer ten co masz ustawioną usługę VPN, żeby pokazywało inne ip niż aktualne czy chcesz się swoimi danymi logować przez jakis router do serwera a korzystać z obojętnie jakiego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszisz kupić router z vpn i wykupić subskrypcję np. Nord VPN i tam sobie można zmieniac lokalizacje gdzie chce sie być.

Będzie to wyglądało tak: laptop -> router z VPN do NordVPn -> serwer NordVPN (gdzie sobie życzysz) -> serwer docelowy.

Serwer docelowy będzie widział tylko serwer NordVPNa jako Twoją lokalizację. Można to zrobić np. na Mikrotiku tylko trzeba się troszeczkę znać. Rozumiem, że chcesz jechać na wakacje a pracować z Polski 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko, lepiej nie wchodzić w szczegóły intencji 😛

Tak, odnośnie subskrypcji oczywiście, mogę też postawić serwer VPN w fizycznym miejscu, nie będzie z tym większego problemu.

Super! Czyli nie powinienem się spodziewać żadnych utrudnień jeśli po prostu kupię najprostszy router z klientem VPN, nie będzie żadnych konfliktów z połączeniem itd.

Leży u mnie gdzieś w szafie prehistoryczny Linksys WRT54GL, który ma OpenWRT. Czy będzie on wystarczający dla tego przypadku? Mikrotika coś kiedyś konfigurowałem - dowolny model?

Dzięki!

Edytowane przez uterlinazoe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT54GL tylko z opne wrt lepiej kup sobie najtanszego MT używkę np. haplite 😄 i jak coś nie bedziesz wiedzial pisz priv 😄

 

https://support.nordvpn.com/Connectivity/Router/1360295132/Mikrotik-IKEv2-setup-with-NordVPN.htm

https://support.nordvpn.com/Connectivity/Router/1047411192/OpenWRT-CI-setup-with-NordVPN.htm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...